Chodź za mną

Książka
29,45 zł
Książka
45,16 zł
Outlet
21,99 zł
od 29,99 zł
37,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 400
Opis

"Chodź za mną" to poruszający do głębi thriller psychologiczny Joanny Opiat-Bojarskiej. Ile wspólnego z rzeczywistością ma instagramowy profil?

Ewa ma idealne życie. Tak przynajmniej sądzą wszyscy, którzy śledzą jej Instagrama. Piękna twarz, zgrabna sylwetka... Idealny facet i wymarzony weekend w bajkowej scenerii... Ale rzeczywistość upomina się o swoje prawa i robi to w najbardziej brutalny sposób.

W prawdziwym życiu Ewy jest Jacek: mężczyzna, z którym spotyka się czasami przy zachowaniu pełnej dyskrecji. I jest też Artur: sąsiad, dla którego Ewa jest kimś więcej, niż tylko koleżanką. Artur nienawidzi swojej białej laski. Nie znosi też ludzkiej litości. Robi wszystko, żeby móc żyć normalnie, mimo swego kalectwa. Dla Ewy zrobiłby wiele. Pragnie pomóc jej zwłaszcza wtedy, kiedy zaledwie jedna sekunda zmienia życie ich obojga. Ale zaufanie to luksus, na który kobieta nie może sobie pozwolić...

"Chodź za mną" to powieść, o której długo nie będziecie mogli zapomnieć. Znakomicie napisany thriller, który trzyma w napięciu od początku do końca. Autorka z ogromną swobodą żongluje tu wątkami, splatając je w zgrabną całość. Znakomicie też stosuje suspens, a nagłe zwroty akcji sprawiają, że książkę ze strony na stronę czyta się z coraz większym przejęciem. To także pozycja, która pozostawi po sobie mnóstwo refleksyjnych przemyśleń. Porusza wiele ważkich, niełatwych kwestii, jak zdrada, zazdrość, życie z niepełnosprawnością i postawy wobec niepełnosprawności. Mówi też o uzależnieniu od wirtualnego życia i o tym, ile tak naprawdę wspólnego ma ono z rzeczywistością.


O autorce

Joanna Opiat-Bojarska to autorka dobrze znana polskim czytelnikom. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, ale to właśnie pisanie powieści jest jej prawdziwą pasją. Nie boi się tematów tabu. Wie, że najlepszym przepisem na kryminał jest mieszanka realizmu, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W każdej kolejnej powieści przepis ten realizuje z coraz większym mistrzostwem. Ma w swoim dorobku między innymi cykl sensacyjny "Kryształowi", opisujący mroczne kulisy pracy polskiej policji.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał

Szczegóły
  • Tytuł: Chodź za mną
  • Autor: Joanna Opiat-Bojarska
  • Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 400
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380537910
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380537910
  • EAN: 9788380537910
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Burda Media Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15 (budynek New City), 02-674 Warszawa, Polska, katarzyna.szemborska@slowne.pl, tel. +48 (22) 360 38 38
Recenzje książki Chodź za mną (23)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zabookowa N. w dniu 2021-05-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Ewa, główna bohaterka, jest fryzjerką oraz zapaloną użytkowniczką Instagrama. Od jakiegoś czasu kobieta spotyka się z żonatym mężczyzną, Jackiem, sąsiadem z kamienicy. Narratorem jest również Adam, który mieszka w tym samym budynku. Mężczyzna jest niewidomym, lecz niezwykle samodzielnym dwudziestokilkulatkiem. Zakochany w Ewie, balansuje na granicy obsesji. Pewnego dnia, po jednym z romantycznych wieczorów, podczas jazdy samochodem, Ewa i Jacek potrącają mężczyznę idącego drogą i w popłochu uciekają z miejsca zdarzenia. Kobieta nie potrafi jednak przestać o tym myśleć i ma wyrzuty sumienia, że zostawili mężczyznę na pewną śmierć. Gdy informacja o wypadku obiega media, spanikowana Ewa ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Czy ktoś się dowiedział o tym, co zrobili?

    Autorka wciąga nas w idealnie nieidealny świat Ewy. Zaletą są bardzo krótkie rozdziały, które przyspieszają akcję, a sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. O ile w pierwszej części książki niewiele się dzieje i nie dowiemy się niczego, oprócz rozterek Ewy i Jacka, to druga część pędzi na łeb na szyję. Jest tego za dużo, a to wprowadza niepotrzebny chaos.

