Marcel Woźniak

Marcel Woźniak jest polskim twórcą, który urodził się w 1984 roku w Kwidzynie. W swoim dorobku ma zarówno pozycje beletrystyczne, jak i literaturę non fiction.

 

Woźniak jest polskim pisarzem i scenarzystą. Przez pewien czas był aktorem w Stowarzyszeniu Teatralnym SCENA 2 w Kwidzynie. Jego debiutem była rola Protagonisty z dramatu "Katastrofa" Samuela Becketta. Swój pierwszy scenariusz do sztuki teatralnej napisał do spektaklu "Niech mnie ktoś uszczypnie". W latach 2003-2004 pełnił też funkcję gitarzysty oraz frontmana zespołu rockowego Kosmodrom. Pracował również jako rzecznik prasowy Tofifest oraz spiker i reporter Radia Plus 92,8 FM w oddziale w Toruniu. W roku 2012 został reżyserem krótkometrażowego filmu "Caissa", który opierał się na jego autorskim scenariuszu. Zajmował się także copywritingiem i przygotowywaniem reklam. Karierę pisarską rozpoczął w 2015 roku.

Marcel Woźniak interesuje się przede wszystkim literaturą kryminalną. Bohaterowie jego powieści są bardzo oryginalni, a przedstawiane sceny mają filmowy charakter. W kryminałach, które wyszły spod jego pióra, można odnaleźć liczne odwołania do współczesnej kultury, a także historii, w tym dziedzin, takich jak filozofia, literatura czy kino. Woźniak niejednokrotnie skupiał się w swoich książkach na ważnych społecznie kwestiach: przemocy, komunizmie czy sile mediów.

Największy sukces przyniosła Woźniakowi seria powieści o detektywie Brodzkim, składająca się z następujących pozycji: "Powtórka", "Mgnienie" oraz "Otchłań". Pisarz jest także autorem książki należącej do literatury faktu: "Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie". W duecie z Gabrielą Gargaś stworzył ponadto "Tysiąc obsesji", romans z kryminalnym tłem.