Miała umrzeć

Autor:

Ewa Przydryga

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 54
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Format
13.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
320
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Audiobooki mp3
za 33,04 zł
Nasza cena: 23,12 zł 39,90 zł Taniej o: 42%

Jeżeli brakuje Ci literackich emocji i szukasz czegoś, co wciągnie Cię do granic możliwości - ten thriller psychologiczny z pewnością sprawi, że nie będziesz się nudzić!

"Miała umrzeć" Ewy Przydrygi to prawdziwa gratka dla miłośników tajemniczych, mrocznych historii.

Dwie obce osoby, które wbrew pozorom znają siebie nawzajem lepiej, niż mogłoby się im wydawać - czy historia rzeczywiście potrafi zatoczyć koło, a przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć?

Pewna grupa młodych osób uwielbia rozrywkę i nowe wyzwania - podczas jednego wieczora postanawiają spróbować nowej, tajemniczej gry. Regularnie próbują sprawdzić swoje psychiczne i fizyczne granice, podejmując się coraz nowszych wyzwań. Przywództwo w grupie obejmuje Ada i to właśnie ona odpowiada za realizację poszczególnych zadań. Niebezpieczne eksperymenty zawsze mają jednak swój koniec i o tym bardzo szybko przekonuje się liderka grupy…

Jeden głupi błąd, jeden zły pomysł kosztuje życie niewinnego człowieka, a grupka znajomych ucieka z miejsca zdarzenia, skazując ofiarę na pewną śmierć.

Dwie dekady od tragicznego zdarzenia wcale nie spowodowały, że demony przeszłości zniknęły - wręcz przeciwnie, historia trwa dalej, zapisując kolejne karty. Lena miała zaledwie kilka miesięcy, gdy została sierotą. Jej jedyną bliską krewną jest ciotka, która w żaden sposób nie jest dla dziewczyny ostoją. Gdy dorosła już bohaterka pojawia się na wernisażu, sama nie spodziewa się niezwykłego zwrotu akcji. Obcy, kompletnie nieznany jej mężczyzna stwierdza z całą stanowczością, że Lena jest mu doskonale znana. I choć wydaje się to wręcz przerażające - dziewczyna zaczyna zastanawiać się nad szczerością jego wypowiedzi.

Jak wiele rozczarowań i zaskakujących wątków przyniesie jej zaangażowanie w tę sprawę? Czy Lena wreszcie pozna swoją przeszłość? I czy aby na pewno jest w pełni bezpieczna?


O autorce

Ewa Przydryga jest doskonale znana czytelnikom jako autorka książek sensacyjnych i kryminalnych. Swoją karierę pisarską rozpoczęła kilka lat temu, gdy w 2016 roku świat czytelniczy poznał jej debiutancką powieść "Motyle i Ćmy".

Recenzje (54)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Miała umrzeć, a jednak udało się jej przeżyć? Jakim cudem? Czy być może szczęśliwym zrządzeniem losu w gąszczu nieszczęścia? Tak widocznie miało być, abyśmy mogli usłyszeć o tej historii …

  To moje drugie spotkanie z twórczością Ewy Przydrygi i za każdym razem jest bardziej emocjonująco i niecodziennie. Aż boję się myśleć, co mnie może spotkać przy kolejnej lekturze, nawet nie będę sobie wyobrażać.

  Historia opowiedziana w najnowszej powieści Ewy Przydrygi Miała umrzeć przedstawiona jest dwutorowo, jak wydaje się na początku, z perspektywy dwóch obcych sobie kobiet. Czy faktycznie tak było, dowiedzcie się sami. Ada, nastoletnia dziewczyna, jest narratorem historii, która się działa w roku 1998. Dziewczyna, wraz z paczką przyjaciół, spędzają czas na zabawie w wyzwania, które są nieodpowiedzialne, balansują na granicy życia i śmierci. Ich zrealizowanie zagraża życiu nie tylko nastolatków, ale i innych osób. W trakcie jednego z szokujących wyzwań ginie przypadkowy człowiek. Sytuacja wymknęła się młodym spod kontroli. To tragicznie wydarzenie będzie łącznikiem fabuły, historii opowiedzianej przez każdą z kobiet. Ada to buntowniczka z wyboru, nierozumiana przez rodziców, którzy zajęci są sobą i swoimi problemami. A ona szuka zrozumienia i akceptacji, tylko czy taka zabawa ze śmiercią spełni jej marzenia?

