Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski to dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Jest autorem reportaży i powieściowych thrillerów z gatunku political fiction. Do tych ostatnich należy choćby znakomicie przyjęty "Sejf" oraz dwie dalsze części tegoż cyklu.

Tomasz Sekielski ma w swym dorobku książki publicystyczne, między innymi: "Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce". Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego". Filmy te dogłębnie poruszyły opinię publiczną, stając się przejmującym głosem ofiar wykorzystywania seksualnego przez duchownych katolickich.

Na przestrzeni swej wieloletniej działalności dziennikarskiej Tomasz Sekielski związany był z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, tygodnika "Wprost", Nowej TV, portali Wirtualna Polska i Onet. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, wydarzenia związane z zatonięciem podwodnego okrętu atomowego "Kursk" czy też prace sejmowej komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził program "Teraz my!". To właśnie oni przyczynili się do wybuchu tak zwaną afery taśmowej. W 2006 roku dziennikarskie śledztwo ujawniło, że prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości próbowali nakłonić do współpracy Renatę Beger, jedną z posłanek Samoobrony.

Za swą publicystyczną i dziennikarską działalność Tomasz Sekielski uhonorowany został licznymi nagrodami. Trzeba przyznać, że jak mało kto orientuje się w zawiłościach i zakulisowych rozgrywkach polskiej polityki. Wiedza ta sprawia, że jego powieściowe thrillery tak sugestywnie działają na czytelnika. To wciągające bez reszty książki, których treść może mieć zadziwiająco dużo wspólnego z rzeczywistością. Popularność wśród czytelników przyniosły mu powieści sensacyjne "Sejf", "Obraz kontrolny", "Sejf 3. Gniazdo kruka" oraz thrillery "Zapach Suszy" i "Smak suszy".