    Bohaterowie. Cóż, nie polubiłam się z żadnym z nich. Ewa, główna bohaterka, żyje w świecie wirtualnym i pragnie przypodobać się swoim obserwatorom, choć realia są dalekie od ideału. Jest bardzo naiwna, wierzy w każde słowo swojego kochanka, który wystarczy że kiwnie palcem, ona leci jak na skrzydłach. Artur z kolei, choć jest niepełnosprawny i bardzo samodzielny, żyje niestety w jakimś oderwaniu i obsesyjnie próbuje zdobyć Ewę. Nie wie, na czym polega prawdziwe uczucie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    1 komentarz. Skomentuj
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina K. w dniu 2020-10-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Po książki Pani Joanny nie sięgałam do tej pory, choć zarówno moja półka w biblioteczce, a także ta na Legimi są w jej powieści zaopatrzone. Ba! Jedną udało mi się zdobyć w konkursie :) Skąd ten opór? W zasadzie tylko i wyłącznie z braku czasu i dlatego, kiedy Wydawnictwo Burda zaproponowało mi "Chodź za mną" do recenzji nie mogłam odmówić. Wszak trafił się moment, że nie muszę szukać na nią czasu pomiędzy innymi zobowiązaniami, bo staje się ona jednym z nich! A więc... moje sumienie nie cierpiało, a dusza czytelnicza uradowana zabrała się od razu za czytanie!

    Co a pierwszy rzut oka sugeruje Wam okładka? Mi generalnie niewiele. Zakładałam, że będzie to thriller, kryminał i to dość krwisty ;) A Wy, jakie macie odczucia co do okładki? Pomijając fakt, że jest naprawdę świetna.

    W środku znajdujemy opowieść o dwóch osobach. Ewa, której świat wydaje się być idealny. Prowadzi profil na instagramie i wszystko wydaje się w jej życiu być cudowne. Pozory?

    Z drugiej strony poznajemy Artura. Dla niego świat wcale nie jest taki kolorowy i piękny. Jest niewidomy, ale wbrew pozorom wszystkimi innymi zmysłami poznając świat, widzi o wiele więcej niż inni.

    Oboje mieszkają w tej samej kamienicy i zaczynają ze sobą rozmowy w momencie kiedy w życiu Ewy dochodzi do pewnego załamania. Nie zdradzę Wam więcej, bo przyjemniej się czyta odkrywając tajemnice krok po kroku. Natomiast Artur, mimo że wydaje się być dobrym słuchaczem, fajnym facetem, to czy aby na pewno nie są to kolejne pozory?

    Joanna Opiat-Bojarska pokazuje nam w tej powieści to jak łatwo jest się zagłębić w wirtualny świat i się w nim zatracić. Tam wszystko ma być idealne, czyściutkie, piękne, ale przecież w prawdziwym życiu tak nie jest, prawda? Główna bohaterka powieści przekonuje się o tym bardzo boleśnie na własnej skórze.

    Ta książka jest dość nieoczywista, ale bardzo aktualna i myślę, że jest to dobry thriller, po który warto sięgnąć, ale również taki, który niesie za sobą pewne przesłanie. To cenię w książkach bardzo mocno i tutaj dostałam między wierszami nieme polecenie zastanowienia się nad tym co jest ważne i że życie w realnym świecie wcale nie jest takie cukierkowe. Trzeba się mierzyć z mniejszymi i większymi problemami a dla każdego z nas każdy ma inną rangę. Jeden będzie rozpaczał i wyrzucał sobie, że nie odkurzył w mieszkaniu, a inny, że zabił człowieka...

    Podsumowując: to thriller, który u mnie na półce będzie miał swoje miejsce honorowe wśród tego gatunku. Autorka chwyta za gardło i nie puszcza do samego końca. Polecam!

    A wydawnictwu Burda jeszcze raz bardzo dziękuję za egzemplarz. Cóż to była za uczta czytelnicza!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata M. w dniu 2021-05-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ewa właściwie nie rozstaje się z telefonem. Prowadzi konto na Instagramie, które pochłania ją całkowicie. Na jej profilu wszystko ma być idealne, zarówno zdjęcia jak i życie na nim przedstawione. Liczą się tylko obserwujący i kolejne serduszka. Jedyny czas kiedy odkłada telefon to ten gdy spotyka się z Jackiem, żonatym sąsiadem, który wręcz obsesyjnie dba o dyskrecję. Jedna chwila nieuwagi wywraca życie naszej bohaterki do góry nogami. Okazuje się że może liczyć jedynie na pomoc niewidomego sąsiada, który okazuje się że słyszy i wie znacznie więcej niż nam się wydaje...

