Książki biograficzne

Bestsellery - Biografie

Nowości - Biografie

Zapowiedzi - Biografie

"Książki biograficzne" stanowią kategorię, w której znajdują się, fabularyzowane lub nie, życiorysy znanych postaci. Często są to osoby wzbudzające kontrowersje lub wręcz przeciwnie, lubiane, cenione czy podziwiane. Niektóre z zamieszczonych tu publikacji uchylają rąbka tajemnicy, pokazując inne oblicze osoby, wizerunkowo wykreowanej przez media czy opinię społeczną.


Bez problemu można tu dotrzeć do portretów artystów, na przykład "Witkiewicz, ojciec Witkacego" Natalii Budzyńskiej, skupiający się na znanym malarzu, krytyku sztuki oraz pisarzu, o którym często się zapomina, poświęcając uwagę jego synowi. Pojawiają się również publikacje dotyczące osób ważnych dla danego państwa i znanych na całym świecie, jak chociażby książę Harry, który mówi o sobie w autobiografii "Ten drugi".


W opisywanej kategorii nie zabraknie publikacji przedstawiających rozważania na swój temat znanych aktorów, takich jak chociażby Matthew McConaughey ("Zielone światła"), Tom Felton ("Po drugiej stronie różdżki"), Matthew Perry ("Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz") czy Pamela Anderson ("Love, Pamela. Autobiografia").


Kategoria "Książki biograficzne" jest także przeznaczona dla publikacji dotyczących celebrytów, jak chociażby "Prawdziwa historia Królowej Życia", w której o sobie opowiada Dagmara Kaźmierska, znana szerszej publiczności jako bohaterka programu "Królowe Życia". To także zbiór publikacji dosyć nietypowych, odnoszących się do pewnych zjawisk czy kultowych rzeczy, jak na przykład "Historia LEGO" napisana przez Jensena Andersena.