Napisz mi jak zabić

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,97 zł
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Co się wydarzyło w domu poczytnego pisarza i dlaczego jego zwłoki zostały znalezione na wiejskiej polanie niedaleko jego domu? Dowiesz się tylko i wyłącznie, jeśli przeczytasz książkę Doriana Zawadzkiego - “Napisz mi jak zabić”.

W Śląskiej spokojnej prowincji dochodzi do drastycznych zdarzeń. Ofiarą jest znany autor kryminałów, a jedynym świadkiem jego poturbowana i skuta kajdankami w sypialni żona.

Laura Szumska to wybitnie utalentowana i niezwykle ambitna Pani podkomisarz, której została przydzielona właśnie ta sprawa. Szumska nie tak dawno wbrew własnej woli została oddelegowana z Warszawy do komendy powiatowej w Myszkowie. W rozwiązaniu ma jej pomóc komisarz Olgierd Kot, uznany śledczy, który coraz częściej miewa myśli samobójcze.

Ten duet jest jak ogień i woda, różni ich praktycznie wszystko, ale aby znaleźć zabójcę będą musieli opuścić gardę i wspólnie dojść do konsensusu. Już niedługo spokojna, cicha, a zarazem piękna okolica, którą znają, zamieni się w miejsce bitwy, w którym przyjdzie im się mierzyć z uosobieniem zła w ludzkiej skórze.

“Napisz mi jak zabić” to perfekcyjnie skonstruowana intryga oraz niesamowicie wykreowani bohaterowie, dzięki czemu książka Doriana Zawadzkiego to rasowy thriller. Autor ten po raz kolejny po mistrzowsku buduje napięcie w swojej nowej pozycji.


O autorze

Dorian Zawadzki to absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Jako autor znany jest między innymi ze swoich thrillerów: “Selekcjoner” oraz “Kobieta w masce”. “Napisz mi jak zabić” to trzecia książka w jego karierze.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezależnie od tego, jak bardzo lubimy komplikować sobie życie i poszukiwać najbardziej zawiłych z możliwych rozwiązań (czy wymówek), to tak naprawdę zwykle najlepszym okazuje się być najprostsze wyjście. Reguła ta sprawdza się zarówno w domowej rzeczywistości, jak i pracy zawodowej, niezależnie od branży. Jeśli chodzi o produkty, liczy się prostota ich użycia, najbardziej innowacyjnym jest zazwyczaj najbardziej oczywisty pomysł, zaś najprostsze wyjaśnienie kryminalnej zagadki kryje się zwykle w otoczeniu ofiary. Odzwierciedleniem tego są chociażby policyjne statystyki pokazujące, że zwykle sprawcami morderstw są osoby z najbliższej rodziny.

  Jednak nie wydaje się to możliwe, by reguła ta dotyczyła morderstwa znanego pisarza kryminałów, Euzebiusza Kubiaka. Mężczyzna został znaleziony kilka kilometrów od domu, przy drodze, z odstrzeloną niemal głową, a początkowo trudno było zidentyfikować ofiarę. Kiedy jednak żona Kubiaka, Klara, również autorka kryminalnych opowieści, zostaje znaleziona w ich wspólnym domu, przykuta kajdankami do kaloryfera z oznakami maltretowania na ciele, policja łączy te sprawy. Kto mógłby chcieć zamordować jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy skoro ponoć nie miał ON wrogów? Z jakiego powodu bandyci włamali się do domu, skoro nic z niego nie skradziono? Na te i na wiele innych pojawiających się w toku śledztwa pytań odpowiedzi będzie poszukiwał Olgierd Kot, były komisarz, który po przegranej medialnej sprawie Pająka z Mysłowic usunął się w cień, pogrążając w depresji i samobójczych myślach. Na prośbę swojego dawnego znajomego wyrusza do komendy powiatowej w Myszkowie, by przyjrzeć się tej zagadkowej sprawie. W śledztwie jego partnerką jest jego była studentka, podkomisarz Laura Szumska, która jest w Myszkowie na zesłaniu. Jej nieustępliwość i bystry umysł nie były po linii działania warszawskiej komendy, zatem dostała propozycję nie do odrzucenia.