  Mamy rok 2019, Lena na zorganizowanym wernisażu poznaje przypadkowo mężczyznę, który twierdzi, że ją zna? Jest zaskoczona. Umawia się z nim na spotkanie, do którego jednak nie dochodzi, gdyż mężczyzna zostaje zamordowany. Kobieta nie pamięta swojej przeszłości, wie tyle, ile powiedziała wychowująca ją toksyczna i zimna ciotka. A to niewiele. Próbuje dotrzeć do swojej przeszłości, nie jest to łatwe.

  Co łączy Adę i Lenę? Czy możliwe, że jest między nimi jest coś, co nie pozwoli im spokojnie żyć? Czy warto dążyć do odkrycia prawdy? A jak ona będzie niebezpieczna i szokująca?

  Ewa Przydryga po raz kolejny stworzyła kipiący emocjonalną huśtawką wrażeń i emocji psychologiczny thriller. Świetnie i doskonale połączyła wątki, tajemnicza przeszłość i niepewna teraźniejszość idealnie się zazębiają i stwarzają współgrający duet. Czy może być coś bardziej intrygującego w dobrej powieści niż okryta mrokiem nieodgadniona przeszłość? Bohaterka uparcie dąży do odkrycia swojej tożsamości, do uzyskania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Kim była moja rodzina? Dlaczego nie ma ich razem ze mną? Bolesne pytanie stawia przed sobą, ale trzeba wiedzieć, że odpowiedzi mogą być jeszcze bardziej trudne do zaakceptowania. Tego nie wiemy, ale możemy spróbować przewidzieć.

  Autorka cudnie nas zwodziła za nos i wprowadzała w osłupienie, jak już się prawie znało odpowiedzi na postawione sobie na początku pytania, to następujący ciąg wydarzeń je niweczył, odwracał bieg wydarzeń i znowu byliśmy w punkcie wyjścia. W trakcie tej intrygującej przygody zgłębiałam niejednokrotnie zakamarki ludzkiego umysłu, wczuwałam się w rolę bohaterki i wraz z nią mogłam to wszystko przeżywać „od środka”. Ale to niesamowite odczucie, nieprzewidywalność i niepewność nie opuszczały mnie nawet na moment. Drżenie ciała, gęsia skórka i spłycony oddech to typowe objawy przy lekturze każdej powieści Ewy Przydrygi. Ależ ona potrafi zniewolić czytelnika i zabrać w przestrzeń niecodziennych przeżyć. Powrót bywa bardzo trudny i niepokojący.

  Jestem przekonana, że nikt przy tej lekturze nie będzie miał prawa się nudzić, jestem nawet pewna, że od niej nie będziecie mogli się oderwać. Ta nieustanna ciekawość i chęć poznania prawdy przysłonią wam inne wasze chwilowe potrzeby i zamiary. Cel będzie jeden, odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ona nie umarła? Przecież Miała umrzeć ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miała umrzeć" Ewa Przydryga

  To kolejny thriller psychologiczny, który miałam okazję przeczytać. I ten również  przypadł mi do gustu.

  Co prawda muszę przyznać, że po przeczytaniu dwóch pierwszych rozdziałów nie mogłam się odnaleźć, gdyż  historia toczy się w dwóch czasach.

  W latach 1998  gdzie czytamy o losach Ady i w 2019 przedstawione jest  terazniejsze życie  Leny. Ale później wszystko zaczęło  układać się  w jedną spójną  całość i przepadałam. 

  Ada to młoda,gniewam i zbuntowana nastolatka. Odnosząca  sukcesy sportowe, jednak oceniana przez innych przez pryzmat jej mrocznego stylu i zadziornego charakteru.  Jej relacje z rodzicami są bardzo trudne. Ojciec przeważnie nie ma dla niej czasu,prowadząc swoje nielegalne interesy, oczekuje od niej, że będzie  wzorową córką.  Matka natomiast po licznych zdradach męża  wpada w alkoholizm i użala  się nad  sobą  nie zajmując się swoimi córkami.

