Pasażer na gapę

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 29,38 zł
Audiobooki mp3
za 34,19 zł
Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł Taniej o: 28%

"Pasażer na gapę" to pasjonujący i emocjonujący thriller o ludzkich problemach, podchodzących nawet pod miano patologii.

Uwielbiasz książki, które sprawiają, że nie możesz oderwać się od treści i z każdą kolejną kartką pochłaniasz tekst coraz szybciej? Chcesz poczuć na własnej skórze, jak to jest, gdy zamykając oczy do snu, nie możesz pozbyć się wrażenia, że nie jesteś sam/a w pokoju? Świetny strzał - kolejny mocny kryminał, który wyszedł spod ręki polskiego twórcy naprawdę może spełnić Twoje oczekiwania.

Nietuzinkowa, mrożąca krew w żyłach, intrygująca... Z pewnością tak można określić historię o dwóch przestępcach i świecie nieustannego zła. Jeden z nich, Maciek, ucieka ze szpitala psychiatrycznego z pomocą swojej ukochanej. Mężczyzna trafił tam, by uniknąć więzienia. Wraz z nim z zakładu znika Konrad - tajemniczy człowiek, który niespodziewanie trafił do sali, w której przebywał Maciek. Aby misterny plan wypalił, duet pod presją decyduje się na zabranie ze sobą "pasażera na gapę", nie przewidując nawet w najgorszych snach, że ich znajomość nie zakończy się na jednorazowym wydarzeniu.

Zamiast pożegnania, towarzyszącego radości po opuszczeniu murów szpitala, rozpoczyna się sadystyczny okres, w którym dwoje ludzi zamienia się w bezwładne marionetki. Niebezpieczny psychopata, mający na sumieniu kilka ludzkich istnień - niebezpieczeństwo, które czyha na Magdę i Macieja jest ogromne. Czy są w stanie poradzić sobie z sytuacją, która może kosztować ich nawet własne życie?

"Pasażer na gapę", książka o przemocy, brutalności i braku sprawiedliwości pokazuje, jak bardzo brak wzorców we wczesnych latach życia potrafi wpłynąć na przyszłość i światopogląd człowieka. Udowadnia, że życie nie jest proste, a za jakąkolwiek pomoc często można otrzymać w pakiecie kłopoty. Uczy, jak postępować z naiwnością i zaufaniem, które często mogą być zawodne w dzisiejszym świecie.


O książce slowami innych

To więcej niż wciągający thriller i więcej niż wyprawa w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. To gra, która okazała się prawdziwą jazdą bez trzymanki z pasażerem na gapę. Jak ja lubię takie książki!

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Trzymajcie się mocno, bowiem z każdą kolejną stroną czeka Was nieoczekiwany zwrot akcji! Adrian Bednarek nie da Wam spokoju do ostatniej kropki.

Tomasz Kosik, czyt-nik.blogspot.com

To niezwykły thriller. Początkowo wydaje się być książką sensacyjną, jednak postać Konrada determinuje całość i wprowadza niepokój, który zostaje nawet po zakończeniu lektury. To moje pierwsze, ale bardzo udane zetknięcie z twórczością Adriana Bednarka. Polecam!

Marta Kraszewska, rudymspojrzeniem.pl

"Pasażer na gapę” to historia, która zostanie w Waszej pamięci na długo. Szokuje realizmem i demoralizuje bezczelnością, przyprawiając czytelnika o gęsią skórkę. Wyrazista, bezpruderyjna i plugawa...

Dagmara Jakubczak, www.instagram.com.book.monsterpl/


O autorze

Autorem tego jakże wciągającego kryminału jest Adrian Bednarek - niekwestionowany specjalista w tym gatunku literatury. Urodzony w 1984 roku w Częstochowie absolwent Akademii Ekonomicznej. Fascynuje się tematyką kryminalną oraz postaciami seryjnych morderców, co bez wątpienia można zauważyć w jego twórczości. Debiutem literackim Adriana jest "Pamiętnik diabła", ale czytelnicy mogą kojarzyć twórcę również z takich dzieł jak "Córeczki" czy "Skazany na zło".

Recenzje (11)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  PASAŻER NA GAPĘ 🖋 @adrian_bednarek_autor @wydawnictwo_novaeres ▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️

