Popularni bohaterowie / znane serie 

Nowości >>

 

Inspiracje 
 

Zapowiedzi >>

 

Książki i książeczki dla dzieci

Książki i książeczki dla dzieci, które zebraliśmy w tej kategorii, dają szeroki wybór tytułów dla najmłodszych czytelników. Książki dla dzieci zachęcają pociechy do rozpoczęcia przygody z czytaniem, pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny i emocjonalny maluchów, a także dostarczają im wartościowej rozrywki.


Książki dla dzieci w różnym wieku – zarówno najmłodszych, jak i dla 7-latka, 8-latka lub 9-latki – dla wygody przeglądania podzieliliśmy na mniejsze grupy.

Edukacyjne książeczki dla dzieci – na co się zdecydować?

Książki edukacyjne dla dzieci ułatwiają najmłodszym zdobycie podstawowych umiejętności, takich jak mówienie, a później liczenie i czytanie. Te książeczki dla dzieci dostarczają odpowiedzi na pytania o otaczający świat, zapewniają naukę przez zabawę i… zabawę przez naukę! W tej kategorii znajdziesz popularne serie książek edukacyjnych dla dzieci, m.in.: "Pucio", "Akademia mądrego dziecka", "Uniwersytet malucha". Z ulubionymi bohaterami nauka nowych umiejętności jest nieporównywalnie przyjemniejsza i bardziej efektywna!

Książki kreatywne, wykreślanki i kolorowanki dla najmłodszych

Książki kreatywne dla dzieci to różnego rodzaju książeczki interaktywne, zachęcające maluchy do podjęcia aktywności. Znajdziesz wśród nich m.in. zagadki i zgadywanki, wykreślanki, książki dla 2-latka z okienkami, labirynty, kolorowanki, książki z naklejkami oraz z ruchomymi elementami, a także książeczki dźwiękowe. Te książeczki dla dzieci świetnie nadają się do kreatywnego wykorzystania czasu spędzanego np. w podróży lub w poczekalni.


Kolorowanki dla dzieci to nie tylko świetna zabawa dla maluchów! Kolorowanki wspierają rozwój kreatywności oraz zdolności manualnych u dzieci. Posługiwanie się kredką to świetny trening dłoni przed nauką pisania!

Najlepsze książki popularnonaukowe dla młodych czytelników

Książki popularnonaukowe dla dzieci rozbudzają ciekawość świata i podsuwają najmłodszym czytelnikom nowe zainteresowania. Są bogato ilustrowane, dzięki czemu przyswajanie wiedzy staje się czystą przyjemnością. W tej kategorii znajdziesz m.in. książki o kosmosie, książki o dinozaurach, przewodniki podróżnicze dla dzieci, książki o zwierzętach i przyrodzie, a także kolorowe, pełne fascynujących szczegółów mapy i atlasy dla dzieci. 


Nie brakuje tu również klasycznych dzieł literackich, bajek, komiksów i powieści, które zachęcą do czytania dzieci w wieku szkolnym. Książki dla 10-latka, 11-latka lub 12-latki pozytywnie wpływają na wyobraźnię, pomagają poszerzyć słownictwo i zachęcają do samodzielnego myślenia. Nie zapomnieliśmy również o nieco starszych odbiorcach! Wprowadzeniem do poważniejszej literatury mogą być również miłosne lub fantastyczne książki dla 14-latki, 13-latki lub 15-latki.


Sprawdź książeczki dla dzieci na Bee.pl »