  Jedyną osobą którą Ada kocha jest  jej  czteroletnia siostra Nela. Opiekuje się nią i praktycznie przejmuje obowiązki rodziców. To ona ją karmi , ubiera i czytała do snu. Chce dla niej lepszego dzieciństwa niż sama miała.

  Lena natomiast to młoda artystka która jest  również nauczycielką plastyki. Osierocona  w dzieciństwie i wychowywana przez ciotke, która nie okazywała jej uczuć,  teraz  nie potrafi zaangażować się w żaden związek.

  Czy łączy coś obie dziewczyny?

  Zagubiona, niekochana  Ada  zaczyna, wraz  ze swoimi przyjaciółmi, zabawę w  niebezpieczną grę: wyzwania. Podczas jednego z nich dzieje się coś strasznego, coś co  odmiena  i komplikuje, jeszcze bardziej niż do tej pory, życie dziewczyny. Coś co niesie za sobą  konsekwencje  w przyszłości, dwadzieścia lat później.

  Podczas wernisażu  Leny wtargnął  starszy mężczyzna w stroju klauna.  Ten incydent  przewrócił życie Leny do góry nogami. Artystka  zaczęła poszukiwać prawdy o sobie i swojej rodzinie. Dowiadywala się  faktów, która była przed nią ukrywana przez  ciotke.

  Książka napisana  świetnie. Ciekawa fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Bardzo zżyłem  się z Lena ktora dążyła do prawdy.  Razem z nią przeżywałam kolejne informacje które udało jej się zdobyć. Mroczne tajemnice dodawały  całej historii  niezwykłości. Podobał mi się równie  poruszony problem dorastania. Nie akceptacji siebie i  chęć zwrócenia na siebie uwagi innych przede wszystkim rodziców.  Problem ten, zwłaszcza w obecnych czasach dotyczy tak  wiele dzieci i jest często ignorowany.

  Muszę również wspomnieć, że zakończenie  zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka Ewy Przydrygi to thriller psychologiczny w pełnej krasie. Tego mu odmówić nie można. Widziałam wiele pozytywnych opini, które rozumiem, ale muszę też wyrazić swoje zdanie. Według mnie czegoś tu zabrakło, wydaje mi się, że chodzi tu emocje. Chyba nie były tak wyraźnie oddane, jak tego oczekiwałam.

  .

  Poznajemy Lenę, która jest artystką i którą podczas wernisażu zaczepia pewien mężczyzna, który twierdzi, że zna ją z przeszłości. Ta informacja bardzo ją dręczy, więc postanawia porozmawiać następnego dnia z mężczyzną. Okazuje się jednak, że mężczyzna zostaje zamordowany. Wtedy dziewczyna ze szczątkowych informacji stara się wydobyć prawdę o swojej przyszłości. Dzięki temu na jaw wychodzi, że ciotka która ją wychowywała oszukała ją w sprawie śmierci jej rodziny, która tak naprawdę została zamordowana. Od tego momentu dziewczyna rozpoczyna swoje małe śledztwo w tej sprawie.

  .

  Rozdziały są w dwóch perspektywach czasowych, jedne w tej aktualnej, inne z perspektywy Ady, jej zmarłej siostry. I to jest ciekawy zabieg, kiedy w momencie kulminacyjnym w obu przestrzeniach by się to wyjaśniło. Tutaj jednak prawdy dowiadujemy się z tej części teraźniejszej, więc te rozdziały Ady są w sumie po to, żeby tylko podkręcać atmosferę.

  .

  Podsumowując, według mnie książka bardzo fajna, rozwiązanie nieoczywiste, jednak zabrakło tego napięcia, emocji w bohaterach, ja miałam odczucia, że te zachowania i relacje były po prostu suche.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia przedstawiona z perspektywy dwóch kobiet: Ady i Leny, które dzieli dwadzieścia lat.

  .

  Koniec lat dziewięćdziesiątych

  Ada wraz z grupą przyjaciół badają własne granice do tego stopnia, że nie raz balansują na granicy życia i śmierci. Niestety pewnej nocy ta granica zostaje przekroczona i ginie człowiek. To zdarzenie jest tylko początkiem pasma tragicznych wydarzeń.