  „Ucieczka ze szpitala psychiatrycznego to dopiero początek …” Czy chcecie się przenieść do niebezpiecznej historii, która tak bardzo wciąga że ciężko odłożyć książkę przed snem a zamykając oczy do snu zastanawiacie się czy jesteście sami w pokoju? Jeśli tak to sięgnijcie po książkę „Pasażer na gapę” Adrian Bednarek. Mogę powiedzieć wam z czystym sumieniem że książka przerosła moje oczekiwania. Znalazło się w niej to wszystko co powinno być w dobrym kryminale. Jeszcze bardziej cieszy mnie to, ze coraz więcej dobrych kryminałów wychodzi spod ręki polskich pisarzy. Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Autor posługuje się w niej lekkim piórem i pozwala nam się przenieść w świat książki i poczuć ten cały dreszczyk emocji na swojej skórze. Maciek aby ratować się przed więzieniem postanawia trafić do szpitala psychiatrycznego dzięki czemu uniknie kary więziennej. Pewnego dnia Magda pomaga w ucieczce Maćkowi z zakładu. Bardzo dobrze zaplanowany i przygotowany cały plan ucieczki zakłóca im niespodziewanie pojawiający się pacjent w sali szpitalnej Maćka. Postanawiają więc zabrać i jego a po opuszczeniu murów szpitalnych się z nim rozstać. Jednak to były tylko ich plany. Wszystko przebiegało szybko i zgodnie z planem. Rozpoczyna się sadystyczna gra w której dwoje młodych ludzi staje się jednym bezwładnym pionkiem w której będzie obowiązywać tylko jazda bez trzymanki z pasażerem na gapę. Autor świetnie zmieniał cały bieg wydarzeń. Z każdą kolejna strona pragnąłem więcej na temat co się dalej wydarzy jaki będzie zwrot akcji, co tym razem przygotował dla nas autor powieści. Książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie, a adrenalina i dreszczyk emocji nie opuszczał przez całą książkę. Pasażer na gapę to historia która zostanie w Waszej pamięci na długo, a ja wiem że na pewno nie będzie to moje ostatnie spotkanie z autorem i jego twórczością.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magda i Maciek pochodzą z rodzin patologicznych. Żyją z kradzieży. Magda jest doskonałym kieszonkowcem i kradnie samochody. Maciek to włamywacz, któremu żaden zamek się nie oprze. Niestety jedna z akcji kończy się wpadką, Maciek udając szok pourazowy trafia do psychiatryka. Magda jest na wolności, bo w tej akcji była kierowcą. Zakochani planują ucieczkę Maćka ze szpitala. Niestety dzień przed planowaną ucieczką do sali Maćka trafia Konrad, który także marzy o wolności i chętnie dołącza do planów Maćka. To właśnie ten pasażer na gapę, psychopatyczny morderca, który postanawia wykorzystać młodych do własnych celów. Policja rusza w pościg. Czy młodzi wyjdą cało ze współpracy z Konradem? Jakie plany ma Konrad?

  Świetna książka! Czyta się szybko i przyjemnie bo akcja toczy się wartko. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Akcja powieści "Pasażera na gapę" kręci się wokół ucieczki z psychiatryka. Dopracowany i przemyślany plan stworzył Maciek, młody chłopak, który został skazany za napad. Pomaga mu w tym jego dziewczyna, Magda. Niestety plan komplikuje się kiedy na dzień przed ucieczką Maciek dostaje nowego współlokatora – Konrada. Nie pozostaje mu nic innego jak wciągnąć Nowego w ucieczkę. Czy jednak była to rozsądna decyzja? W końcu o Konradzie nic nie wiadomo... Za co został skazany? Czy przypadkiem Maćkowi i Magdzie nie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo?

  Wartka akcja, dziwnie mocno wciągająca historia i fakt, że książkę czyta się zadziwiająco szybko, to na pewno duże plusy też książki. Na minus muszę zaliczyć język powieści, który dla mnie był trochę za potoczny. Pomimo tego jednak książka dziwnie mi się podobała, muszę ją chyba podciągnąć pod lektury z kategorii „grzeszna przyjemność”. Dobra rozrywka, oderwanie od rzeczywistości na kilka wieczorów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nikt na bezpiecznych przedmieściach, a tym bardziej w ultrabezpiecznych wioskach nie zakłada kłopotów. Wszyscy czują się bezpiecznie, bo tu przecież jest bezpiecznie”, czyli psychoza według Bednarka.

  Pasażer na gapę to książka, która już od dawna za mną „chodziła”. Z autorem spotkałam się przy okazji serii z Diabłem i było to zadowalające spotkanie, więc byłam ciekawa, co może zaoferować w Pasażerze na gapę.

  Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, ratując się przed więzieniem. Misternie przygotowany plan psuje niespodziewanie pojawienie się nowego pacjenta w sali Maćka. Nie mając innego wyjścia, para zakochanych złodziei postanawia zabrać ze sobą „pasażera na gapę”, zamierzając pożegnać się z nim zaraz po opuszczeniu murów szpitala. Niebawem jednak okazuje się, że nie będzie to takie proste... Rozpoczyna się sadystyczna gra, w której dwoje młodych ludzi staje się jedynie bezwolnymi pionkami. Czy uda im się uciec przed zastawioną na nich pułapką, która może kosztować ich życie?

  Pasażer na gapę to jedna wielka psychoza. Bednarek nie bawi się konwenanse i ukazuje brutalność. Sam pomysł z ucieczką ze szpitala psychiatrycznego jest dość ciekawym aspektem i już mówi nam co nieco o bohaterach. Maciek, który wraz ze swoją dziewczyną Magda zaplanowali dokładnie ucieczkę, ale nie przewidzieli, że dołączy do nich osoba trzecia. Konrad to dość dziwny i tajemniczy mężczyzna. I na pewno psychiczny... Czasami musiałam przerywać lekturę, aby zadać sobie pytanie: co ON ma w głowie?!