  Jak się jednak okazuje, mimo różnicy wieku, Kot i Szumska tworzą niezwykły duet, który przełamuje szablonowe myślenie lokalnej policji. Przede wszystkim przekonani o wyjątkowym charakterze służby i swoistej misji zawodu dążą do poznania prawdy nawet mimo nacisków czy też świadomości, że ta prawda jest zwykle niewygodna. Bo nie może być inna, kiedy podejrzewa się pogrążoną w bólu wdowę, której małżeństwo było bliskie ideału.

  Czy rzeczywiście Euzebiusza zabiła jego żona? Czy miałaby w tym jakikolwiek interes – sama była przecież piękna, inteligentna i doskonale wykształcona. Czy wersja napaści przez nią przedstawiona jest choć w części odbiciem tego, co miało miejsce feralnej nocy morderstwa? Przekonamy się o tym w trakcie lektury znakomitej powieści autorstwa Doriana Zawadzkiego. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Replika kryminał pt. „Napisz mi jak zabić”. Książka jest doskonałą lekturą nie tylko dla miłośników twórczości autora, ale dla wszystkich, którzy lubią emocjonujące zwroty akcji i nieoczywiste rozwiązania.

  Autor nie tylko doskonale opowiada historię morderstwa, ale i losy Kota oraz Szumskiej, a dzięki temu, że powoli odkrywamy ich ręki i paranoje, zaczynamy lepiej rozumieć podejmowane przez nich decyzję, a nawet … myśleć, tak jak oni. Mistrzowska kreacja obejmuje właściwie wszystkich bohaterów, z Klarą na czele, zaś opowieść zmierza w kierunku, którego chyba nikt z czytelników się nie spodziewał. Najprostsze, a zarazem najbardziej nieoczywiste rozwiązanie zaskakuje i sprawia, że jeszcze długo po zakończeniu lektury siedzimy niczym sparaliżowani zadając sobie pytanie, jak to możliwe?! Po spektakularnej powieści i wstrząsającym zakończeniu przychodzi spadek energii i uporczywie powracająca myśl – kiedy kolejna powieść Zawadzkiego i czym tym razem nas zaskoczy/ I co ważniejsze - czy jest w stanie napisać jeszcze lepszą książkę?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na wiejskiej polanie zostają odnalezione zwłoki autora kryminałów, który wcześniej został uprowadzony ze swojego domu, a jedynym świadkiem na to jest jego żona. Pani Klara Kubiak współtworzyła cykl kryminałów ze swoim mężem i to, co stało się w jej własnym domu, było wielkim szokiem. Bo kto mógłby sobie wyobrazić, że tacy autorzy mogliby sami stać się sednem dochodzenia policyjnego? Z czego jedno byłoby martwe, a drugie nieźle poturbowane?

  Na całe szczęście sprawa została przydzielona utalentowanej Laurze Szumskiej i komisarzowi Olgierdowi Kotowi. Jednak mimo nawału pracy, każde z nich musi się zmierzyć nie tylko z ciężką sprawą... ale i swoim życiem.

  Dawno nie czytałam tak dobrze napisanego i wciągającego kryminału. Jak już wyżej pisałam, to niesamowite, że autorowi kryminałów przydarzyło się niemal to samo, co sam opisywał w swoich książkach. Ponadto to wszystko jest okraszone pełnym oczekiwania napięciem, które kończyło każdy rozdział i problemami życiowymi. No mówię wam, jestem zakochana w tej książce, zwłaszcza po końcówce, na której uroniłam nawet parę łez.

