Podręczniki do liceum i technikum

Bestsellery - Liceum i Technikum

Nowości - podręczniki

W tej kategorii znajdują się tanie podręczniki dla uczniów każdej z klas liceum i technikum.


Przyszły maturzysta powinien się uzbroić w zestaw profesjonalnych książek - podręczników z rzetelnymi informacjami przedstawionymi w przystępny sposób. Taki uczeń bądź jego rodzic mają szczęście, jeśli ich wzrok padł na zawartość tej kategorii! :) Mamy bogaty wybór podręczników do liceum, technikum, czy szkoły branżowej.


W naszych zasobach znajdziesz książki do nauki języków, podręczniki do zgłębiania przedmiotów ścisłych, książki do kształcenia z nauk humanistycznych, jak również podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych, które w znakomity sposób poszerzają wiedzę ucznia o elementy takie, jak etyka.


Dodatkowo w tym dziale znajdują się materiały pomocnicze nie będące podręcznikami. Warto jest mieć je pod ręką! Mamy słowniki, repetytoria, fiszki, zbiory zadań, atlasy, lektury, opracowania lektur (chociaż zdaniem TanioKsiążkowych pracowników powinien być zakaz sprzedawania samych opracowań!), zbiory testów maturalnych.


Dla ułatwienia szukania konkretnego podręcznika podzieliliśmy produkty na poszczególne klasy, zaś w obrębie klas zastosowaliśmy dodatkowy podział na przedmioty nauczane w liceum, technikum, czy szkole zawodowej.

Podręczniki do liceum po szkole podstawowej

Na naszą ofertę podręczników do liceum składają się zarówno bardzo popularne serie, takie jak np.: “Biologia na czasie”, “Ciekawi Świata”, “Oblicza Geografii” czy “Chemia Nowej Ery”. Współpracujemy z wiodącymi wydawnictwami, które przygotowują bardzo dobre i szanowane w środowisku pedagogicznym podręczniki szkolne, które co roku pomagają maturzystom w odpowiednim przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. Pełna lista wydawnictw oraz poszczególnych serii podręczników do liceum dostępnych w naszej ofercie znajduje się po lewej stronie.


Warto zaznaczyć, iż selekcja oferowanych książek została wykonana w taki sposób, by w naszej księgarni dostępne były podręczniki do liceum dotyczące wszystkich przedmiotów maturalnych. Dzięki temu, w zasadzie każdy maturzysta szukający dodatkowych materiałów dydaktycznych, znajdzie u nas coś dla siebie.

Książki do technikum i liceum - wspólne przedmioty

Nasza oferta kierowana jest jednak nie tylko do uczniów liceum, ale i technikum. Jak wiadomo, część przedmiotów w obu typach szkół średnich jest jednakowa, dzięki czemu sporo książek dostępnych w naszej księgarni można określić zarówno jako podręczniki do liceum, jak i jako podręczniki do technikum. Mianem uniwersalnych książek do szkoły średniej określimy wszystkie podręczniki dotyczące podstawowych przedmiotów - j. polskiego, obcego, matematyki czy innych przedmiotów ścisłych.


W przypadku chęci zakupu dobrze skomponowanego podręcznika do j. angielskiego polecamy m.in. serię "English File", polecaną przez nauczycieli kształcących zarówno na poziomie, jakim jest szkoła średnia, jak i na szkołach wyższych.

Podręczniki do technikum - przedmioty specjalistyczne

Przeglądając poszczególny strony naszej oferty bądź korzystając z wygodnej wyszukiwarki dostępnej w lewej części strony, można znaleźć także podręczniki do technikum dedykowane przygotowaniu do egzaminów ze specjalistycznych przedmiotów, których uczy się tylko i wyłącznie w technikach.


Przykładem specjalnej książki do technikum może być np. podręcznik pt. Aparaty i Urządzenia Elektryczne, dedykowany uczniom techników elektrycznych i elektryczno-mechanicznych, zredagowany i wydany przez wydawnictwo WSiP, które jest odpowiedzialne również za wiele innych, równie ciekawych tytułów - m.in. książek do języka angielskiego zawodowego. Oprócz tego, w naszej ofercie podręczników do technikum znajduje się także sporo tytułów przygotowanych dla przyszłych logistyków, rolników, ekonomistów czy pracowników branży gastronomicznej. Warto zapoznać się ze szczegółami naszej oferty.

Dodatkowe pomoce dydaktyczne i książki do liceum

W zakładce "Materiały pomocnicze" znajduje się spory wybór różnego rodzaju pomocy dydaktycznych. Przygotowaliśmy tam dla uczniów książki do liceum, które jeszcze lepiej pomogą im w przygotowaniu się do pozytywnego zakończenia szkoły średniej. Polecamy m.in. fachowo zredagowane opracowania lektur szkolnych i wierszy mogących pojawić się na maturalnym arkuszu, książki ułatwiające opanowanie zasad gramatycznych języków obcych czy zbiory różnego rodzaju zadań z matematyki, chemii i fizyki.