Malowanie po numerach dla dorosłych

Bestsellery - Malowanie po numerach

Nowości - Gadżety i hobby

Czy marzy Ci się malowanie obrazów, ale nie wiesz, jak zacząć? Obawiasz się, że Twoje umiejętności nie wystarczą, by tworzyć satysfakcjonujące własne dzieła? Od teraz nie będą to już przeszkody, które hamują Cię przed chwyceniem za farby i pędzle. Odkryj malowanie po numerach i uwolnij drzemiącego w Tobie artystę! Już niedługo możesz mieć na ścianie swój pierwszy obraz!

Na czym polega malowanie po numerach?

Malowanie po numerach nie jest skomplikowane. Polega na zamalowywaniu farbami niewielkich pól na płótnie. Każde z takich pól jest oznaczone numerkiem, który odpowiada jednemu z kolorów farb dołączonych do zestawu.

Możesz zastanawiać się, czemu ma służyć taka forma sztuki. Przede wszystkim malowanie po numerach pozwala każdemu wejść do świata sztuki, stworzyć swój własny obraz i dobrze się przy tym bawić. Nieważne stają się posiadane umiejętności. Liczy się twórcza radość i odkrywanie satysfakcji w kolejnych pociągnięciach pędzla.

Jak malować obrazy po numerach?

Chcesz oddać się malowaniu po numerach? Nie musisz mieć żadnych szczególnych umiejętności ani profesjonalnych narzędzi. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w gotowym zestawie. Są to:

  • naciągnięte płótno z ponumerowanymi polami,
  • instrukcja obsługi,
  • pędzle różnej grubości,
  • farby akrylowe.

Dołączone do zestawów farbki akrylowe nie sprawią kłopotu nawet początkującemu artyście. Nakładają się równomiernie i szybko zastygają na płótnie. Za ich pomocą można tworzyć zarówno wyraziste, pełne kontrastu granice między poszczególnymi elementami, jak i łagodne przejścia, kluczowe przy okazji odwzorowywania subtelnego piękna krajobrazów.

Rozpoczęcie pracy z malowaniem po numerkach to nic trudnego! Wystarczy rozstawić wszystkie farbki i rzucić okiem na płótno. Ponumerowane pola wskazują, jakim kolorem powinno się je wypełnić. A jeśli się pomylisz? Nie stanie się nic strasznego - potraktuj to jako drobny akcent, który lekko odmieni finalny wygląd Twojego dzieła.

Malowanie numerami – hobby dla osób w każdym wieku

Malować po numerach może każdy! To pasjonujące zajęcie ma szansę stać się Twoim nowym hobby, niezależnie od tego, ile masz lat. Wystarczy dobrać odpowiedni poziom trudności, uzbroić się w cierpliwość i przystąpić do pracy. 

Nie obawiaj się, że malowanie po numerach nie jest dla Ciebie. Przejrzyj dostępne w naszej ofercie zestawy do malowania po numerach i przekonaj się, że obrazy do samodzielnego malowania to czysta frajda. I to niezależnie, czy masz 10, 25, 50 czy 70 lat.

Szeroki wybór zestawów do malowania po numerach

Duży wybór zestawów do malowania po numerach sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy pięknych widoków, martwej natury czy uroczych zwierząt. Wspomnienia o pięknych wakacjach ożywisz, malując krajobrazy - skalisty brzeg skąpany we wschodzącym słońcu lub parę zakochanych na urzekającej wyspie Santorini. Marzy Ci się dzieło pełne jaskrawych kolorów i rzucających się w oczy kontrastów? Obraz do malowania po numerkach z ubraną w barwne szaty księżniczką Zimbabwe okaże się trafnym wyborem! A może od zawsze fascynowały Cię konie, lecz narysowanie tych pięknych zwierząt wydawało się być zbyt dużym wyzwaniem? Teraz wystarczy, że chwycisz za farby i pomalujesz uchwyconego w biegu czarnego konia

A co z najmłodszymi? Tutaj również odnajdziesz mnóstwo wyjątkowych obrazów do samodzielnego malowania, które sprawdzą się dla młodszych i dla starszych dzieci. Uśmiechnięty Pikachu to sympatyczny żółty Pokemon idealny do pomalowania przez Twoje dziecko. Coś innego? Doskonałą propozycją będą przytulone do siebie słodkie kociaki lub delfiny wykonujące piękny skok! A może... powrót do przeszłości? Niesamowity świat dinozaurów tylko czeka, by pokryć się wyrazistymi kolorami!

