Pensjonat pod świerkiem

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Rok wydania
2017
Nasza cena: 20,50 zł 29,00 zł Taniej o: 29%


Zbiór opowiadań, które ukazują różnorodność literackich spojrzeń. Różni ludzie i ich problemy, zebrani w jednym, bardzo urokliwym miejscu.

Do stworzenia "Pensjonatu pod Świerkiem" przyczyniło się aż ośmiu znanych i lubianych polskich autorów. Ich opowiadania łączą jedynie osoby właścicieli Pensjonatu. Pensjonat pod Świerkiem jest ukrytym w Tatrach, urokliwym miejscem, w którym święta spędza wielu gości. Każdy z nich przywozi ze sobą bagaż życiowych doświadczeń i własną historię. A w recepcji czeka na nich para właścicieli, rodzeństwo, Ewa i Gabriel, którzy przyjmują pod swe skrzydła życiowych rozbitków i w mniejszym, bądź większym stopniu wpływają na losy swoich gości.

W publikacji znalazły się dwa opowiadania Agnieszki Lingas-Łoniewskiej: "Ostatni koncert" i "Świt". Traktują one o poszukiwaniu siebie, własnej wartości i szczęścia. Mamy więc w nich problem toksycznej miłości, wyrzutów sumienia czy chowania nadmiernej urazy do bliskich. Autorka pokazuje, że aby być szczęśliwym, trzeba nauczyć się przebaczać i dawać szczęście innym, ale również umieć je przyjmować i doceniać.

Także dwa tytuły proponuje Magdalena Knedler. "Edgar" przekonuje Czytelnika, jak jedna decyzja podjęta w przeszłości może kształtować charakter i życie człowieka, "Mantyla" zmusza do refleksji, poruszając problem niepełnosprawności i jej postrzegania przez innych.

Nieco zaskakujące okazują się opowiadania Adriana Bednarka: "Pokój nr 106" oraz "Świąteczna niespodzianka". Nie są to nastrojowe historie, wprowadzają do zbioru nieco grozy i niepokoju.

Jolanta Kosowska proponuje tytuły "Restart" i "Zaręczyny" - opowieści wzruszające i pozbawione happy endu.

Również dwie pozycje napisała Anna Kasiuk, są to "Zwierciadło" i "Razem". Pozwalają one Czytelnikowi wierzyć, że każdy ma szansę na szczęście, wystarczy tylko już, teraz zmienić coś w swoim życiu, zamiast trwać w błędnie podjętych wyborach.

Anna Szafrańska w opowiadaniu "Mały książę" opisuje proces poszukiwania samego siebie, a jej "Zagubione" przypominają, że o miłość trzeba walczyć.

Publikację uzupełnia słodko-gorzka opowieść o dwunastu seksualnych podbojach, z pięknym, przepełnionym miłością zakończeniem autorstwa Daniela Koziarskiego oraz "Przyjaciel w wigilijną noc" Niny Reichter - rozbudowana historia o ludzkim uporze, bólu i przebaczeniu.

Jeśli lubisz dobrą literaturę i zależy Ci na różnorodności, na pewno docenisz ten zbiór. Każdy problem stanie się ważny, a Ty doskonale pojmiesz emocje bohaterów i siłę Pensjonatu pod Świerkiem.
Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście. Każdy z nich przywozi własną historię. Na miejscu wita ich para właścicieli, którzy – niczym anioły – przyjmują pod swoje skrzydła życiowych rozbitków. Czy ich dobroć i życzliwość wystarczy, by wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze, i jednocześnie uchronić od tego, co złe?

  Pensjonat pod Świerkiem to zbiór nastrojowych opowiadań stworzonych przez lubianych autorów specjalnie na magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.

  "- Musisz pamiętać, że w życiu czasami dotykają nas cudowne, ale i tragiczne rzeczy. Jednak to miłość i wsparcie bliskich nam osób mogą być jedyną receptą na to, aby dać radę, aby pokonać przeciwności, żyć dalej."

  W moje ręce ostatnimi czasy wpadła kolejne antologia. W przedświąteczny czas, gdzie jesteśmy zabiegani, mamy tyle do zrobienia i ogarnięcia, uważam iż to idealna lektura, gdyż krótka forma opowiadań pozwala na przeczytanie jednego, a w wolnej chwili następnego.

  Każdy z autorów napisał po dwa utwory. Jedynie po jednym Nina Reichter i Daniel Koziarski. Spora część tych historii posiada otwarte zakończenie, więc czytelnik może sam dopowiedzieć sobie własne rozwiązanie. To, na co zwróciłam uwagę to spójność wszystkich opowiadań. Jednakże te w wykonaniu Adriana Bednarka odbiegają od reszty. W porównaniu z pozostałymi są mocniejsze, mroczne, przesiąknięte złem. Z drugiej zaś strony doskonale rozumiem zamysł autora, który myślę że chciał nam pokazać, że człowiek posiada dwie twarze. I nigdy nie wiadomo, która z nich i kiedy się ujawni.

  Autorzy barwnie i sugestywnie kreślą historie. Jak się okazało, każdy z nich inaczej postrzega święta. Jestem pod wrażeniem tego, jak udanie umieścili w jednym miejscu swoich bohaterów. Oczyma wyobraźni niemal widziałam ten zimowy, świąteczny pejzaż. Oczywiście znalazły się dwie drobniutkie nieścisłości, merytoryczne, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na odbiór przez mnie całości.

  W sumie każde z opowiadań miało w sobie to coś, co przykuło moją uwagę. Coś, co sprawiło, że wywołało we mnie przeróżne emocje i uczucia. Z antologii płynie melancholia, nastrój, zaduma, spokój, wzruszenie, śmiech, niepokój, nadzieja. Momentami jest słodko-gorzko, ale w większości ciepło. Różnorodność historii pozwoliła mi na przemyślenie kilku spraw.

  "Kiedy stracę nadzieję, powinnam patrzeć w niebo. Ono jest zwierciadłem, w którym mam się doszukiwać otuchy i wskazówek..."

  Na uwagę zasługuje również przepiękne wydanie książki w twardej, solidnej oprawie. Środek również zaopatrzony jest w różnego rodzaju ozdobniki. Lektura więc nie tylko daje rozrywkę, zapełnia dobrze wolny czas, ale i cieszy oko.

  "Pensjonat pod Świerkiem" to opowiadania o życiu, naszej codzienności, poszukiwaniu miłości, szczęścia, bliskości i ciepła. To skłaniająca do refleksji powieść o rodzinie, przemijaniu, poszukiwaniu samego siebie, akceptacji, tolerancji, pozorach, sile przebaczenia. Polecam każdemu, zwłaszcza na okołoświąteczny czas!

  sza-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pensjonat pod świerkiem” to zbiór czternastu opowiadań świątecznych napisanych tak, że każdy z autorów zachował swój styl pisania, zachowując przy tym wspólny mianownik jakim jest ukryty w lesie Pensjonat pod świerkiem oraz osoby, które go prowadzą – Ewa i Gabriel oraz pan Józef. Każde z opowiadań to odrębna, niezależna historia, można więc je czytać po kolei a równie dobrze można zacząć od swojego ulubionego autora :)

  Do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście. Każdy z nich przywozi własną historię. Na miejscu wita ich para właścicieli, którzy – niczym anioły – przyjmują pod swoje skrzydła życiowych rozbitków. Czy ich dobroć i życzliwość wystarczy, by wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze, i jednocześnie uchronić od tego, co złe?

  Pensjonat pod Świerkiem to zbiór nastrojowych opowiadań stworzonych przez lubianych autorów specjalnie na magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.

  Z twórczością niektórych autorów np. Magdalena Knedler i Agnieszka Lingas – Łoniewska spotkałam się wcześniej, natomiast pozostali współautorzy antologii byli dla mnie tajemnicą, nie wiedziałam zatem tak do końca czego się mogę spodziewać po ich stylu, preferencjach i czy w ogóle trafi do mnie ich pióro.

