Balladyna

Średnia: 3.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
434
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,87 zł
Nasza cena: 31,56 zł 44,90 zł Taniej o: 30%

Przykuwający uwagę zbiór opowiadań połączonych jednym, nieśmiertelnym tematem.

Poznaj współczesne oblicza Balladyny i daj się wciągnąć w nurt rozmaitych narracji.

"Balladyna" to pozycja zawierająca osiem opowiadań różnych autorów, które swoją tematyką nawiązują do tytułowej postaci znanej z naszej rodzimej klasycznej literatury. Są to jednak historie współczesne, przedstawiające wiele oblicz Balladyny, jaka znana jest czytelnikowi. Można tutaj prześledzić wiele zbrodni, tłumaczonych na rozmaite sposoby. Czasem bohaterce wygodnie będzie zrzucić winę za swoje niecne czyny na kogoś innego, kiedy indziej zadowoli się perfidnym mydleniem oczu. Balladyna nigdy nie myśli, jakich środków będzie musiała użyć, by zrealizować swój cel: po prostu to robi. Zło jest najzwyczajniej w świecie wpisane w jej istnienie - i nic nie jest w stanie tego zmieniać.

Balladyna z opowiadań występuje pod różnymi imionami. Mimo wszystko da się ją jednak dość łatwo rozpoznać, ponieważ na jej czole wciąż rysuje się blizna, której nie sposób pomylić z niczym innym. Czy będziesz miał dość odwagi, by spojrzeć jej w oczy, zanim zabierze się za Ciebie?


Cytat

Już przeszłość zamknięta
W grobach... Ja sama panią tajemnicy.

Juliusz Słowacki, "Balladyna", Akt V, Scena IV


O autorach opowiadań

Opowiadania zaprezentowane w zbiorze przygotowali: Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Gaja Grzegorzewska, Marek Stelar, Robert Małecki, Alek Rogoziński, Max Czornyj oraz Marcel Woźniak.

Małgorzata Rogala jest polską pisarką tworzącą powieści obyczajowe i kryminalne. Debiutowała w 2012 roku powieścią "To, co najważniejsze".

Gaja Grzegorzewska to polska pisarka skupiająca się głównie na literaturze kryminalnej. Urodziła się 11 maja 1980 roku w Krakowie. Znana jest szczególnie z cyklu powieściowego o prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej.

Marek Stelar to pseudonim literacki polskiego pisarza, a także architekta. Jest ON autorem licznych powieści sensacyjnych i thrillerów, nie zdecydował się jednak ujawnić swojego prawdziwego nazwiska.

Robert Małecki jest politologiem, dziennikarzem i filozofem. Urodził się w 1977 roku. Uwielbia thrillery i kryminały - jego powieści są utrzymane w tych właśnie klimatach.

Alek Rogoziński jest dziennikarzem oraz twórcą kryminałów. Jego debiut literacki miał miejsce w 2015 roku, kiedy to na sklepowe półki trafiła kryminalna komedia "Ukochana z piekła rodem".

Max Czornyj to polski pisarz, a także adwokat. Urodził się 6 września 1989 roku w Lublinie. Czytelnicy znają go przede wszystkim z serii thrillerów, których głównym bohaterem jest Eryk Deryle.

Marcel Woźniak jest polskim pisarzem, który zasłynął trylogią o detektywie Brodzkim, stworzoną z powieści: "Powtórka", "Mgnienie" oraz "Otchłań".

Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to zbiór 8 opowiadań, które mają pokazywać Balladynę w dzisiejszym świecie. Zapowiedź była tak interesująca, że musiałam sięgnąć po tą pozycję. Jakie było moje rozczarowanie jak wyobrażenia były większe niż rzeczywistość. Co do całości mam mieszane uczucia, więc może troszkę ocenie każde z opowiadań.

  1. Po tym autorze spodziewałam się czegoś "wow", ale tak nie było. Rozlew krwi i tym podobne wgl nie robią na mnie wrażenia. Przeczytane, ale bez emocji. Nie zdradzając za dużo - opowiadanie jest o sędzi i jego siostrze.

