Wiedza o społeczeństwie - podręczniki do 4 klasy liceum i technikum

Bestsellery - Klasa 4

Nowości - podręczniki

Myślisz o studiach prawniczych? Chcesz dobrze zdać egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie i szukasz odpowiedniego narzędzia? Mamy dla Ciebie idealny podręcznik!


"W centrum uwagi 4. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" autorstwa Lucyny Czechowskiej oraz Sławomira Drelicha w przystępnej formie opisuje zagadnienia związane z naukami społecznymi, polityką, systemem prawodawczym i ustrojem Polski oraz prawem i stosunkami międzynarodowymi. Dodatkowo podręcznik poszerza zainteresowanie przedmiotem i pomaga kształtować patriotyczną podstawę.


Dzięki podręcznikowi uczeń:


  • usystematyzuje wiedzę z zakresu podstawowego wiedzy o społeczeństwie
  • pozna zgodne z podstawą programową zagadnienia związane z przedmiotem
  • łatwiej przyswoi informacje, dzięki uporządkowanej i ciekawej szacie graficznej
  • zrozumie treści podręcznika, dzięki pokazaniu ich na przykładach z życia codziennego
  • utrwali wiedzę i umiejętności dzięki powtórkom umieszczonym na końcu rozdziału
  • opanuje sposób rozwiązywania zadań typu maturalnego
  • będzie mógł powtarzać wiedzę przed egzaminem maturalnym, dzięki infografikom, zadaniom i wskazówkom z bloku "Wiesz, umiesz, zdasz"

Lucyna Czechowska i Sławomir Drelich, z wykształcenia politolodzy, są cenionymi autorami książek, artykułów z zakresu politologii. Są także cenionymi autorami podręczników, ćwiczeń i repetytoriów z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Podręcznik "W centrum uwagi 4." jest kontynuacją serii podręczników do poziomu rozszerzonego z wiedzy o społeczeństwie, w pełni zgodnych z podstawą programową nauczania przedmiotu, jak i wymaganiami maturalnymi udostępnionymi przez Centralną Komisję Edukacyjną na rok 2023.