  .

  Dwadzieścia lat później

  Lena miała trudne dzieciństwo. Nie pamięta rodziców, wychowywana przez ciotkę nie zaznała prawdziwego rodzinnego ciepła i miłości. Jest artystką, ale nadal poszukuje samej siebie. Do tego miewa bardzo realistyczne koszmary. Spotkanie z nieznajomym i jego wyznanie wywraca świat Leny do góry nogami. Kim tak naprawdę jest i co się stało z jej rodziną?

  .

  Tym razem autorka ukazała skutki braku zainteresowania ze strony rodziców. Zapracowanie, używki i co najgorsze nie okazywanie miłości pozostawia ślad w psychice dziecka. Młody człowiek szukając uznania, akceptacji często trafia w złe towarzystwo, podejmuje złe decyzje, które mogą okazać się tragiczne w skutkach. Traumy z dzieciństwa nie zostają zapomniane. Mogą przygasnąć i rozbłysnąć w najmniej pożądanym momencie.

  "Miała umrzeć" to świetny, bardzo wciągający thriller psychologiczny. Stopniowo budowane napięcie, ciekawa fabuła i zaskakujące zakończenie sprawiają, że nie można się oderwać od lektury przed jej końcem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  SMUTEK I SAMOTNOŚĆ

  „Smutku i samotności nie wolno ukrywać w zaciszu pokoju. Powinno się szukać ukojenia w ramionach bliskich.”

  Lektura „Bliżej niż myślisz”, przekonała mnie, że Ewa Przydryga pisze świetne thrillery, i że w pisaniu o trudnych tematach autorka nie ma sobie równych. Po lekturze „Miała umrzeć”, nazwisko Przydrygi stało się dla mnie gwarantem, jakości, która nie zawodzi.

  W swojej najnowszej powieści autorka pokazuje jak czasem jedna decyzja, może mieć wpływ na całe nasze życie, rujnując przyszłość, wpływając również na osoby z naszego najbliższego otoczenia. Jak czasem jedna zła decyzja pociąga za sobą kolejne, a każda następna pogrąża nas coraz bardziej i nie ma już odwrotu. Nie jest się w stanie przewidzieć konsekwencji swoich czynów, które niekiedy mogą być bardzo poważne, a za popełnione błędy prędzej czy później trzeba będzie zapłacić.

  Thriller ma niezwykłą konstrukcję. Opowiada historię dwóch kobiet, które pozornie nic nie łączy. Ada i Lena wychowały się i mieszkają w odległych zakątkach kraju, a ich historię dzieli przepaść czasowa, dwudziestu lat. Równolegle czytelnik poznaje dzieje obu dziewczyn oraz co doprowadziło, że ich losy potoczyły się tak, a nie inaczej. Skrywane przez lata tajemnice powoli wychodzą na jaw i wtedy okazuje się, co one tak naprawdę mają ze sobą wspólnego.

  Ada zbuntowana nastolatka, niekochana przez rodziców, przywódczyni grupy nastolatków wymyślających coraz to nowe i ekstremalne zadania, dla której całym światem jest młodsza siostra. Pewnego dnia w wyniku nieobliczalnych zabaw młodzieży, ginie przypadkowy, niewinny człowiek, co pociąga za sobą szereg konsekwencji, tragicznych w skutkach.

  Lena, osierocona w dzieciństwie, wychowana przez apodyktyczną i nieczułą ciotkę, jako dorosła osoba nie potrafi poradzić sobie ze stanami lękowymi. Pod wpływem niespodziewanego spotkania, młoda kobieta próbuje na własną rękę odkryć prawdę o swojej przeszłości. Jest gotowa na wszystko, by dowiedzieć się, co zdarzyło się pewnej nocy dwadzieścia lat temu.