  2. Zwykła historia rodem z gazet. Nie było nic z kryminału, nie było elementu zaskoczenia, ale przyjemnie się czytało. Po części miałam wrażenie, że książka trochę nawiązuje do Ani Przybylskiej (w sumie chyba tak jest, bo to jej jest dedykowana ta opowieść)

  3. Tutaj już mafijne klimaty i mimo, że myślałam, że będzie to kiczowate to było dobre. Fajne wartkie momenty akcji, interesujące wydarzenia i sama "Balladyna'.

  4. Tutaj opowiadanie bardziej Sci-fiction. No nie dla mnie. Przyjemnie się czytało i szybko, ale uważam, że nie jest to nic ciekawego. Przypomina to tanie Gwiezdne Wojny.

  5. Fajna historia kryminalna z której mógłby powstać fajny kryminał pełnowartościowy. Opowieść o architekcie i jego pracownicy (później żonie), która po trupach do celu.

  6. Zagmatwana akcja, ale fajnie się ją czytało i zmuszała czytelnika do jakiegoś myślenia. Opowieść o policjantach, który jeden z nich jest wkręcany i aplikacji, która kryje drugie dno. Nie idzie się domyślić do samego końca o kogo chodzi, a sam koniec jest otwarty (Nie ma zakończenia, możemy sobie dopowiedzieć co tam mogło dalej się wydarzyć.)

  7. To już wgl była petarda! Można było czytać tak, jak autor pisał, albo chronologicznie, ponieważ opowieść zaczynała się od 7 rozdziału. Ja nie bawiłam się w szukanie rozdziałów, tylko czytałam tak, jak autor pisał i dzięki temu miałam przeskoki akcji i mogłam zaangażować się w możliwości fabuły. Świetna opowieść!

  8. Tutaj mamy chyba już na zakończenie jak najbardziej prawdziwą Balladynę. Opowieść o aktorce, która jak tylko spotka przeszkody na drodze to nagle w tajemniczych okolicznościach one znikają. Jak dowiadujemy się na sam koniec - Balladyna nie działała sama.

  Podobało mi się 5/8 opowiadań

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Faktycznie da się jednak w każdym z opowiadań zauważyć pewne podobieństwa do tytułowej Balladyny, chociaż w jednym przypadku będzie to łatwiejsze, w innym nieco trudniejsze. Wydaje mi się, że wiele tak naprawdę zależy od samej interpretacji, a ta czasami może biec bardzo daleko i nawet wychodzić poza to, co miał na myśli autor. W sumie to jest nawet dosyć urzekające – że każdy ma prawo do własnego odbioru danej historii i może w niej dostrzec coś swojego.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy usłyszałam o tej książce mówiłam "muszę ją mieć".

  Mam.

  I żałuję wydanych pieniędzy.

  Stwierdzam, że polscy pisarze nie potrafią pisać krótko i zwięźle. Sens miały dwie, może trzy historie. Większość z nich pisana jest na siłe, bez składu i ładu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie lubię zapoznawać się z kryminalnymi zbiorami opowiadań, dlatego też skusiłam się na współczesną ,,Balladynę" z wydawnictwa Filia.

  Zbiór składa się z ośmiu opowiadań, w których z całą pewnością ktoś ginie lub zostaje okaleczony. Nie wszystkie kończą się jednoznacznie, w niektórych przypadkach należy samemu sobie dopowiedzieć zakończenie. Nie wszystkie historie fabularnie były dla mnie zrozumiałe i przypadły mi do gustu.

  Na pewno fabularnie bardzo podobały mi się opowiadania, które napisali Max Czornyj, Małgorzata Rogala i Marcel Woźniak. Na uwagę zasługuje także krótka forma, stworzona przez Marka Stelara. Cały zbiór okazał się być na tyle ciekawy, że zapoznałam się z nim w jeden dzień.

