Seria Harry Potter - J.K. Rowling

“Harry Potter” to seria książek o przygodach młodego czarodzieja, która podbiła cały świat. Na liście bestsellerów znajduje się od lat , a ze względu na olbrzymią popularność doczekała się również ekranizacji wszystkich jej części. To wciągająca opowieść o świecie magii, przyjaźni, miłości i walce ze złem.

Książki “Harry Potter” – historia, która porusza kolejne pokolenia

Tytułowy Harry początkowo nie wydawał się kimś niezwykłym. Był sierotą wychowującą się z wujostwem i kuzynem, którzy pod swoje skrzydła przyjęli go niechętnie. Mieszkał w komórce pod schodami i często marzył o tym, aby zadziało się coś, co zmieni jego życie i sprawi, że nie będzie musiał dłużej męczyć się z Dursleyami. Nie spodziewał się jednak, że jest prawdziwym czarodziejem. Gdy chłopiec usłyszał tę nowinę w swoje jedenaste urodziny, poczuł, że to dla niego ogromna szansa.


Z początkiem roku szkolnego młody czarodziej udał się do Hogwartu. W trakcie podróży pociągiem poznał nowych przyjaciół: Rona i Hermionę. Dowiedział się również o istnieniu Voldemorta – złego do szpiku kości czarodzieja odpowiedzialnego za śmierć jego rodziców. Czarnoksiężnik podobno nie żyje, ale czy to prawda? Harry jako jedyny na świecie przeżył śmiertelne zaklęcie rzucone przez potężnego maga, a jedyną pamiątką po ich spotkaniu została blizna na czole w kształcie błyskawicy.


Pierwszy rok w Hogwarcie przyniesie chłopcu wiele zagadek do rozwiązania, a finalnie – spotkanie z samym Voldemortem. Na szczęście u boku będzie miał wiernych przyjaciół, gotowych do tego, by razem z nim stanąć twarzą w twarz z najgorszym złem. A to dopiero początek fascynującej historii młodego czarodzieja, w której nie zabraknie chwil zarówno pięknych, jak i dramatycznie smutnych...

Książki o Harrym Potterze dostępne w TaniaKsiazka.pl

Seria "Harry Potter” obejmuje następujące tytuły:

  1. "Harry Potter i kamień filozoficzny"
  2. "Harry Potter i komnata tajemnic"
  3. "Harry Potter i więzień Azkabanu"       
  4. "Harry Potter i Czara Ognia"  
  5. "Harry Potter i Zakon Feniksa"    
  6. "Harry Potter i Książę Półkrwi"       
  7. "Harry Potter i Insygnia Śmierci"
  8. “Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Część 1 i 2”

Polecamy również sięgnąć po wyjątkowe, pięknie wydane pakiety – komplet 7-tomów oraz jubileuszową kolekcjonerską edycję, w której okładki powieści zdobią godła domów Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw: “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” i “Harry Potter i Komnata Tajemnic”.


Wszystkie książki o przygodach Harry’ego i jego przyjaciół odniosły ogromny sukces na całym świecie. Harry Potter urzekł wszystkich swoją skromnością, dobrocią, sprytem oraz inteligencją, okazując się godnym naśladowania wzorem. W "Harrym Potterze" zaczytują się nie tylko młodsi – czarodziejski świat pokochało również wielu dorosłych, którzy bacznie śledzili przygody młodego czarodzieja oraz wrogich mu Śmierciożerców.


Ekranizacja powieści to kinowy hitem, który przyciągnął do kin miliony oglądających – nie tylko fanów, którzy czytali książki. Aktorzy występujący w filmie (m.in. Daniel Radcliffe, Emma Watson czy Rupert Grint) zyskali dzieki niemu światową sławę.


O autorce

J.K. Rowling (właściwie Joanne Kathleen Rowling) jest brytyjską pisarką, znaną z bestsellerowej serii Harry Potter. Przez wiele lat wychowywała samotnie córkę i borykała się ze sporymi problemami finansowymi. Po wydaniu pierwszej książki o młodym czarodzieju stała się jedną z najbogatszych i najpopularniejszych pisarek na świecie.

Książki i inne produkty z serii Harry Potter