  I ogólnie trzeba tutaj przyznać, że największą furorę oprócz fabuły robią tutaj bohaterowie. Zwłaszcza z głównej dwójki upatrzyłam sobie komisarza Kota. Ten staruszek zmaga się z natarczywymi myślami samobójczymi. Zresztą na początku książki już się o tym dowiadujemy, kiedy Olgierd już jest bliski przejścia na drugi świat. Ratuje go tylko telefon od przyjaciela, który zatrudnia go jako konsultanta do sprawy, którą prowadzi Laura Szumska. Swoją drogą ona też ma swoje problemy, które niestety, jak dla mnie, były za mało rozwinięte i za mało wytłumaczone. Bo nasza pani podkomisarz niegdyś pracowała w Warszawie, ale przez pewną sprawę (której wam nie zdradzę, żeby nie zaspojlerować) została przeniesiona na Śląsk do Myszkowic. Jest to wszystko naprawdę ciekawe, ale mimo iż pani Szumska wybija się na tej książce niejako jako główna postać, to i tak zdecydowanie do gustu przypadł mi komisarz Kot. Zwłaszcza urzekł mnie swoim charakterkiem i przenikliwością oraz odrobiną humoru. A sam antagonista też jest świetną i niespodziewaną postacią, bo takiego mordercy chyba nigdy w życiu nie widziałam w żadnej książce. Ma też swoje własne problemy, chociaż nieco inne niż się z początku spodziewałam. (Chciałabym wam to nieco szerzej omówić, ale nie chcę też za dużo zdradzić, bo to jest naprawdę fajnie opisane i wyjaśnione).

  Wrócę jeszcze na moment do fabuły. Nie chcę się tutaj za bardzo rozpisywać, ale naprawdę była świetna. Wszystko było spójne, a moje domysły potwierdziły ostatnie rozdziały książki. Zresztą autor genialnie to rozegrał, podsuwając nam poszlaki i takie mrugnięcie okiem, jakby czasami mówił "domyśl się czytelniku". I naprawdę da się domyślić. Ja swoją teorię miałam na końcu języka jakoś tak w połowie książki, ale myślałam że nie jest prawdziwa... a jednak była. (Szok i niedowierzanie - serio). Dodatkowo to, co wykombinował Dorian Zawadzki, jest super! Jednak nie chcę wam tego zdradzać, dlatego tylko powiem: Ta powieść jest jak książka w książce.

  I tyle, reszty domyślcie się podczas czytania ;)

  ,,Napisz mi jak zabić" za świetnego antagonistę; dobrą robotę i bohaterów, którzy są żywi, dostaje ode mnie 9/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie przyszło długo czekać na nową książkę Doriana Zawadzkiego. Niecały rok – i na mojej półce, obok Kobiety w masce i Selekcjonera, zagościła Napisz mi jak zabić.

  Na śląskiej prowincji zostają odnalezione zwłoki poczytnego autora kryminałów (!). Sprawę dostaje Laura Szumska, mająca przy tym śledztwie współpracować z uznanym śledczym Olgierdem Kotem. Uznanym, ale zmagającym się z myślami samobójczymi… Prowadząc śledztwo, będę musieli nagiąć mnóstwo przepisów, ale tylko balansując na granicy prawa, mogą odkryć prawdę.

  Rzecz to na pewno świetnie napisana, to raz, a dwa: doskonale poprowadzona. Intryga, pomimo pewnych wtórnych elementów (ale czy naprawdę można się jeszcze popisać odkrywczością?), naprawdę wciąga. Nie chcę mówić za wiele, wszak to kryminał i lepiej byłoby nie psuć zabawy potencjalnym czytelnikom. Książka liczy sobie niemal 500 stron, czyta się jednak błyskawicznie, niezwykle sprawnie.

  Bardzo cieszy mnie fakt, że dzieje się to współcześnie, że rzecz dotyczy zabójstwa pisarza, że jest śledztwo, ciekawi bohaterowie – Zawadzkiego naprawdę warto znać, osobiście twierdzę, że to jeden z bardziej niedocenionych polskich autorów powieści gatunkowych.

  Jedyne, co może radzić, to delikatna wtórność pomysłu – wszak nie pierwsza to rzecz, gdzie ofiarą staje się pisarz. Ale to już kwestia mocno subiektywna i w zasadzie zależna od czytelniczego obycia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Dorian Zawadzki
 • Wydawnictwo Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 464
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366790117
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366790117
 • EAN: 9788366790117
 • Wymiary: 14.5x20.5x3.2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Jak cię zabić kochanie 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak cię zabić kochanie

Kryminalna komedia omyłek, w której każdy może okazać się i mordercą, i ofiarą. A stawką w grze są miliony dolarów! Trzydziestoletnia Kasia może odziedziczyć ogromny majątek. Jest tylko jeden warunek - musi wysłać na tamten świat swojego męża. Nie chcąc, aby szansa na zdobycie fortuny przeleciała...
Kto chce jeść mięso, musi umieć zabić 0/5 Nasza cena:
29,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto chce jeść mięso, musi umieć zabić