  ,,Balladyna" Praca zbiorowa to dość obszerna i momentami nie do końca realna publikacja. Nie żałuję jednak, że postanowiłam się z nią zapoznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dotychczas znałem jedno oblicze „Balladyny”. A to za sprawą lektury Juliusza Słowackiego. Jej współczesny obraz nakreśliła ósemka czołowych polskich pisarzy biegłych w literackiej sztuce kryminalnej. I muszę przyznać, że jest ON nad wyraz intrygujący. Nie da się ukryć, iż jest to postać przebiegła, budząca strach. A jej umiejętność przybierania różnych szat, zaskakuje. Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar i Marcel Woźniak w charakterystyczny dla swej twórczości sposób, nakreślili współczesną wersję „Balladyny”. Czuć w tej antologii różnorodność stylów oraz gatunków, co akurat jest wielkim atutem, gdyż nie wieje nudą, a co najważniejsze na nowo odkrywamy dzisiejszy wyraz kobiety, która „jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w dążeniu do realizacji swoich planów”. Umiejętnie gra na ludzkich emocjach, manipulując, kłamiąc, oszukując, a w konsekwencji zabijając. Wydawnictwo Filia, Filia Mroczna Strona miało genialny pomysł, na stworzenie antologii, z której wyłania się obraz „Balladyny” na obecne czasu. Czym różni się od tej sprzed stu osiemdziesięciu pięciu lat? Czy jest brutalniejsza w stosowanych przez siebie środkach? Czy może jednak na przestrzeni lat, jej zachowania nie uległy zmianie i dyktowane są tymi samymi powodami? Koniecznie sprawdźcie to na własnej skórze i sięgnijcie po tę wyjątkową antologię opowiadań. Twórczość większości autorów tych opowiadań jest mi znana. I przyznać muszę, że nadal swą kreatywnością, budzą mój ogromny zachwyt i szacunek. Odkryciem jest dla mnie Gaja Grzegorzewska, której opowiadanie „Model testowy B” sprawił, że niezwłocznie sięgnę do twórczości tej pisarki. Co ważne podkreślenia każde opowiadanie niesie ogromny ładunek emocji. „To nie jest kolejna ballada o miłości”, Maxa Czornyja podkreśla indywidualny styl autora ociekający krwistą fabułą. Psychologicznych rozważań „Balladyny” podjął się Łukasz Orbitowski. Robert Małecki, myślę, że tego Pana miłośnikom kryminałów przedstawiać nie trzeba. Autor, to zdecydowany mistrz kryminalnego pióra, który genialnie „Gra” na naszych czytelniczych emocjach, pociągając za nasze neurony niczym mistrz batuty. Twórczość Małgorzaty Rogali pokochałem od pierwszej przeczytanej książki. Pani Małgorzato, dzięki opowiadaniu „Beata” miłość ta trwa i przekonuje mnie, że będzie dozgonna. Autorka umiejętnie wplata w kryminał wątki obyczajowe, co powoduje, iż jest ON bardziej realny, namacalny. Opowiadanie „Królowa” Alka Rogozińskiego pokazuje nam, że „królowa może być tylko jedna”. To opowiadanie było boskie, po prostu boskie! Cudowne! „Upadek” Marka Stelara sprawił, że jeszcze długo podnosiłem swoją szczękę z podłogi. Bezwzględny obraz „Balladyny” jaki stworzył Autor do dziś jawi mi się w snach. „Raz, dwa, trzy – znikasz Ty”, Marcela Woźniaka spowodował, że zniknąłem jak kamfora, zatapiając się w tej elektryzującej historii. I tym oto sposobem niespodziewanie doszedłem do końca wymieniania pozytywnych stron antologii, która na swych stronach ukazuje nam nową, zróżnicowaną twarz jednej z najsłynniejszych kobiet polskiej literatury. Koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę, by poznać „Balladynę” obecnych czasów i przekonać się, czy w odniesieniu do pierwowzoru powiedzenie „kobieta zmienną jest” pozostaje aktualne. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Zapłata. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapłata. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 1

Pierwszy tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psychologicznego! W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda...
Żałobnica 4/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żałobnica

