Zabawki Kreatywne i plastyczne dla dzieci

Bestsellery - Zabawki kreatywne

Nowości - zabawki

Zabawki kreatywne i zestawy plastyczne dla dzieci rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne dziecka. Masy plastyczne, zestawy do malowania, znikopisy, stemple, pieczątki, naklejki i wiele innych ciekawych pomysłów na prezent!


Kreatywne zabawki dla dzieci to bogaty zbiór akcesoriów do nauki i zabawy jednocześnie! Dzięki nim Twoje dziecko może nie tylko przyjemnie i twórczo spędzać czas, ale przy okazji rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Z pewnością przyniesie to dalekosiężne efekty w dalszej edukacji i życiu Twojego malucha!

Nie tylko malowanie – mnóstwo rodzajów kreatywnych zestawów dla dziecka

W kategorii ”Zabawki kreatywne i plastyczne dla dzieci” znajdziesz wszelkiego typu zestawy do wykonywania rękodzieł, przeprowadzania eksperymentów czy konstruowania pomysłowych przedmiotów. Każdy z nich to gotowa zabawa dla każdego dziecka, które ciągle chce coś “zmalować”. Tutaj nie musi ograniczać się do malowania. Może także lepić, wycinać, naklejać naklejki, przybijać stemple i pieczątki, rysować za pomocą znikopisu a przy okazji uczyć się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy. 


Wszystkie zestawy do kreatywnej zabawy zostały opracowane z myślą o potrzebach, umiejętnościach i możliwościach dzieci w wieku przedszkolnym oraz tych, które uczęszczają już do szkoły. Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące wieku dziecka, dla którego dany zestaw będzie odpowiedni.


Być może szukasz właśnie prezentu odpowiedniego dla Twojego dziecka lub jakiegoś bliskiego Ci malucha o twórczych skłonnościach. Jeśli tak jest, sprawdź listę poniższych produktów oraz podkategorii. Z pewnością znajdziesz tu coś idealnego!

Zabawki plastyczne i kreatywne dla dzieci w każdym wieku

Poszukując ciekawych akcesoriów do kreatywnych i plastycznych zabaw dla dzieci, należy uwzględnić ich wiek, umiejętności oraz poziom rozwoju intelektualnego. W szerokim asortymencie produktów zapewniających maluchom wartościową rozrywkę można znaleźć zarówno akcesoria malarskie, jak i klocki, puzzle, gry oraz łamigłówki o różnym stopniu trudności. 


Najprostsze z nich są zabawki kreatywne dla 2-latka i 3-latka – wymagają jedynie odrobiny sprawności manualnej oraz cierpliwości. Większymi umiejętnościami muszą się wykazać dzieci starsze. Zabawa akcesoriami dla 4-latka lub 5-latka zmusza malca do silniejszej koncentracji oraz użycia wyobraźni. Te same umiejętności, ale na znacznie wyższym poziomie zaawansowania, konieczne są, aby kreatywnie bawić się zabawkami dla 7-latka czy 8-latka


Właściwa selekcja akcesoriów dla dziecka w każdym wieku to gwarancja jego prawidłowego rozwoju. Odpowiednio dobrane zabawki skutecznie rozwiną motorykę małą najmłodszych, nauczą ich wytrwałości oraz logicznego myślenia.

Tworzenie, wycinanie, kolorowanie – prezenty dla młodszych i starszych

Najbardziej twórczą rozrywkę stanowią prace plastyczne. Kreatywne zabawki dla 3-latka, 4-latka czy 5-latka pożytecznie wypełnią wolny czas malucha, inspirując go do kolorowania rysunków, malowania, robienia wycinanek czy lepienia figurek z masy plastycznej. Takie zajęcia pozwolą dziecku poznać bogatą paletę barw oraz gamę różnorodnych kształtów. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej doskonale wesprze zabawa w małych konstruktorów. Natomiast komponowanie własnych melodii oraz gra na instrumentach wprowadzą malca w świat dźwięków i pozwolą mu rozwinąć zdolności muzyczne. 


W poszukiwaniu kreatywnych akcesoriów dla najmłodszych warto uwzględnić ich pasje, ale także preferencje i upodobania dziecka wynikające z jego płci. Dziewczynki znacznie częściej niż ich rówieśnicy będą zainteresowane modą bądź makijażem. Stąd wśród kreatywnych zabawek dla 6-latek, 7-latek czy 8-latek ważne miejsce zajmują akcesoria umożliwiające rozwijanie tych pasji.

Najpopularniejsze zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców 

Doskonały upominek dla dziecka stanowi komplet materiałów i przyrządów pozwalających najmłodszym wcielić się w rolę artystów, rękodzielników czy inżynierów. Warto postawić zarówno na zestawy kreatywne dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Te pierwsze to wyśmienita propozycja dla małych budowniczych i architektów, fanów motoryzacji oraz elektroniki. Z kolei wśród zestawów dla dziewcząt królują komplety do samodzielnego wyrobu biżuterii, projektowania ubrań, produkcji kosmetyków bądź ozdabiania włosów. To świetny pomysł na kreatywny prezent dla dziewczynki


Zainteresowania modą, kosmetyką czy fryzjerstwem pozwolą rozwinąć zarówno zestawy kreatywne dla 6-latki, jak i 10-latki. Producenci zabawek mają interesującą ofertę również dla maluchów dwunastomiesięcznych. Kreatywne zabawki dla rocznego dziecka, wydając dźwięki i przyciągając magią kolorów, idealnie zaspokoją jego ciekawość świata.