Igor Brejdygant

Igor Brejdygant to człowiek wielu talentów. Dał się poznać jako polski reżyser, doskonały pisarz, scenarzysta, a także aktor i fotograf.

Brejdygant urodził się 24 marca 1971 roku w Poznaniu. Ukończył Wydział Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Szerszej publiczności jest znany przede wszystkim jako scenarzysta "Palimpsestu", "Paradoksu", "Zbrodni", "Belle Epoque" i "Ultraviolet". Obecnie zajmuje się również pisaniem powieści kryminalnych.

"Paradoks" to książka, która opiera się na scenariuszu serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem, który to Brejdygant sam napisał. Czytelnik poznaje na jej kartach podkomisarz Joannę Majewską z Biura Służby Wewnętrznej, która dostaje do wykonania specjalne zadanie. Jest teraz partnerką inspektora Marka Kaszowskiego i musi skupić się na śledztwie dotyczącym jej towarzysza.

Tymczasem okazuje się, że Kaszowski nie należy do osób o łatwym charakterze. Ma swój własny system moralny i potrafi się zbuntować, gdy coś mu nie pasuje. Za ponurą powierzchownością mężczyzny skrywa się jednak bolesna rana z przeszłości: Marek wciąż obwinia się o śmierć żony i córki, które zginęły w wypadku samochodowym.

"Szadź" to kolejny kryminał, w którym opisane zostaje śledztwo komisarz Agnieszki Polkowskiej. Jako że kobieta jest bardzo ambitna, nie dba o uczucia innych, a przy tym nie stara się ukrywać z tym, że jest inteligentniejsza od swoich kolegów po fachu, wszyscy starają się omijać ją szerokim łukiem. Teraz staje jednak przed szansą uchwycenia błyskotliwego psychopaty, którego intelektowi nikt dotąd nie był w stanie dorównać.