    „Chodź za mną” to książka, która wciąga już od pierwszych stron i zdecydowanie jest nieodkładalna. Sam pomysł na fabułę niezwykle ciekawy. Wszystko jest tu dopracowane, oraz przemyślane, a liczne zwroty akcji są dodatkowym plusem. Całość budzi niepokój, powoduje pojawienie się kolejnych pytań na które nie znamy odpowiedzi. Postacie zostały genialnie wykreowane, ich zachowania i decyzje niezwykle autentyczne. Rozdziały pisane z punktu widzenia poszczególnych bohaterów dają szerszy obraz. Autorka porusza również niezwykle ważny temat i uświadamia nam, że serduszka na Instagramie nie są nam niezbędne do życia oraz iż często to na co nim widzimy to nie jest prawda. Często jest to świat specjalnie wykreowany i wyidealizowany o czym niestety nie wszyscy pamiętają. Jak dla mnie to książka bardzo na czasie żebyśmy nie zapomnieli, że ważne jest to co jest obok nas. Zdecydowanie polecam bo to naprawdę świetny thriller psychologiczny

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna G. w dniu 2021-05-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Fanką twórczości Joanny Opiat- Bojarskiej jestem od czasów "gry pozorów ", którą zdobyłam na targach w Katowicach wraz z autografem autorki.

    Uważam, że to bez wątpienia jedna z najlepszych autorek powieści kryminalnych. Zawsze doskonale przygotowana do opisywanej historii. To specjalistka od brudnych spraw i trudnych tematów, co nadaje jej książkom wyjątkowy charakter.

    Powieścią "Chodź za mną " pokazuje inną twarz, skupiając się emocjach.

    Miłość, strach, pożądanie- te 3 słowa najlepiej oddają charakter książki.

    Ewa prowadzi pozornie idealne życie albo raczej chce aby na takie wyglądało, bo to na instagramie klika się najlepiej.

    Artur nauczył się odbierać świat dotykiem, słuchem i węchem, wszystkim co może zastąpić mu wzrok.

    Chwila nieuwagi, wypadek i machina strachu zostaje uruchomiona zmieniając całkowicie idealne życie Ewy.

    W wykreowanym świecie dziewczyna może liczyć jedynie na Artura.

    Gdy już wydaje się, że znamy zakończenie tej historii uświadamiamy sobie, że przecież pani Joasia nie mogłaby jej skończyć tak po prostu, zgodnie z oczekiwaniami.

    Z tego słynie, za to uwielbiam i cenię jej twórczość- za to zaskoczenie, za nagły zwrot akcji, za wyprowadzenie czytelnika w pole..

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kryminał Na T. w dniu 2021-04-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Chodź za mną” Joanny Opiat - Bojarskiej to thriller psychologiczny, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył – szczerze, jest to jeden z lepszych thrillerów jakie czytałam! Cały czas utrzymuje czytelnika w napięciu, zwroty akcji tak mieszają w fabule, że cały czas zastanawiamy się o co tam tak naprawdę chodzi, jaki będzie finał tej historii. Przedstawiona jest z punktu widzenia trzech postaci – Ewy, która ma romans z żonatym mężczyzną, właścicielki salonu fryzjerskiego i popularnego profilu na Instagramie. Artura, niewidomego sąsiada kobiety, który ewidentnie ma na jej punkcie obsesję. Jest i trzeci narrator, tajemniczy mężczyzna bez imienia, który z jakiegoś powodu leży w szpitalu. Czy to ofiara potrącenia Ewy i jej kochanka, mężczyzna, którego niedawno zostawili ciężko rannego w lesie? Kim tak naprawdę jest? To te rozdziały wzbudzają największy mętlik w głowie czytelnika.

    Świetne postacie, przyjemny, uważny styl narracji, wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących życia we współczesnym świecie oraz wiele emocji, które pojawiają się podczas lektury, szczególnie te pożądane w thrillerach napięcie i poczucie lekkiego oszołomienia, sprawiają, że od książki naprawdę ciężko się oderwać. Gorąco polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula