Alicja Sinicka

Alicja Sinicka - książki

 

Jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek, nazywana królową polskiego domestic noir, autorka thrillerów psychologicznych i romansów.

 

Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Wrocławskiej, przez kilka lat pracowała jako analityk finansowy.

 

Jej książki wyróżniają misterne intrygi z motywami sensacyjnymi, wyraziście oddane stany emocjonalne bohaterów i rozbudowane wątki psychologiczne.

 

Zadebiutowała powieścią "Oczy wilka" (2017), która została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i stała się początkiem bestsellerowej serii z Leną Kajzer w roli głównej. Kolejne tomy serii to: “W jego oczach” (2019) i “Otwórz oczy” (2020)

 

Serca czytelników skradła także “Winna” (2019)- romans z wątkami sensacyjnymi a także Trylogia oławska: "Stażystka" (2020), "Obserwatorka" (2020), "Służąca" (2020) i kolejne powieści, w tym: "Będziesz tego żałować" (2021).

 

Opowiadania Alicji Sinickiej znalazły się w antologiach: "Ludzie potrafią latać" (2019), "Gorące lato" (2020), "Niebezpieczne związki" (2021) i "Prawo mafii" (2021). Alicja Sinicka prowadzi strony autorskie na Facebooku (@A.Sinicka) i Instagramie (@alicja_sinicka). Mieszka wraz z rodziną w Oławie.

 

Strona autorki: www.alicjasinicka.pl