Podręczniki do historii - Klasa 4 - liceum i technikum

Nowości - podręczniki

Podręczniki do historii, przeznaczone dla uczniów czwartych klas liceum i technikum. Idealna pomoc w zrozumieniu oraz zapamiętaniu zagadnień historycznych, przeznaczonych na ten rok nauczania.


Historię powinien znać każdy, aby wiedzieć, jak wyglądały nie tylko losy jego państwa, ale i całego świata. Dzięki temu łatwiej będzie mu też zrozumieć pozycję kraju na arenie międzynarodowej, a także jego sytuację społeczną oraz gospodarczą. Znajomość faktów z przeszłości umożliwi także interpretowanie współczesnych zdarzeń i wyciąganie z nich trafnych wniosków.


Wszystkie podręczniki, zgromadzone w tej kategorii, zostały napisane w przystępny sposób, tak, by okazały się zrozumiałe dla młodych ludzi. Ich atrakcyjna forma sprawia, że uczniowie chętniej sięgają po tego rodzaju pomoce naukowe, a także w znacznie szybszy i prostszy sposób przyswajają przedstawione tam informacje. Nowoczesny sposób mówienia o rzeczach, które wydarzyły się w przeszłości, sprawi, że staną się dla współczesnego ucznia ciekawe i warte zapamiętania.


Każda z książek została skonstruowana zgodnie z podstawą programową, a co za tym idzie, z jej pomocą można się skutecznie przygotować do egzaminu maturalnego z historii. Większość z publikacji jest bogato ilustrowana, co sprawia, że odbiorca lepiej przyswaja to, co jest mu przekazywane, jednocześnie ćwicząc swoją pamięć. Przejrzysty układ tekstu i haseł problemowych z kolei pozwala każdemu na szybkie znalezienie konkretnego zagadnienia.