Karty pokemon TCG

Pokemon TCG (Pokemon Trading Card Game) to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Seria kolekcjonerskich zestawów kart do gry. Karty Pokemon i gry z ich użyciem są popularne wśród graczy w Pokemon Go czy starych, oryginalnych gier na Gameboya, ale oferują analogową, offline’ową rozrywkę. 

Gra karciana Pokemon TCG – skąd wziął się jej fenomen?

Pokémon TCG to skrót od Pokémon Trading Card Game, a oznacza grę karcianą stworzoną na podstawie serii gier "Pokémon". Są to kolekcjonerskie zestawy kart z postaciami różnych Pokémonów. Gra ukazała się po raz pierwszy w Japonii, w październiku 1996 roku. Pierwsza polska edycja to wydane w 2010 roku nakładem TmToys "Diament i Perła".

Ale pozwólmy sobie jeszcze na krótki rzut oka w przeszłość. Najpierw była gra na kultowego GameBoya, niemal jednocześnie powstała seria anime o Pokémonach. Gra karciana powstawała gdzieś w cieniu tych wielkich produkcji, ale szybko sama stała się fenomenem. Obecnie seria Pokémon TCG to trzecia pod względem sprzedaży gra karciana na świecie!

Tania Książka – Twój ulubiony sklep z kartami Pokemon!

Poniżej przedstawiamy kolekcjonerskie zestawy kart Pokémon TCG. Jeżeli masz już któryś z nich, dobrze wiesz, że przyszła pora na kolejne. A jeśli dopiero wchodzisz w ten świat, to szczerze Ci zazdrościmy. Znajdziesz tu zarówno zestawy startowe (starter deck) i battle decki zawierające całe talie, jak i boostery rozszerzające Twoją talię kart o losowe Pokemony, a także specjalne karty trenerów oraz karty energii. Dostępne są również kolekcjonerskie pudełka Elite Trainer Box, zawierające 10 boosterów oraz specjalne promo karty Pokemon.

Rozgrywka przewidziana jest dla 2 osób. Wiek uczestników producent określa jako 7+. Bo, co trzeba podkreślić, do gry w Pokémon TCG niezbędne są podstawowe umiejętności arytmetyczne i umiejętność czytania. Każdy z zestawów może służyć jako sparing lub gra startowa dla początkujących, ale przede wszystkim jest to zestaw dla pojedynczego gracza.

Zobacz, którego z legendarnych Pokémonów chciałbyś wytrenować, śledzić jego ewolucje, a następnie stawić czoła innym graczom i ich podopiecznym. Powodzenia!