  „Pensjonat pod świerkiem” przeczytałam tak szybko, że sama byłam zdziwiona, a potem zrobiło mi się nawet przykro, że to już koniec. Tyle emocji, tyle odczuć, które towarzyszą czytaniu mogę porównać tylko do zmieniającej się za oknem pogody. Było słońce, ciepło, radość, nadzieja, łzy, wzruszenie. Nie zabrakło też odrobiny strachu, złości, współczucia czy zaskoczenia.

  Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, głównie dlatego, że autorom o tak różnorodnym stylu pisania i tematyce, udało się stworzyć wspólnie naprawdę wyjątkowy tomik opowiadań.

  Każda opowieść to inna koncepcja, inny sposób postrzegania świąt, inna wizja. Jedne są pełne ciepła i miłości, tęsknoty, skłaniają do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze, co utracone, a co jeszcze można naprawić i odzyskać. Inne opowiadania pokazują, że nawet w święta życie potrafi być pokręcone, a los śmieje się w twarz i nie daje wytchnienia od problemów.

  A wszystko to, łączy jedno miejsce – magiczny Pensjonat pod świerkiem, wypełniony po same drzwi domową świąteczną atmosferą, gdzie goście są jak rodzina, gdzie Ewa i Gabriel – są jak dobre anioły i duchy, ofiarujące zrozumienie, niosące pocieszenie i dobre rady.

  Czas w tym niesamowitym miejscu, zatrzymuje się, dla jednych dosłownie, dla innych po to, by dać im chwilę na poprawienie swojego życia.

  To miejsce, do którego bohaterowie opowiadań przybywają, gdyż sami tego chcą, a innych przyciąga tam ślepy los. Czy dla wszystkich ukryty przed światem, głęboko pośród tatrzańskich lasów Pensjonat pod świerkiem okaże się tym właściwym miejscem, we właściwym czasie?

  Cóż – no akurat tego Wam nie zdradzę :)

  „Pensjonat pod świerkiem” to zaczarowane miejsce, które przyciąga jak magnes. Podczas czytania nasunęło mi się skojarzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Pensjonatu pod świerkiem!

  Czy istnieje naprawdę? Czy może jest tylko taką bramą do świata tego, co człowiek nie jest w stanie ogarnąć umysłem?

  Pensjonat pod świerkiem budzi w niektórych uśpione uczucia, przypomina im o tym, co wartościowe jest w życiu, co trzeba zrobić, by podążyć właściwą ścieżką. Koi ich ból po stracie bliskich, wycisza, pomaga zrozumieć, że czasem trzeba pogodzić się z życiem i z bliskimi.

  W innych zaś wywołuje to, czego się nie spodziewacie. Coś, co może Was zaskoczyć podczas czytania. Ale przecież okres świąteczny działa dokładnie tak samo! Ludzie wariują!

  Święta wywołują nadmiar emocji, wyciągają z ludzi to, czego mają w sobie najwięcej i nie zawsze są to te najcieplejsze z ciepłych uczuć. A trzeba nam przecież i o tym pamiętać, kiedy siadamy do wigilijnego stołu – że gdzieś obok nas mogą być Ci, którzy Nas potrzebują, którym trzeba pomóc, a nie tylko skupiać się na własnym talerzu. Bo może pod ich dachem górę biorą te gorsze emocje.

  „Pensjonat pod świerkiem” to zbiór, który przyniesie Wam mnóstwo śniegu, szczypiącego mrozu, wiatru i nocnych śnieżnych zawiei. Zapach żywej choinki i ciepło płynące z płonących polan w kominku. A z kuchni rozniesie się aromat rozgrzewającej herbaty, kawy i gorącej czekolady, smakowitych pierożków, szarlotki i pierników.

  „Pensjonat pod świerkiem” przeniesie Was do tajemniczego miejsca, w którym tak naprawdę wszystko jest możliwe. Dlatego jeśli jeszcze do tej pory zastanawialiście się, czy warto otworzyć drzwi i wyruszyć w drogę do pensjonatu, to nie zwlekajcie. Przyjmie Was z otwartymi ramionami, tak jak każdego zbłąkanego podróżnika.

