Książki Popularnonaukowe

Bestsellery - Popularnonaukowe

Nowości - Popularnonaukowe

"Książki popularnonaukowe" to kategoria, która zbiera w sobie wszystkie prace na różnorodne tematy, przedstawione wyjątkowo przystępnym językiem, a zarazem w sposób zachęcający do lektury. To różnorodne pozycje, skierowane do rozmaitych osób, poświęcających się wielu odmiennym pasjom.


Wśród wielu zagadnień, poruszane są tu tematy przyrodnicze. Można więc napotkać takie publikacje, jak "Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych" Konrada Malca, poświęcone, jak sam tytuł podpowiada, latającym drapieżnikom, "Nieumarłe. Na ratunek lwom, tygrysom i innym czworonożnym przyjaciołom" Ewy Zgrabczyńskiej, opowiadające o zwierzętach uratowanych przed śmiercią czy "Życie pszczół", w którym Maurice Maeterlinck w oryginalny sposób przedstawia biologię tego gatunku.


Inne książki zgromadzone w tej kategorii dotyczą człowieka. Są  wśród nich takie publikacje, jak: "Sapiens. Od zwierząt do bogów" Yuvala Noaha Harari, skupiająca się bezpośrednio złożonej historii ludzkości. Nie brakuje też pozycji o wszechświecie i kosmosie, w których nie tylko opisywana jest Ziemia, ale i to, co znajduje się poza nią. Zainteresowani znajdą więc tutaj m.in. propozycję "Halo, czy to Ziemia?" Tima Peake’a, która przedstawia naszą planetę widzianą z kosmosu.


Nie zabraknie też książek poświęconych teoriom od dawna spędzającym sen z powiek wielu badaczom. Do nich z całą pewnością można zaliczyć pracę Michała Hellera "Nieskończenie wiele wszechświatów. Od Einsteina do nieskończoności", w której autor zastanawia się nad istnieniem innych wszechświatów, poza naszym.