Piórniki szkolne i etui

Wszystkie kategorie

Bestsellery - Piórniki szkolne i etui

Nowości - Artykuły papiernicze

Zakup piórnika to podstawa kompletowania wyprawki do szkoły dla każdego ucznia. Piórnik szkolny jest tym elementem wyposażenia, który musi pomieścić wszystkie przybory do pisania. Aby wybrać odpowiedni model, trzeba się nieco nagłowić, tym bardziej że piórniki szkolne występują w różnych odsłonach.

Szkolne piórniki z wyposażeniem i bez

Jako pierwszy organizer w życiu dziecka doskonale sprawdzi się piórnik szkolny z wyposażeniem. Nabycie takiego etui zwalnia rodzica z obowiązku myślenia, w jakie szkolne przybory należy wyposażyć malucha. Producenci tego rodzaju przybornika dbają, aby dziecko podczas pobytu w szkole znalazło w nim wszystkie niezbędne akcesoria: długopisy, ołówki, kredki, flamastry, gumki, temperówki, nożyczki, klej czy przybory kreślarskie. Tego rodzaju piórniki szkolne są zazwyczaj zapinane na zamki błyskawiczne jak piórnik Doggy marki Starpak. Natomiast tym, którzy wolą samodzielnie skompletować przybory szkolne, producenci artykułów dla uczniów oferują szeroką gamę piórników bez wyposażenia.

Piórniki dwukomorowe i trzykomorowe

Przyborniki z wyposażeniem to najczęściej piórniki trzykomorowe bądź dwukomorowe, zamykane na zamek błyskawiczny. Niezależnie od tego, czy piórniki dwukomorowe sprzedawane są z wyposażeniem, czy też bez, sprawdzą się jako przyborniki dla dzieci, które codziennie zabierają do szkoły mnóstwo akcesoriów piśmienniczych. Tego typu etui nie tylko je pomieści, ale także ułatwi segregację przyrządów szkolnych i utrzymanie porządku wewnątrz piórnika, jak chociażby dwukomorowy piórnik Slow marki Milan. Marka ta pod tą samą nazwą (Slow) proponuje też identyczne modele przybornika w wersji z trzema komorami. Piórniki trzykomorowe oferują uczniom jeszcze większą pojemność i liczbę przegródek.

Tuby i saszetki, czyli prosty piórnik szkolny

Młodzieży, która nie potrzebuje w szkole zbyt wielu przyrządów do pisania, mogą wystarczyć najprostsze modele piórnika, na przykład saszetka Pixie Crew marki Pixelbags czy piórnik w formie tuby Psi Patrol marki Starpak. Są to produkty wygodnie zapinane na zamki błyskawiczne, ale nieoferujące zbyt wiele miejsca na różne akcesoria. Piórnik szkolny tego rodzaju ma natomiast tę przewagę nad modelami bardziej rozbudowanymi, że nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca w plecaku, zwykle i tak wypełnionym po brzegi książkami oraz zeszytami, i nadmiernie nie obciąża dziecięcego kręgosłupa.

Piórniki dla dzieci z ulubionymi postaciami i motywami

Każde dziecko z pewnością ucieszy szkolny piórnik z ulubionymi postaciami popkulturowymi i motywami z popularnych produkcji filmowych. Miłośnikom animacji z wytwórni Walta Disneya spodobają się piórniki szkolne, które zdobi Myszka Minnie (piórnik-kosmetyczka Minnie Mouse marki Beniamin) bądź postacie z filmu "Frozen", czyli "Kraina lodu" (piórnik-tuba Frozen z asortymentu tej samej marki). Małego pasjonata "Gwiezdnych wojen" czy przygód Człowieka-Pająka zachwyci piórnik dla chłopców z fantastycznymi motywami z filmu "Star Wars" czy etui Spiderman marki Beniamin. Z kolei idealny piórnik dla dziewczynek uwielbiających najsłynniejszą lalkę świata to chociażby saszetka Barbie marki Starpak.

Piórniki szkolne młodzieżowe

Znaczna część dostępnego na rynku asortymentu piórników adresowana jest do najmłodszych uczniów, dla których szkoła stanowi nowe środowisko rówieśnicze. Kilkulatki najczęściej cieszą się z akcesoriów wielobarwnych, w jaskrawych tonacjach kolorystycznych i z motywami baśniowymi, którymi mogłyby się pochwalić przed koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki. 

Inne oczekiwania mają uczniowie starszych klas. Z myślą o nich produkowane są piórniki szkolne młodzieżowe. Ich kolorystyka jest znacznie bardziej stonowana, a wzornictwo odwołuje się do zainteresowań nastolatków. Piórniki młodzieżowe zdobią dekory nawiązujące do kultowych seriali dla młodzieży, komiksów, programów telewizyjnych czy piosenek  idoli nastolatków. Często pojawiają się na nich modne grafiki i napisy. Tego rodzaju modele reprezentuje zielony piórnik dla młodzieży Superbrave marki Starpak.

Piórnik w formie etui na długopisy, ołówki i kredki

Szkolny piórnik może mieć także postać zwykłego etui na długopisy, ołówki i kredki. Zakup piórnika tego rodzaju powinni rozważyć ci, którzy potrzebują spakować do torby jedynie kilka sztuk przyborów do pisania. W przyborniku takim nie jest przewidziane miejsce na gumki, temperówki czy linijki. Choć zakup piórnika w formie etui może nie sprawdzić się w przypadku większości uczniów, jest to model, którego atutami są klasyczny szyk i wysoka jakość

Etui są najczęściej produkowane z naturalnej galanteryjnej skóry w stonowanej eleganckiej kolorystyce. Takie wyroby ma w swojej ofercie między innymi marka Warta - producent czarnego Etui na długopisy WAR-1101. Model tego typu może się przydać w trakcie zajęć pozaszkolnych, na przykład w zupełności wystarczy uczniowi wybierającemu się na dodatkowe lekcje języka obcego.

Etui na laptopa do szkoły

W ostatnich latach szkoła staje się coraz nowocześniejsza i coraz częściej są w niej wykorzystywane zdobycze najnowszej technologii. Niejeden uczeń, idąc na zajęcia, zabiera laptopa, tak aby w szkole korzystać z własnego sprzętu. Młodzież warto zatem wyposażyć nie tylko w piórnik szkolny, ale i specjalne etui na notebooka. Można je znaleźć chociażby w asortymencie marki Milan - pomysłodawcy pokrowca na laptopa Sunset 13". Etui zabezpieczy obudowę urządzenia przed zabrudzeniem, przypadkowym zarysowaniem lub obiciem oraz może w pewnym stopniu zamortyzować wstrząs, na który jest narażony sprzęt w momencie upuszczenia go.