  Recenzja na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tegoroczne święta Bożego Narodzenia szybko zaczęły się w świecie literatury. Nie pamiętam takiego roku jak ten, gdzie raz za razem pojawiają się kolejne propozycje pełne śniegu, magii świąt i tego niezastąpionego klimatu. Można by pomyśleć, że co za dużo to nie zdrowo, ale ja tak nie uważam - nigdy nie mam dość bożonarodzeniowej atmosfery i uwielbiam sięgać w tym okresie właśnie po takie książki.

  Dawniej uciekałam od zbiorów opowiadań i właściwie dzisiaj również nie jestem ich wielką fanką. Ale bez wątpienia są takie propozycje, które mają swój urok i warto po nie sięgać w wybranym czasie. Pamiętam, że jedne święta spędzałam przy lekturze antologii "W śnieżną noc" a drugie przy "Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań" - i nigdy nie żałowałam swojego wyboru, bo były to opowieści wyjątkowe, które idealnie dopełniły atmosferę świąt. Dlatego z sentymentem podeszłam do najnowszego - tym razem polskiego - zbioru opowiadań i przeczytałam go od deski do deski.

  Chociaż lektura na pierwszy rzut oka jest niepozorna, liczy osiem różnych opowiadań, napisanych przez ośmiu autorów. Opowiadania do zbioru napisali: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Knedler, Adrian Bednarek, Jolanta Kosowska, Nina Reichter, Daniel Koziarski, Anna Kasiuk, Anna Szafrańsk. Dostrzegacie nazwiska swoich ulubionych autorów? Ja wypatrzyłam nawet nie jedno, przez co tym bardziej doceniłam tą powieść. Ale nie o to chodzi, by emocjonować się znanymi autorami, ale o to by czerpać radość z tej wyjątkowej propozycji - a można bawić się podczas lektury wybornie, ponieważ każda z historii w pewien sposób się ze sobą łączy, ponieważ do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście a każdy z nich niesie ze sobą nową opowieść. Na miejscu przyjezdnych wita para właścicieli, którzy stanowią centralny punkt historii: biorą pod swoje skrzydła zmarzniętych i doświadczonych przez życie wędrowców, którzy szukają ukojenia w tym najważniejszym czasie.

  Opowiadania różnią się od siebie tak jak różni są wobec siebie autorzy, którzy podjęli się wyzwania. Różne style przeplatają się z wybranymi narracjami a mnóstwo barwnych osobowości w fabule dostarcza przyjemności czytania i odkrywania tajników ich charakterów. Nie nudziłam się podczas czytania żadnej opowieści, byłam zachwycona przesłaniami ukrytymi w historiach gości i trudno było mi zamknąć książkę, by odłożyć ją na półkę. Może nie jestem w tym przypadku obiektywna, bo właśnie tak działają na mnie święta Bożego Narodzenia, ale uważam, że to jeden z ciekawszych zbiorów opowiadań. Jedne opowiadania bawią, drugie zmuszają do refleksji, ale wszystkie nawiązują do jednego z najważniejszych momentów i robią to w tak klimatyczny sposób, że idealnie wypełniają lukę lektury proponowanej podczas świąt.

  "Pensjonat pod świerkiem" warto zabrać ze sobą w podróż, przeczytać w domu pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty i pierniczkami lub podarować najbliższej osobie. To uniwersalna powieść dla każdego, bawi, cieszy, niesie nadzieję. Zbiór nastrojowych opowiadań stworzony przez cenionych autorów trafia na moją świąteczną półkę i jestem pewna, że za rok również do niego wrócę. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Święta , święta i po świętach, ale jak to bywa, trzeba zrobić pewne podsumowanie, wszak jest już początek roku, a w okresie międzyświątecznym wcale nie próżnowałam. Zatem dziś słów kilka o przyjemnej antologii, która umili Wam zimowy czas.

