Magda Knedler

Magda Knedler jest polską autorką, skutecznie próbującą swoich sił w różnych gatunkach literackich. Przede wszystkim podejmuje się jednak tekstów obyczajowych i kryminalnych. Jest recenzentką i redaktorką, pracującą z portalami kulturalno-informacyjnymi. Autorka mieszka we Wrocławiu, gdzie też pracuje.

Magda Knedler na co dzień pracuje jako filolożka oraz trenerka dykcji. Zajmowała się też prowadzeniem zajęć z wymowy scenicznej, na których chętnie sprawdzała możliwości aktorów, wręczając im swoje pierwsze teksty.

Jest laureatką licznych konkursów, między innymi na opowiadanie weird fiction. W roku 2013 zadebiutowała krótką historią pt. "W labiryncie Sapmi", która ukazała się w antologii pt. "Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku". Następne wydane opowiadania, "Biała sukienka" (2014), również zawdzięcza ogólnopolskim konkursom, w którym przyszło jej brać udział.

W 2014 roku autorka odniosła zwycięstwo w konkursie "Żorskie Opowieści 2014", dzięki opowiadaniu pt. "Gaijin, nasiona wiśni i czarny kot", za które przyznano jej pierwszą nagrodę. Docenione zostało również opowiadanie pt., "Martwe kamienice", przynosząc Magdzie Knedler drugie miejsce na podium w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej.

Pierwszą wydaną powieścią autorki była książka, która ukazała się w 2015 roku: "Pan Darcy nie żyje". Autorka otrzymała za nią nominację do nagrody EMOCJE 2015 w kategorii "debiut". Jest także laureatką nagrody EMOCJE 2017, przyznaną za powieści pt.: "Klamka i dzwonki", "Dziewczyna z daleka", a także trylogię "Nic oprócz?" w kategorii "literatura".