Pamiętaj, by wybrać odpowiedni poziom trudności

Każdy z zestawów ma swój poziom trudności. O tym, jak trudny jest dany obraz, decyduje liczba pól do oraz mnogość detali. Wykonanie najbardziej zaawansowanych obrazów dla osób dorosłych wymaga dużego skupienia, precyzji oraz poświęcenia wielu godzin, by móc z dumą spojrzeć na efekt końcowy.

O wiele łatwiejsze, choć równie satysfakcjonujące, są zestawy do malowania dla dzieci. Uwzględniając ich zdolności motoryczne, obrazki pozbawiono wyjątkowo trudnych do zamalowania szczegółów.

Pamiętaj więc, by zastanowić się, który poziom będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z malowaniem po numerach, możesz zdecydować się na coś łatwiejszego. Są jednak tacy, którzy od razu rzucają się na głęboką wodę. To Ty decydujesz, co będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Martwa natura, abstrakcja? Maluj po numerkach cokolwiek zechcesz

Poczuj radość tworzenia i maluj po numerkach, co tylko Ci się zamarzy. Interesujesz się sztuką? Sprawdź "Gwiaździstą noc" i odtwórz wielkie dzieło Vincenta van Gogha! Bardziej niż sztukę lubisz zwierzęta? Czeka na Ciebie jeleń w kolorowym gąszczu kwiatów. Ciekawsza wydaje Ci się martwa natura? W takim razie co powiesz na jasny bukiet bzu zdobiący pomieszczenie? A może pora na motywy abstrakcyjne? Idealny okaże się tutaj obraz abstrakcyjnego drzewa pełnego kolorów

Po prostu wybierz wzór, który najbardziej przypadnie Ci do gustu i chwytaj za pędzle!

Jakie korzyści płyną z malowania obrazów po numerach?

Malowanie po numerach to przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. Okazuje się jednak, że doskonały nastrój mający źródło w twórczej zabawie oraz satysfakcja z ukończonego dzieła to nie jedyne korzyści związane z tą formą rozrywki. A zatem, co dobrego niosą ze sobą obrazy malowane po numerach?

Po pierwsze: relaks. Sam proces malowania bywa czasem nawet porównywany do medytacji uważności. Koncentracja na dobieraniu barw i ich precyzyjnym nakładaniu sprzyja temu, by choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Oddanie się malowaniu farbami hamuje gonitwę myśli, redukuje napięcie i pozwala się wyciszyć. A często jest to dokładnie to, czego potrzebujesz po dniu pełnym obowiązków.

Praktykowanie malowania po numerach sprzyja także ogólnej poprawie koncentracji. Wypełnianie kolorami niewielkich detali i wykonywanie precyzyjnych ruchów wymaga utrzymywania skupienia przez cały czas. Regularne malowanie po numerkach jest więc niczym solidny trening uwagi. Warto też wspomnieć, że przy okazji podnoszą się też inne nasze umiejętności - w tym zdolności manualne.

W czym jeszcze pomaga malowanie po numerach? W wyzwoleniu drzemiącej w środku kreatywności! Bo choć obrazy malowane po numerach opierają się na gotowych wzorach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać coś od siebie. Wystarczy, że w kilku miejscach zamienisz kolory lub naniesiesz nowy element.

Co więcej, malowanie po numerach może być postawieniem pierwszych kroków (a raczej wykonaniem pierwszych pociągnięć pędzla) w przygodzie z płótnem. Być może będzie to początek drogi, która doprowadzi Cię do stworzenia własnego obrazu całkowicie od zera?

Pierwsze dzieło gotowe? Powieś namalowany obraz na ścianie!

Nadchodzi wielka chwila: ostatnie pociągnięcie... Koniec. Brawo! Ale co teraz? Chyba nie schowasz płótna gdzieś za szafą ani nie wyniesiesz go na strych, by kurzył się zapomniany przez lata?

Powieś obraz malowany po numerach na ścianie i zerkaj na niego z dumą każdego dnia! Niech przypomina Ci, że malowanie po numerach jest wspaniałym doświadczeniem, a gotowe dzieło to piękna pamiątka.

A skoro jeden obraz gotowy, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać kolejnego zestawu do malowania po numerach?

Do dzieła! Co masz ochotę dzisiaj namalować?