  Każdy autor napisał po dwa krótkie opowiadania, dzięki czemu ten ładnie wydany tom dał czytelnikowi wybór, bo te historie można było czytać osobno i bez żadnej chronologii, ale też nie widziałam przeciwskazań do tego by czytać po kolei. Jedyną rzeczą, która łączyła wszystkie opowieści był fakt, że akcja rozgrywała się w uroczym górskim pensjonacie.

  Można tutaj wyróżnić i przyjemne, obyczajowe historie, pojawiają się też kryminalne, przyprawiające o dreszcz, ale i romantyczne czy psychologiczne opowieści. Dla każdego coś dobrego, wszystko zależy od preferencji i nastroju jaki nam towarzyszy.

  Jak zwykle, w tego rodzaju książkach, wybieram dwa opowiadania, które według mnie i moich osobistych kryteriów były najciekawsze. W przypadku tej antologii, na uwagę zasługuje Adrian Bednarek z nieco psychodelicznymi i niepokojącymi dwoma opowiadaniami, które atmosfery świątecznej mają tylko tyle, co w świerku w nazwie pensjonatu, ale za to są takie "bednarkowe" niepokojące i... krwiste.

  Opowiadania czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. Historie nie są przesycone mądrościami czy też teologicznymi wyznaniami. Są zabawne, urocze i niosące oryginalnego ducha świąt. Zaczytajcie się w nich. Wystarczą cztery kubki kawy lub gorącego kakao i od razu zrobi Wam się cieplej na sercu. Polecam! Serdecznie, bo to nie będzie stracony czas!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ❄️RECENZJA❄️

  @lingasloniewska_writer

  "Ostatni koncert"
  - To jakże krótkie opowiadanie dało wiele do myślenia. Nie można widzieć tylko i wyłącznie czubka swojego nosa, lecz także osoby, które mamy wokół siebie i jak bardzo one mogą poświęcać się dla nas.

  "Świt! - Bardzo życiowa historia. Dająca do myślenia.

  @magdaknedler

  "Edgar" - W tym opowiadaniu ukazana jest przeszłość, która może nas dopaść w najmniej oczekiwanym momencie - w teraźniejszości.

  "Mantyla" - Tu jest pokazane samo życie.

  @adrian_bednarek_autor

  "Pokój nr 106" - Pisarz po raz kolejny mnie zaskoczył. Myślałam, że to będzie historia z melodramatem, a zastałam tutaj krwawy okres przedświąteczny! Dzięki Adrian za to opowiadanie! 😁

  "Świąteczna niespodzianka" - Matko, takiego dramatu się nie spodziewałam. Jedna rodzina "wzbogaciła się" kosztem drugiej. Smutne, ale prawdziwe.

  @kosowska_jolanta

  "Restart" - Kolejne życiowe opowiadanie z przesłaniem, ale nie świąteczne.

  "Zaręczyny" - Bardzo przygnębiające. Naprawdę życie potrafi nam dowalić w najmniej oczekiwanym momencie... A my przez to nie myślimy trzeźwo i też możemy zniszczyć co nie co...

  @ninareichter_author

  "Przyjaciel w wigilijną noc" - Bardzo życiowe opowiadanie. Naprawdę warto je przeczytać i zapamiętać, że nie można odkładać różnych rzeczy na później 😉

  Daniel Koziarski

  "Dwanaście wigilijnych potraw" - Ciekawie przedstawione opowiadanie. Troszkę mnie przeraża, że tak może wyglądać życie faceta i że może ON je tak ciągnąć, ale cóż, ja mam inne patrzenie na świat, na moralność etc. 😉 Kto co lubi 😉

  @annakasiuk_author

  "Razem" - Czasem wystarczy rozmowa z obcą osobą, a człowiek od razu czuję się lepiej i analizuje niektóre rzeczy. Tu tak było i najważniejsze, że były wyciągnięte odpowiednie wnioski.

  "Zwierciadło" - "Za każdym razem, kiedy stracisz nadzieję, patrz w niebo. Ono jest niczym zwierciadło. To tam dopatruj się otuchy i wskazówek". Więcej nie mam nic do dodania, ten cytat z tego opowiadania mówi wszystko.