Poznaj tajemnice warszawskiej Wilczej Wyspy. Nie miałeś pojęcia, że ona istniała Warszawa, początek XX wieku. Miasto nie jest stolicą, bo i kraju nie ma na mapie. Są za to nędza, przemoc i zgnilizna, także ta moralna. Wśród wiślanych mokradeł majaczy niedostępna i tajemnicza Wilcza Wyspa. Jej...
Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę 4/5 Nasza cena:
19,98 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę

Tylko ode mnie zależy twój los.. Nie uciekniesz przede mną. Kiedy Kornelia zaczyna otrzymywać tajemnicze listy z pogróżkami, uważa to za głupi dowcip. Żyje na uboczu, nie wchodząc nikomu w drogę i nie nawiązując żadnych bliższych relacji z innymi ludźmi, kto więc mógłby życzyć jej śmierci? Jednak...
Masz to jak w banku. Milicjanci z Poznania. Tom 9 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Masz to jak w banku. Milicjanci z Poznania. Tom 9

Jest rok 1989. W modzie królują niepodzielnie marmurkowe dżinsy. Na ulicach miast pojawiają się przedsiębiorczy handlarze, którzy wprost z toreb, walizek i składanych stolików sprzedają deficytowe towary przywiezione z Zachodu. W Warszawie trwają obrady Okrągłego Stołu, a ludzie mówią, że już...
Pokaż mi 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokaż mi

„Muszę posłusznie wykonywać jej polecenia. Inaczej upubliczni nagrania. A w międzyczasie robić wszystko, by odkryć, kim jest i dlaczego tak bardzo mnie nienawidzi.” Łukasz zmaga się z problemami w życiu prywatnym i zawodowym. Jego wieloletni związek wisi na włosku, a w pracy zmuszony jest odpierać...
Obiecasz mi 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obiecasz mi

Trzecia część bestsellerowej serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady. Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana. - Zabiłem… - słyszy. Profilerka reaguje natychmiast - wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się...
Zaufasz mi 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaufasz mi

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na prostą, nastolatka, która ma wszystko, ojciec dwójki dzieci... Co pchnęło ich do samobójstwa? I czy na pewno sami odebrali sobie życie? Ada...
Zmuszona, by zabić 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmuszona, by zabić

Tak to się musi skończyć… Któreś z nas musi umrzeć. Mark i Evie mają burzliwy romans. Evie przywróciła wiarę w życie Marka po śmierci jego żony. Kiedy jednak Evie odnosi różnego rodzaju obrażenia cielesne, jej przyjaciele zaczynają podejrzewać o to Marka. Czyżby namiętny romans przerodził się w...
Pozwól mi wrócić 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozwól mi wrócić

Powieść autorki bestsellerowych thrillerów Za zamkniętymi drzwiami oraz Na skraju załamania ONA ZNIKNĘŁA Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. ON...
Pakiet: Jak zawsze, Kwestia ceny 0/5 Nasza cena:
54,59 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jak zawsze, Kwestia ceny

Dwie błyskotliwe, porywające i pełne emocji powieści Zygmunta Miłoszewskiego, który udowadnia, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat thriller, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przedstawia historię bohaterów, od której nie można się oderwać. Daj się porwać książkom jednego z...
Do trzech razy śmierć 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy śmierć

Do trzech razy śmierć – opis wydawcy"Pokochałam Różę Krull od pierwszego rozdziału. Szalona babka! Czuję się tak, jakbym znała ją od dawna!" - Magdalena Witkiewicz„Alek Rogoziński ze znaną sobie swadą, uszczypliwością i poczuciem humoru opisuje świat, w którym miłośnicy literatury – nie tylko...
Musisz mi uwierzyć 5/5 Nasza cena:
27,70 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Musisz mi uwierzyć

Dove nienawidzi swojego byłego męża. Czy to jednak znaczy, że pragnie jego śmierci… Każdego dnia Dove Damiani przejeżdża obok swojego dawnego domu, w którym jej eks mieszka z jej psem i jej byłą instruktorką jogi, obok swoich dawnych sąsiadów i dawnego życia, które kiedyś opisywała z czułością jako...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula