Joanna Opiat-Bojarska

Joanna Opiat-Bojarska jest polską pisarką, która specjalizuje się w kryminałach, choć zdarzają jej się także powieści obyczajowe. Jednocześnie prowadzi firmę, która działa w branży nieruchomości.

Joanna Opiat-Bojarska urodziła się i nadal mieszka w Poznaniu, gdzie została absolwentką Akademii Ekonomicznej. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła całkowicie przypadkowo, a jej debiutem literackim była powieść z silnymi wątkami autobiograficznymi "Kto wyłączy mój mózg" - jest ona bowiem nierozerwalnie związana z doświadczeniami autorki związanymi z paraliżem oraz zmaganiami z chorobą autoimmunologiczną.

Pierwsze kroki w pisarskim świecie Joanna Opiat-Bojarska stawiała na prowadzonym przez siebie blogu i właśnie tematyce blogowania poświęciła kolejną ze swoich pozycji. Sama przyznaje, że z czasem zupełnie uzależniła się od pisania.

Wśród jej książek obyczajowych, oprócz "Kto wyłączy mój mózg", znalazły się jeszcze "Blogostan" (porusza w nim problem uzależnienia od blogowania), a także "Klub Wrednych Matek", który dotyczy prób odnalezienia się w całkowicie nowej roli ? matki.

Poza tym Opiat-Bojarska jest autorką serii z pogranicza kryminału i powieści policyjnej. Dotychczas udało jej się stworzyć cykl "Burzyński i Majewski", w skład którego wchodzą: "Gdzie jesteś, Leno?", "Koneser", "Bestseller" i "Ucieczka", a każda z powieści porusza jakiś inny problem. Poza tym spod jej pióra wyszły: seria "Psycholog Aleksandra Wilk" ("Gra pozorów", "Niebezpieczna gra", "Gra o wszystko"), seria "Dziennikarka śledcza Anka Rogozińska" ("Słodkich snów, Anno", "Zaufaj mi, Anno", "To koniec, Anno"), a także seria "Biuro Spraw Wewnętrznych Policji - Kryształowi" ("Świeża krew", "Łatwy hajs", "Polowanie").