  @annaszafranskaauthor

  "Mały Książę" - Kolejne życiowe opowiadanie. Dobrze, że są ludzie, którym nie jest obojętny los innych, czy ludzi, czy zwierząt.

  "Zagubione" - Krótka historia dająca dużo do myślenia.

  🌲

  Każde opowiadanie daje do myślenia, lecz to miały być historie świąteczne, a tego tu nie było. Życie, życie, życie. Tutaj to znalazłam, ale czy aby na pewno chciałam to czytać przez Święta? Ta książka spowodowała we mnie wiele emocji. Smutek, żal, rozpacz, a czyż przed, w trakcie Świąt, nie ma być wesoło, pogodnie? Tego mi zabrakło. Nie czułam klimatu Świąt. Lektura nie była zła, ale po prostu nie było tego, czego się spodziewałam. Szkoda.

  🌲

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_novaeres 🖤

  🌲

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -28%
  Cztery płatki śniegu. Tom 1

  Cztery płatki śniegu. Tom 1

  Ciepła, przepełniona humorem i wzruszeniami opowieść o tym, co jest naprawdę ważne. Bo święta mogą być wyjątkowe, nawet gdy z nieba spadną cztery płatki śniegu na krzyż... Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Pudełko z marzeniami

  Pudełko z marzeniami

  Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna! Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -30%
  Gwiazdka z nieba. Seria mazurska. Tom 1

  Gwiazdka z nieba. Seria mazurska. Tom 1

  W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem wydarza się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel chciał należeć do tych drugich. W...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,83 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -18%
  Cuda i cudeńka mansarda pod aniołami Tom 1

  Cuda i cudeńka mansarda pod aniołami Tom 1

  W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje. Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,26 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -25%
  Zakochaj się julio

  Zakochaj się julio

  Autorka pełnych emocji książek - "Garść pierników, szczypta miłości" oraz "Obudź się, Kopciuszku" przedstawia nowy, zimowy bestseller! Piękna sceneria polskich gór i wzruszająca opowieść o miłości jak z bajki - takie historie pisze tylko Natalia Sońska! Julia jest nauczycielką w jednym z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -36%
  Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta

  Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta

  Nowa powieść autora bestsellerowej książki "Był sobie pies". Josh Michaels z oburzeniem odkrywa, że sąsiad podrzucił mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Nie może jednak oprzeć się uroczemu spojrzeniu brązowych ślepi i chociaż nigdy nie miał zwierzęcia domowego, postanawia przygarnąć psiaka. Kiedy na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,46 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  Serce z piernika

  Serce z piernika

  Zatrzymaj się i rozejrzyj dookoła. Czasami tyle wystarczy, by w twoim życiu zaczęły się dziać cuda.Nowa, magiczna powieść autorki Anioła do wynajęcia Klementyna – mistrzyni pachnących pierników – całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,11 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Aleja siódmego anioła

  Aleja siódmego anioła

  Czy jeśli straciłaś wszystko, masz jeszcze szansę, aby zacząć od nowa? Julia nie ma żadnych marzeń, ponieważ jest przekonana, że nie zasługuje na ich spełnienie. Prawie cały swój świat zamknęła w czterech ścianach maleńkiego mieszkania na jedenastym piętrze wieżowca, jak w szklanej śniegowej kuli....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,41 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -35%
  Ósmy cud świata

  Ósmy cud świata

  Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy? Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,82 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -33%
  Grzeszne święta

  Grzeszne święta

  Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,91 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Seryjni mordercy 4/5 Nasza cena:
29,70 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seryjni mordercy

SERYJNY MORDERCA WG DEFINICJI DOPUSZCZA SIĘ TRZECH LUB WIĘCEJ MORDERSTW W ODDZIELNYCH EPIZODACH. SERYJNE MORDERSTWA SĄ POPEŁNIANE DLA PATOLOGICZNEJ ŻĄDZY ZUPEŁNEGO PANOWANIA NAD OFIARĄ. Seryjni mordercy terroryzowali ulice polskich miast XX i XXI wieku. Dlaczego popełniali okrutne zbrodnie i nie...
Przytulajka 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przytulajka

