Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro

Wydawnictwo Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro od lat wspiera proces nauki przedmiotów ścisłych. Jego założyciel, Krzysztof Pazdro był znakomitym chemikiem, autorem podręczników i materiałów dydaktycznych. Oficyna proponuje szeroki wybór publikacji mających uznanie nauczycieli oraz uczniów.

Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro – wydawnictwo godne zaufania

Wydawnictwo założone przez autora podręczników i zbiorów zadań z chemii, Krzysztofa Pazdro, działa od 1992 roku. Wiele książek wydanych pod szyldem Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro cieszy się do dziś niesłabnącą popularnością, wpisując się we współczesny kanon materiałów do nauki chemii oraz matematyki. Do autorów współtworzących podręczniki należą między innymi Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab i Elżbieta Świda. Oficyna poszerza swoją ofertę, stale dostosowując ją do aktualnych wymogów edukacyjnych. 

Oferta podręczników Oficyny Edukacyjnej Krzysztofa Pazdro

Wśród publikacji wydanych w Oficynie Edukacyjnej Krzysztofa Pazdro dominują te o tematyce związanej z naukami ścisłymi, chemią oraz matematyką. Są to przede wszystkim:

  • podręczniki szkolne i akademickie,
  • zbiory zadań,
  • repetytoria,
  • pomoce naukowe.

W ofercie wydawnictwa znajdują się także programy nauczania i książki pomocnicze, jak również materiały dla nauczycieli.

Podręczniki szkolne 

Oferta podręczników szkolnych skupia się na poziomie licealnym, choć znaleźć można także materiały dla szkoły podstawowej. Książki na poziomie podstawowym, w pełni zgodnym z programem MEN w przystępny sposób przekazują wiedzę. Na uwagę zasługują również podręczniki, ćwiczenia i zbiory zadań na poziomie rozszerzonym, uważane za doskonale przygotowujące do rozszerzonej matury.

Matematyka – Pazdro

Podręczniki do matematyki z wydawnictwa Pazdro to przede wszystkim propozycje dla liceów i techników. Do każdej klasy, od pierwszej do czwartej dostępne są pozycje dla poziomu podstawowego i rozszerzonego. Jest to podręcznik “Matematyka” Krzysztofa Pazdro oraz odpowiadający mu zbiór zadań z matematyki, które można kupić osobno albo w pakiecie.

Chemia – Pazdro

Podręcznik “Chemia” Krzysztofa Pazdro dla liceów i techników także występuje w wariancie podstawowym i rozszerzonym, z podziałem na poszczególne poziomy mogące odpowiadać klasom. Jest zgodny z aktualnymi podstawami programowymi. Doceniane przez nauczycieli podręczniki do chemii z wydawnictwa uzupełnia zbiór zadań, często wykorzystywany w bieżącym nauczaniu.

Repetytoria, arkusze maturalne, zbiory zadań

Wśród książek wydanych przez Oficynę uczniowie oraz nauczyciele znajdą także szereg pomocy, które pozwolą na bardziej efektywną naukę i przygotowanie do egzaminów. Należą do nich zbiór zadań z chemii na poziomach podstawowym oraz rozszerzonym, a także zbiory zadań z matematyki. Na uwagę zasługują także starannie opracowane materiały do nauki na maturę takie jak repetytorium Krzysztof Pazdro "Chemia. Repetytorium dla przyszłych maturzystów i studentów" czy też "Powtórka przed maturą. Matematyka".