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu. Tym razem zrobili wyjątek. Gdyby to był idealny związek, Anna jeszcze długo nie wyszłaby z żałoby po wypadku męża i pasierbicy. Ale to nie było idealne życie. Ani idealne małżeństwo. Anna bowiem nie była idealną żoną i macochą. W pogoni za szczęściem...
Wielbiciel 4/5 Nasza cena:
30,16 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielbiciel

Stali się niewolnikami nieobliczalnego człowieka, który porwał ich córkę, a potem zawładnął ich życiem. Nowy thriller psychologiczny Maksa Czornyja, autora bestsellerów. Porwana dziewczynka, okrutna śmierć, tajemnice z przeszłości i szantaż. Trzy różne osoby, trzy różne historie, jedna obsesja. W...
Grób 4/5 Nasza cena:
24,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grób

Świat wypełniła cisza. Była gotowa na śmierć. Tyle że śmierć nie była najgorsza… W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów....
Dobra matka. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobra matka. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 2

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności? W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich...
Zbrodnia w wielkim mieście 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia w wielkim mieście

Czy kiedykolwiek miałaś ochotę zabić swojego szefa? Sandra, szefowa pisma ""Marzenia i sekrety"", jest atrakcyjną singielką i fanką Tindera. Martyna, redaktorka w tej gazecie, to znudzona żona, która swojego męża widuje raz na pół roku, a i wtedy niewiele mają sobie do powiedzenia. Z kolei Iwona,...
Trauma. Komisarz Eryk Deryło. Tom 4 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trauma. Komisarz Eryk Deryło. Tom 4

Powrót kultowej serii z Erykiem Deryło! W duecie z podkomisarz Tamarą Haler, Deryło dołączy do makabrycznej gry szaleńca. Czy nie byłoby pięknie, gdybyśmy wszyscy się zabawili? Całe dzielnice, osiedla i miasta... Uwierzcie mi, że wspaniale jest podarować komuś szczęście. Darowując pecha, mówi się...
Intruz 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Intruz

Dwaj bracia po dwóch stronach barykady. Brat przeciw bratu. Zamknięty w sobie cichy urzędnik kontra funkcjonariusz ABW, który zdradził. Gdzieś wysoko w strukturach władzy jest „kret”, którego działania mogą pozbawić państwo polskie potencjalnej przewagi i światowego prymatu na jednym z niewielu...
Ostatni skok 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni skok

By odkryć prawdę, najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości. Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności, wykorzystując sytuację na parkingu przed halą, kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią. Świadkiem rabunku jest świeżo...
Blizny 5/5 Nasza cena:
28,36 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blizny

Śmierć nie jest rozwiązaniem, byłaby dla ciebie za dobra. Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki. Nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej Komendy Policji wpada na ślad, który łączy śmierć denata z tragedią sprzed lat. Musi cofnąć się w czasie i wrócić do licealnej wycieczki klasowej w okolice...
Powtórka 5/5 Nasza cena:
22,36 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powtórka

Wszystko płynie, ale grzech pozostaje na zawsze. Detektyw Leon Brodzki odchodzi na zasłużoną emeryturę. Nie oznacza to jednak, że od tej pory czeka go spokojne, sielankowe życie. Przeciwnie – męczą go koszmarne sny, od których Brodzki pragnie za wszelką cenę się uwolnić. Wkrótce otrzymuje polecenie...
Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,69 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3

Trzeci tom bestsellerowej trylogii o komisarzu Eryku Deryle.   Brutalny seryjny morderca Cztery Iks w końcu wpada w ręce policji. To jednak nie koniec koszmaru, wkrótce bowiem odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Mimo iż schwytany psychopata nie mógł popełnić tej zbrodni, zna jej szczegóły. Co...
Wybrane bestsellery
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2

Stawka jest jeszcze wyższa, czarownice bardziej zabójcze, a romans niezmiennie gorący! Z niecierpliwością wyczekiwana kontynuacja „Gołębia i węża”, która stała się natychmiastowym bestsellerem New York Timesa i IndieBound. Idealna dla fanów Sarah J. Maas! Po uniknięciu śmierci z rąk Dames Blanches,...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 0/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1 0/5 Nasza cena:
9,09 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1

Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula