Robert Małecki

Robert Małecki to dziennikarz i autor bestsellerowych powieści o tematyce kryminalnej. Z wykształcenia jest politologiem i filozofem.

Robert Małecki to także laureat wielu nagród literackich, takich jak Nagroda Wielkiego Kalibru czy Kryminalna Piła. Wśród jego sukcesów wymienić można również zdobycie Złotej Karety (w kategorii kultura), która została przyznana mu przez działający w Toruniu dziennik "Nowości".

Robert Małecki urodził się w 1977 roku w Toruniu. Po ukończeniu studiów w Akademii Bydgoskiej (dzisiejszy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) oraz nauki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczął pracę jako dziennikarz, redaktor i kierownik gazety Pomorza i Kujaw "Nowości". Jest znany z opowiadań kryminalnych, które ukazały się w zbiorach pt. "Nikomu się nie śniło", "Rewers" czy "Kryminalna Piła. Błąd w sztuce". To również autor powieści o dziennikarzu Marku Benerze: "Porzuć swój strach" i "Najgorsze dopiero nadejdzie".

Zafascynowany kryminałami i thrillerami, w 2009 roku sam podjął próbę napisania swojej pierwszej książki (choć ostatecznie nie zdecydował się pokazać swego dzieła światu). Małecki brał udział w warsztatach literackich, które miały miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. W 2013 roku pisarz ten osiągnął swój pierwszy sukces, jakim było zajęcie drugiego miejsca w konkursie na opowiadanie kryminalne "Kryminalna Piła". W 2016 roku świat ujrzał jego książkę zatytułowaną "Najgorsze dopiero nadejdzie".

Książki Roberta Małeckiego: