Podręczniki do geografii - Klasa 1 - liceum i technikum

Nowości - podręczniki

W tym dziale znajdują się podręczniki do nauki geografii. Widzę zawartą w tych książkach należy znać będąc na poziomie 1 klasy liceum lub technikum.

 

Kiedy z perspektywy dorosłego człowieka myślę o powodach, dla jakich warto uczyć się geografii, mam wrażenie, że me argumenty nie przekonają współczesnego młodego człowieka. Jednak spróbujmy:

Uczniu! Jeśli nie odczujesz wstydu, nie wiedząc, gdzie na mapie świata mieści się Chicago, Chile lub Nowa Zelandia, ta kategoria nie jest dla Ciebie! Jeśli uważasz, że w dorosłym życiu nie przyda Ci się wiedza o lokalizacji najbliższych źródeł wody na Saharze, czy informacja, po której stronie drzewa rośnie mech, to mam wrażenie, że Twój świat pozostanie ograniczony do ławki pod sklepem z alkoholem, rodzinnej miejscowości, czy województwa.

Poznaj piękno dziedziny, jaką jest geografia - podręcznik do klasy 1 liceum może być inicjacją fascynującej podróży!

Geografia to nie tylko dane statystyczne na temat ludności i informacje o lokalizacji miejsc, w których najbardziej opłacalna jest uprawa ... lub hodowla … (w miejsce kropek wstaw to, co chcesz uprawiać lub hodować ;)). Geografia to odkrywanie świata - poznasz groty, góry, niziny, wydmy, morza, oceany. Dowiesz się, gdzie leżą najpiękniejsze twory Natury. Po co Ci ta wiedza? By odkryć, które z nich podobają Ci się najbardziej i w dorosłej przyszłości odwiedzić nie tylko bar w hotelu w Egipcie, ale również spłynąć Nilem, czy szukać oazy na pustyni Sawanny.

 

Podręczniki do geografii to nie tylko przymus nauki - daj się porwać podróży przez nasze świat geograficzny oraz świat wiedzy o nim!
 
W tym dziale znajdziesz popularne tytuły, takie jak “Oblicza geografii”, “Odkrywamy na nowo” czy “Ciekawi świata”.