Lubisz się przytulać? Autorki najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyły opowiadania pełne miłości do domowych pupilów. Przygotuj kubek herbaty, ciepły koc i wtul się w nasze rozgrzewające historie...
Pierwsza miłość 4/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza miłość

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłośćPamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć.Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich...
Tylko oddech 5/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko oddech

PIĘĆ DNI, TRZY KOBIETY, DWÓCH MĘŻCZYZN.JEDNO SPOJRZENIE I KILKA SEKUND DECYDUJĄCYCH O ŚMIERCI Choć Ninę i Izę dzieli duża różnica wieku, między tymi dwiema siostrami wytworzyła się szczególnie mocna więź. W niedalekiej przeszłości zdarzył się bowiem wypadek, który zostawił w ich psychice głębokie...
Winda 5/5 Nasza cena:
22,08 zł 28,56 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Winda

Gospodyni domowa i facet z korporacji, dżentelmen ze Lwowa i dwoje wieśniaków mówiących gwarą, doktorantka i makijażystka, Żyd i Japonka z przeszością gejszy, zakompleksiona psycholożka, niedoszła zakonnica i ginekolog z prywatną praktyką. I tak - arbitralnie, ale nieprzypadkowo - dobrane grono...
Klamki i dzwonki 4/5 Nasza cena:
14,23 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klamki i dzwonki

Eliza Ostaszewska, poetka utrzymująca się z pracy w bibliotece i z korepetycji, właśnie wydała tomik swoich wierszy, a zaprzyjaźniony pub zorganizował jej wieczór autorski. Nie jest jej jednak dane nacieszyć się sukcesem, ponieważ już nazajutrz odbiera tajemniczy telefon ze szpitala. W jednej...
Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny 5/5 Nasza cena:
25,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które...
Niepamięć 5/5 Nasza cena:
19,54 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepamięć

Niepamięć… To dar czy przekleństwo?Jak to jest obudzić się w zupełnie innym świecie? Nie pamiętać swojego imienia, nazwiska, nie mieć żadnych wspomnień, żadnego punktu zaczepienia w przeszłości? Czy można żyć w poczuciu braku tożsamości, w rzeczywistości, której nijak nie jest się w stanie...
Awers 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Awers

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych. Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia. Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią...
eBook Wszystko wina kota! mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,19 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wszystko wina kota! mobi epub

Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący...
eBook Saturn. Bezlitosna siła. Tom 3 mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,35 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Saturn. Bezlitosna siła. Tom 3 mobi epub

Emocje to jej specjalność. Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to emocjonalna jazda bez trzymanki! Konrad Klajzer zebrał od życia wystarczająco wiele ciosów. To, że wyszedł na ludzi, zawdzięcza wyłącznie przybranej siostrze Anicie i jej mężowi, słynnemu wśród zawodników MMA Kastorowi....
Audiobook Rozpakuj mnie jak prezent. Niegrzeczne święta (7) mp3 0/5 Nasza cena:
5,18 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Rozpakuj mnie jak prezent. Niegrzeczne święta (7) mp3

Julia jest zmęczoną codziennym trudem samotną matką. W poszukiwaniu choćby namiastki emocji loguje się na portalu, na którym przez kamerkę może obserwować wyjątkowy świąteczny show. Okazuje się jednak, że gorący Mikołaj ma do zaoferowania znacznie więcej niż erotyczny pokaz. Tej zimy czeka na...
Wybrane bestsellery
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation 5/5 Nasza cena:
160,88 zł 167,59 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation

Młodsza siostra uwielbia chodzić do przedszkola. Dziewczynka nie mogła się doczekać swojego pierwszego dnia w grupie Misów. W końcu jest dużą dziewczynką i potrafi sama wytrzymać. Poza tym, że ma ruchome kolana, maluch jest ogólnie dość elastyczny. To sprawia, że zakładanie i zdejmowanie jej...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
30,40 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Szóstka wron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,95 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóstka wron. Tom 1

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula