Poznać przeszłość

Kompletna seria podręczników do historii oraz nauce o społeczeństwie, proponowana uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Doskonały materiał dydaktyczny, pozwalający uważniej przyjrzeć się przeszłości świata.

"Poznać Przeszłość" to seria podręczników dla klas ponadgimnazjalnych, skupiona na zagadnieniach historycznych. Została ona podzielona na cztery zakresy tematyczne: "Europa i świat", "Ojczysty Panteon i ojczyste spory", "Rządzący i rządzeni" oraz "Wojna i wojskowość". Odpowiada za nią wiodące na rynku wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Wszystkie wspomniane wyżej wątki zaprezentowano w ujęciu chronologicznym, które umożliwia łatwiejsze przyswojenie wiedzy z zakresu historii. Uczniom jest wówczas łatwiej kojarzyć poszczególne fakty, poprzez odtworzenie logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego. W książkach wykorzystano atrakcyjne wizualnie, a zarazem przystępne w odbiorze infografiki, pozwalające na sprawniejsze przybliżanie poszczególnych wydarzeń, a także procesów historycznych, nawet tych najbardziej złożonych.

Intuicyjne Karty Pracy Ucznia zawierają szereg różnorodnych zadań, poprzez które młody człowiek może nie tylko utrwalić zdobytą wiedzę, ale i sprawdzić, ile zapamiętał z lekcji. Seria została zaprojektowana w taki sposób, by nauczyciele nie mieli żadnych trudności z przygotowywaniem pełnej oprawy dydaktycznej do poszczególnych lekcji. Dzięki temu łatwiej im będzie zrealizować z klasą podstawę programową, omawiając wszystkie z zagadnień przewidzianych dla danego rocznika.

Sposób, w jaki zostały wykonane podręczniki “Poznać Przeszłość”, przyciąga spojrzenia odbiorców, a kolorowe ilustracje i ciekawostki zawarte w treści sprawiają, że nauka staje się przyjemniejsza.

Podręczniki z serii Poznać Przeszłość

Może zainteresują Cię również