Seria Zrozumieć Przeszłość

Przeszłość jest nieodłącznym elementem naszego życia. Historia, jaką dziedziczymy po naszych przodkach staje się dla nas nieraz ciężarem, ale też nauką na przyszłość. Powinniśmy uczyć się na błędach, wyciągać wnioski i starać się, by tragiczne zdarzenia nie powtórzyły się nigdy więcej. Już osoby w młodym wieku należy edukować. Do tego świetnie nadaje się seria “Zrozumieć przeszłość”. Dzięki tym książkom młodzież pozna historię, dzieje kraju i świata.

 

Przeszłość wpływa na jakość życia teraźniejszego. Aby być świadomym obywatelem/obywatelką trzeba znać historię. Dzięki temu nabywa się wiedzę i mądrość potrzebną do tego, by budować swoją ojczyznę. Należy korzystać z doświadczeń naszych dziadków, babć.

“Zrozumieć przeszłość” - podręczniki do historii wydawnictwa Nowa Era

W serii "Zrozumieć przeszłość” znajdziemy podręczniki do nauki historii, od starożytności do dziejów najnowszych po 1939 roku. Są tu także zawarte karty pracy, podręcznik z płytą CD. Są to pozycje zgodne z najnowszą ramą programową. Mają one czytelny układ treści, rzetelne opracowanie tematów, liczne mapy, zdjęcia, ilustracje. Są tu także ćwiczenia, dzięki którym uczeń będzie mógł przygotować się do matury. Dzięki tym książkom młodzież nabędzie umiejętności samodzielnego myślenia, rozwinie także kompetencje w zakresie wiedzy historycznej.

 

Warto sięgnąć po podręczniki "Zrozumieć przeszłość". Młode osoby trzeba kształcić tak, by już nigdy nie powtórzyły się tragedie znane z historii. Przecież historia to także pozytywne przykłady tego, jak można budować wspólnoty na zasadach pokojowych, jak się komunikować, bronić, nie poddawać się. Wojny mają także bohaterów, którzy mogą stać się przykładem dla młodych osób. I dlatego należy sięgać po opracowania historyczne, by wzmacniać postawy odwagi i solidarności.

 

Seria "Zrozumieć przeszłość" to wspaniała propozycja, która niesie za sobą możliwości edukowania, poznawania, ale także rozwijania pasji. Uczniowie i uczennice nie będą się na pewno przy niej nudzić. Więc pomóżmy im "zrozumieć przeszłość"!

Podręczniki z serii Zrozumieć Przeszłość

Może zainteresują Cię również