Adrian Bednarek

Adrian Bednarek to pisarz zafascynowany tematyką kryminalną, a szczególnie postaciami seryjnych morderców. Autor powieści kryminalnych i thrillerów, których bohaterowie to czarne charaktery.

Adrian Bednarek przyszedł na świat w 1984 roku w Częstochowie. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Jest wielkim fanem żużlu, dużo czasu poświęca też na bieganie, jednakże jego największą pasją jest pisanie. Fascynuje go tematyka kryminalna, w szczególności postacie seryjnych morderców. Nic więc dziwnego, że to oni stają się głównymi bohaterami jego powieści. Są to zwykle skomplikowane czarne charaktery, które nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od stworzonych przez niego historii.

Adrian Bednarek zadebiutował w 2014 roku thrillerem "Pamiętnik Diabła". Powieść ta, podobnie jak jej kontynuacja zatytułowana "Proces Diabła", przyniosła mu duże uznanie i zjednała sympatię czytelników. Seria, w skład której wchodzą również "Spowiedź Diabła" oraz "Wyrok Diabła", opowiada o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa.

Później przyszła kolej na thriller psychologiczny zatytułowany "Skazany na zło", którego bohater, niespełna trzydziestoletni Wiktor Hauke, za sprawą jednej nieprzemyślanej decyzji staje się niewolnikiem sadystycznego i bezwzględnego oprawcy. W podobnym klimacie utrzymany jest "Pasażer na gapę" - historia, w której dwoje młodych ludzi staje się bezwolnymi pionkami w sadystycznej grze. Równie mroczna jest powieść "Córeczki", w której dwie z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego kobiety niespodziewanie łączy wspólna tajemnica z przeszłości.

Bohaterem kolejnego cyklu, Adrian Bednarek uczynił Oskara Blajera, dla którego pisanie opowiadań kryminalnych jest formą terapii pomagającej mu zapomnieć o dramacie z przeszłości. Serię otwiera powieść "Inspiracja", a jej kontynuacją jest "Obsesja".