  Lektura pełna przemocy, okrucieństwa, wulgaryzmów i skrajnych emocji. Tutaj akcja nie zwalnia nawet na moment pędząc niczym lokomotywa, aby za chwilę uderzyć swoją brutalnością. Nie ma nawet najmniejszej szansy na nudę. Z każdą kolejną stroną autor podsyca ciekawość.

  Pasażer na gapę jest napisany potocznym językiem, więc nie będzie problemów ze zrozumieniem tekstu. Sporo opisów, sadyzmu i krwi. Jest to thriller, który fanów gatunku na pewno nie zawiedzie. Jeśli macie słabe nerwy to polecam melisę przed lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Opis książki Adriana Bednarka pt. "Pasażer na gapę" jest bardzo zachęcający i z przyjemnością zabrałam się do lektury. Powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron. Prawdziwa gratka dla fanów książek sensacyjnych!

  Dwóch przestępców - Maciek i Konrad - uciekają ze szpitala psychiatrycznego. W całej akcji pomaga im dziewczyna młodszego z pacjentów - Magda. Para jest w sobie szaleńczo zakochana, nie widzieli się od pół roku, kiedy to chłopak dostał wyrok. Oboje są skłonni poświęcić dla siebie wszystko. Prowadzą ryzykowne życie, uwielbiają adrenalinę. Oboje pochodzą z patologicznego środowiska i ich sposobem na życie są kradzieże. W dzieciństwie i wczesnej młodości zabrakło im odpowiednichodzi wzorców, przez co bardzo się pogubili i wyjście na prostą ścieżkę będzie dla nich niezwykle trudne. Kradzieże działają na nich jak narkotyk.

  Drugi mężczyzna - tytułowy pasażer na gapę - okazuje się niebezpiecznym psychopatą - mordującym bez skrupułów. Dwójka młodych ludzi znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Maciek i Magda nie mają pojęcia, co Konrad ma na swoim sumieniu.

  "Pasażer na gapę" to emocjonujący thriller. Książka nasycona jest przemocą i brutalnością, niektóre sceny są bardzo przerażające i mrożące krew w żyłach. Potężna dawka emocji w trakcie lektury gwarantowana!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Adrian Bednarek
 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 408
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381472296
 • Język: polski
 • ISBN: 9788381472296
 • EAN: 9788381472296
 • Wymiary: 20.8 x 12.8 x 2.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wyrok diabła 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyrok diabła

"Nigdy nie możesz być pewien, czy sprawujesz władzę nad swoim demonem, czy może to on kontroluje ciebie. Wyrok diabła to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Kubie Sobańskim, wziętym krakowskim adwokacie, jednocześnie seryjnym mordercy, który właśnie dochował się następczyni. Czy Sonia...
Proces diabła 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces diabła

Wstrząsający thriller ukazujący mroczną stronę ludzkiego umysłu.Morderca zwany Rzeźnikiem Niewiniątek kilka lat temu siał terror na ulicach Krakowa. Sprawił, że ulice opustoszały, a dziewczyny bały się zostawać same w domach. Rozpętał chaos, który uczynił go sławnym na całą Polskę. Ujęty przez...
Skazany na zło 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazany na zło

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego,...
Pamiętnik diabła 5/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik diabła

Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyśzapragnąć. Idealną dziewczynę jak z okładki,popularnych znajomych, samochód swoich marzeń,penthouse na ostatnim piętrze i perspektywę jeszczelepszej przyszłości przed sobą. Jestem z tych, którymżycia zazdroszczą inni. Tak opisze mnie każdy,kto choć...
Spowiedź diabła 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spowiedź diabła

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu,...
Proces diabła 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces diabła

Jestem diabłem w ludzkiej skórze.Jestem seryjnym mordercą broniącym innego mordercy...Kilka lat temu na ulicach Krakowa siał terror Rzeźnik Niewiniątek. Został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Dzieło kontynuował bowiem człowiek...
eBook Spowiedź diabła mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,77 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Spowiedź diabła mobi epub

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu,...
eBook Proces diabła mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Proces diabła mobi epub

Wstrząsający thriller ukazujący mroczną stronę ludzkiego umysłu. Morderca zwany Rzeźnikiem Niewiniątek kilka lat temu siał terror na ulicach Krakowa. Sprawił, że ulice opustoszały, a dziewczyny bały się zostawać same w domach. Rozpętał chaos, który uczynił go sławnym na całą Polskę. Ujęty przez...
eBook Zakochane Trójmiasto mobi epub 5/5 Nasza cena:
28,42 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zakochane Trójmiasto mobi epub

"Adrian Bednarek Augusta Docher K.N. Haner Anna Kasiuk Jolanta Kosowska Daniel Koziarski Anna Szafrańska Nina Reichter Małgorzata Warda Agnieszka Lingas-Łoniewska Taka miłość może się wydarzyć tylko tutaj... Ponoć miłość może się pojawić pod każdą szerokością geograficzną, ale czy nie jest tak, że...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula