Kredki

Wszystkie kategorie

Bestsellery - Kredki

Nowości - Artykuły papiernicze

Dobry zestaw kredek to absolutny must have w piórniku przedszkolaka i każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Wysokiej jakości kredki pomagają w tworzeniu coraz bardziej precyzyjnych i zaawansowanych obrazów, wspomagając rozwój dziecięcej pasji. Jak dostosować kredki do wieku i zdolności dziecka?

Rysowanie kredkami a rozwój dziecka

Nauka rysunku to coś, czym dzieci są zafascynowane od najmłodszych lat. Rodzice z dumą obserwują postępy dziecka, a kolejne tworzone obrazki wzbogacają wystrój domowej kuchni, gabinetu, jak również dziecięcego pokoiku. Rysując kredkami, dziecko przenosi na kartkę świat swojej fantazji, rozwija kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Uczy się też koncentrować na jednej, ściśle określonej czynności, co zaprocentuje w przyszłym życiu.

Dając dziecku dostęp do kredek, rodzice poprzez zabawę pomagają mu od najmłodszych lat rozwijać zdolności twórcze. Nawet jeśli rysowanie nie stanie się docelowo pasją, która będzie kontynuowana przez pociechę już w dorosłym życiu, odciśnie na niej swój drogocenny wpływ na lata.

Najlepsze kredki dla dzieci - Faber-Castell, Pentel, St. Majewski, Astra i inne

Rodzice, którzy wyposażają piórnik malucha, zwykle chcą wiedzieć, jakie są najlepsze kredki dla dzieci. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od wieku dziecka, stopnia jego zaawansowania w dziedzinie rysunku oraz tego, jakie obrazy lubi tworzyć najbardziej.

W naszej ofercie znaleźć można zestawy najlepszych kredek dla każdej kategorii wiekowej, w tym kredki dla 2-latka i kredki profesjonalne, które będą idealne dla starszych dzieci, nastolatków, a nawet dorosłych. Przykładem wysokiej klasy kredek do zastosowań profesjonalnych i artystycznych jest zestaw Koh-I-Noor Polycolor 72 kolory. Marki takie jak Faber-Castell, Pentel, St. Majewski i Astra są powszechnie znane i cenione wśród wielbicieli rysunku, za pomocą ich produktów powstają zarówno proste obrazki tworzone rękoma najmłodszych, jak też pełne kunsztu, przemyślane grafiki wychodzące spod palców zaawansowanych rysowników.

Dokładamy starań, aby każdy zestaw kredek dla dzieci z naszej oferty spełniał wymagania użytkowników i reprezentował wysoką jakość oraz znakomite właściwości użytkowe.

Rozmaite rodzaje kredek - pastelowe, ołówkowe, akwarelowe, świecowe

Do najpopularniejszych rodzajów kredek należą zdecydowanie ołówkowe i świecowe. Te pierwsze można znaleźć w niemal każdym piórniku pierwszaka. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny prezentuje marka Astra, która proponuje m.in. kredki ołówkowe trójkątne 24 kolory. Kredkami ołówkowymi tworzone są kolorowe prace na zajęciach z plastyki, jak również obrazki, które dziecko hobbystycznie rysuje w domu. Zestawy kredek dla dzieci mogą składać się z kilkunastu, jak i kilkudziesięciu kolorów. Dobrą propozycją dla dzieci i dorosłych chcących mieć jak największy wybór kolorystyczny pod ręką są kredki Faber-Castell, które słyną z jakości, wytrzymałości i żywych, nasyconych barw.

Niezwykłą popularnością cieszą się zwłaszcza kredki akwarelowe tej marki (np. zestaw Faber-Castell Goldfaber 36 kolorów), których można używać na różne sposoby, uzyskując dzięki temu określone efekty. Kredki akwarelowe można stosować na sucho, rozmywając następnie obraz mokrym pędzlem, a także rysować nimi po mokrej powierzchni. Dzięki temu tworzone rysunki mają miękkie linie, które kojarzą się właśnie z obrazami akwarelowymi.

Do tworzenia kreatywnych obrazków niezwykle przydatne będą również kredki pastelowe, które podzielić można na twarde oraz miękkie, znane też jako suche. Dobrym przykładem suchych pasteli jest zestaw Prima Art 12 kolorów. Te kredki dla dzieci znakomicie się rozcierają, można w ich przypadku budować warstwy, co będzie przydatne dla zaawansowanych wielbicieli rysunku.

Kredki dla niemowlaka - jakie będą najlepsze dla małego dziecka?

Rodzicom zależy na prawidłowym rozwoju dziecka od pierwszych miesięcy życia. Starają się więc dostarczać mu nowych bodźców, które pozytywnie wpłyną na kształtowanie się zdolności malucha. Jaki jest odpowiedni wiek na rozpoczęcie przygody z rysunkiem? W niektórych przypadkach dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku, przejawiają zainteresowanie tworzeniem swoich pierwszych obrazków. Wówczas warto wyposażyć je w kredki dla niemowląt, które będą odpowiednio napigmentowane, grube (dzięki czemu będą lepiej leżeć w małej dłoni) i przede wszystkim pozbawione ostrych elementów - dobrym przykładem są kredki Y-Plus Peanut 12 kolorów. Kredki dla rocznego dziecka nie powinny mieć też tendencji do łamania się, co mogłoby powodować frustrację u malucha.

Kredki do rysowania dla małych dzieci to przede wszystkim te świecowe, które mają żywe kolory, nie łamią się i nie trzeba ich temperować. Nie mają ostrych krawędzi, więc są bezpieczne dla żywiołowego malucha. Podobnym wyrobem są kredki woskowe, np. Starpak Trip 12 kolorów. Kredki świecowe i woskowe są dobre dla niemowlaka do tworzenia autorskich rysunków, jak również wypełniania nieskomplikowanych kolorowanek. Warto zainwestować w komplet takich kredek, by wzbudzić w dziecku zainteresowanie kształtem i kolorem już od najmłodszych lat.