Zabawki antystresowe

Bestsellery - zabawki

Nowości - zabawki

Czym są zabawki antystresowe dla dzieci? Czy popularne gniotki naprawdę łagodzą napięcie i koją negatywne emocje? Sprawdź naszą ofertę odstresowujących gadżetów, dzięki którym dzieci (a także dorośli) będą świetnie się bawić, a dodatkowo wyciszą się podczas zabawy.

 

Zabawki antystresowe dla dzieci - co to takiego i jak działają?

 

Zabawki odstresowujące dla dzieci to faktycznie nie żadna fanaberia marketingowa, ale pomocne narzędzie stymulujące prawidłowy rozwój emocjonalny maluszka. Dlatego też cieszą się rosnąć popularnością. Dzieci dokładnie tak samo jak dorośli doświadczają różnego rodzaju stresu. W sytuacjach irytacji czy zdenerwowania nasz mózg skupia większą energię na poradzeniu sobie z elementem stresogennym. U dzieci “przeniesienie” tej energii odbywa się kosztem zmniejszonej kreatywności, a także odbija się negatywnie na ich inteligencji (nie tylko emocjonalnej).
 

Dorośli mają wypracowane metody radzenia sobie ze stresem. Maluszki nie mają jednak w pełni rozwiniętego układu nerwowego. Z pomocą przychodzą im antystresowe zabawki. Złość, niepokój czy lęk można łatwo ukoić przy pomocy różnego rodzaju gniotków, ale rozładowanie napięcia to nie jedyna ich zaleta!
 

Nie wszyscy wiedzą, że zabawki odstresowujące mają także wiele różnych zalet, dlatego coraz więcej świadomych rodziców chętnie kupuje je dla swoich malców. Jak działają tego rodzaju gadżety?

  • Piłeczki do zgniatania, gniotki, kuleczki czy kamyczki z różnymi wypustkami, które stymulują receptory dłoni i małych palców.
  • Gadżety antystresowe skutecznie zapobiegają `czynnościom stresowym typu obgryzanie paznokci, skórek, ssanie ołówków czy dłubania w nosie
  • Zabawki progresywne jak kostka Rubika czy logiczne układani dodatkowo wspomagają koncentrację uwagi i uczą logicznego myślenia.
  • Pomagają się rozluźnić – ściskanie, manipulowanie elementami, przesuwanie nie tylko pomaga się uspokoić, ale także sprawi, że splot mięśni w palcach i nadgarstkach się naturalnie rozluźni.
  • Odwracają uwagę - antystresowa zabawka pomaga dziecku skupić się na czymś innym niż negatywne emocje, dzięki czemu poprawia nastrój, dlatego maluszek szybciej się uspokoi.

Gniotek (ściskacz) - klasyczna antystresowa zabawka

 

Najbardziej uniwersalną zabawką antystresową są oczywiście gniotki. To wszelkiego rodzaju masy plastyczne (przez dzieci nazywane często także glutami), które dostępne są w formie owoców, zwierzątek, a nawet bohaterów ukochanych kreskówek. Gniotek fantastycznie poddaje się ruchom dłoni, reaguje na ścisk, a możliwość rozciągania, zgniatania i samoczynne odkształcanie się masy sprawia dodatkowo dzieciom wiele radości.

 

Wybierz gniotka z buzią lub gadżet w neonowym, odblaskowym kolorze, co sprawi maluchowi jeszcze więcej frajdy i sprawi, że będzie jego ulubioną zabawką. Gniotek-kosmita, kotek z kłębkiem wełny, rybka z kolcami, bakłażan czy flaming - w naszej ofercie nie brakuje różnorodnych modeli antystresowych gniotków, które z pewnością poprawią nastrój każdemu dziecku.

 

Zabawki sensoryczne antystresowe dla dzieci w każdym wieku

 

Gniotki, gumowe piłeczki, nawlekanki, a także wielokolorowe pop ity - nasze zabawki antystresowe są dostępne dla brzdąców w każdej kategorii wiekowej.
 

Dla maluszków i dzieci, które dopiero uczą się manipulacji malutkimi paluszkami, polecamy szczególnie wszelkiego rodzaju labirynty logiczne jak przekładanki. Dla najmłodszej grupy wiekowej hitem ostatnich lat jest zabawka sensoryczna antystresowa w formie miękkiej przytulanki, którą można dowolnie ściskać, gnieść oraz rozciągać we wszystkie strony. Dodatkowo gniotki sensoryczne - jak na przykład nasz antystresowy banan czy miękkie książeczki - dostarczają dziecku niezbędnych bodźców,

 

Dla starszych dzieci w wieku szkolnym nieodzownym gadżetem, który pomaga pozbyć się stresu podobnie jak gniotki i skupić na wykonywanym zadaniu, są spinnery. Dzięki doskonałemu wyważeniu i wbudowanym łożyskom fidget spinnery kręcą się po wprawieniu w ruch nawet przez kilkadziesiąt sekund. Ta zabawka antystresowa jest kompaktowa, a przez co wygodna i można zabrać ją ze sobą także do szkoły.