Wydawnictwo Macmillan

Macmillan Polska to część ogromnego, światowego koncernu wydawniczego. Nakładem wydawnictwa ukazują się podręczniki do nauki języków obcych, poradniki dydaktyczne oraz literatura popularnonaukowa.

Wydawnictwo Macmillan Polska jest członkiem jednej z największych światowych grup wydawniczych. Ta grupa wydawnicza obecna jest na rynku od ponad 150 lat. Dokładnie rzecz biorąc, Macmillan Polska wchodzi w skład Macmillan Education, wydawcy podręczników szkolnych, poradników dydaktycznych i metodycznych. To właśnie one zajmują gros miejsca na poniższej liście produktów, do której przejrzenia gorąco zachęcamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli języków obcych.

Jako ciekawostkę warto dodać kilka słów na temat innych gałęzi działalności grupy Macmillan. Otóż Palgrave Macmillan jest wydawcą podręczników akademickich, nakładem Nature Publishing Group ukazuje się jeden z najbardziej cenionych periodyków naukowych na świecie, natomiast Pan Macmillan zajmuje się publikowaniem beletrystyki, której przykładem są choćby bestsellerowe “Pamiętniki Bridget Jones”.

Nakładem wydawnictwa Macmillan ukazują się podręczniki do nauki języków obcych, kursy językowe, książki naukowe i popularnonaukowe. Publikacje te składają się na takie między innymi serie wydawnicze jak: “Bugs World”, “English Quest”, “Footprints”, “Gateway Plus”, “Interface”, “New Hot Spot”, “New Voices”, “Tempo”, “Tiger” i “Voices”.

Autorzy, których podręczniki i książki wydaje w Polsce Macmillan to na przykład Ana Soberon, Donna Shaw, Catherine McBeth, Katherine Bilsborough, Magdalena Kondro, Marta Rosińska, Nick Beare, David Spencer czy Steve Bilsborough.