  W powieści nie ma pędzącej akcji, natomiast znalazłam w niej ciekawą fabułę skupioną na wewnętrznych przeżyciach bohaterów. „Miała umrzeć” zawiera odpowiednią dawkę emocji, które autorka umiejętnie stopniuje. Ewa Przydryga ujęła mnie świetną kreacją bohaterów, ich portretami psychologicznymi oraz nieprzewidywalnym pokierowaniem ich losami. Thriller psychologiczny z najwyższej półki, niepokojący i niejednoznaczny, który wprowadza czytelnika w mroczny świat wypaczonych brakiem miłości, umysłów. Niepokojący, aż do samego końca. Aspekt psychologiczny dopracowany w każdym calu, skomplikowani bohaterowie i morze emocji. Świetnie skonstruowana intryga, która zaprasza czytelnika do uczestnictwa w śledztwie. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to narracja jednej z bohaterek, które w powieści trochę zgrzyta, ale ogólnie rzecz biorąc, można przymknąć na to oko.

  Tak naprawdę lektura zmusza do intensywnego myślenia i poszukiwania, co wspólnego mogą mieć ze sobą bohaterki, bo długo autorka nie naprowadza na żaden trop, który tłumaczyłby rozwój wydarzeń. Im bardziej zagmatwana stawała się historia, tym więcej tajemnic wychodziło na jaw, a pokrętna logika, przykuwała moją uwagę i trzymała w napięciu. Świetna analiza psychologiczna bohaterów, mroczna atmosfera. Zagmatwane tajemnice z przeszłości, które wychodzą na światło dzienne, mające ogromny wpływ na współczesne losy bohaterki.

  Przydryga stworzyła historię o próbie przetrwania, bez możliwości wsparcia i pomocy ze strony bliskich osób. Za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się rodzinny dramat. Matka alkoholiczka, ojciec, prowadzący szemrane interesy i zmieniający kochanki jak rękawiczki nie są wsparciem dla nastoletniej dziewczyny, która nieustanie testuje granice swoich psychicznych i fizycznych możliwości, próbując ze wszystkich sił zwrócić na siebie ich uwagę. Trudno to sobie wyobrazić, ale obojętność rodziców może być jedną z najgorszych rzeczy na świecie, jaka może przytrafić się dziecku. Rodziców, tak bardzo zajętych swoimi sprawami, że nie okazują miłości swoim dzieciom.

  Bardzo dobry thriller psychologiczny. Dwie różne osobowości, dwie różne kobiety. Przeszłość, teraźniejszość i dużo pytań, na które trudno uzyskać odpowiedzi. Polecam.

  „Przemoc to nie tylko siniaki i rany, ale może przede wszystkim obojętność, tnące jak sztylet słowo, albo jego brak w chwili, gdy jest najbardziej potrzebne”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 49 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Czasami warto umrzeć. Jack Reacher. Tom 15 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czasami warto umrzeć. Jack Reacher. Tom 15

Na rolniczym pustkowiu w Nebrasce pewni ludzie urządzili sobie prywatne królestwo… Ale Jack Reacher nie pozwoli im dłużej stać ponad prawem. Motel Apollo Inn w Nebrasce. Jedyne miejsce noclegowe na rolniczym obszarze pięciuset kilometrów kwadratowych. Sto kilometrów od najbliższego posterunku...
Umrzeć po raz drugi 5/5 Nasza cena:
23,83 zł 33,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Umrzeć po raz drugi

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary. Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało...
Audiobook Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć CD 0/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć CD

Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje...
Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć

Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje...
Pakiet: Kształt nocy, Umrzeć po raz drugi 0/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kształt nocy, Umrzeć po raz drugi

Pakiet dwóch thrillerów o drapieżnikach, które polują nocą… Ofiary, które próbują uciec przed światem. Przeszłość, która je ściga. Ciemność, w której nie można się ukryć… Poznajcie dwa doskonałe thrillery ulubionej pisarki Stephena Kinga! Kształt nocy Każda kobieta, która znalazła się w tym domu,...
Ktoś musi umrzeć 3/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ktoś musi umrzeć

Dzieci potrzebują miłości. Jeśli nie uda im się stworzyć więzi ze swoim opiekunem, nie uczą się empatii. Tak powstaje socjopata. Leah Smith ma nową tożsamość, pracę i dom. Nowe nazwisko nie wystarcza jednak, by odciąć się od przeszłości. Na klifie sennego miasteczka Clifton-on-Sea policja znajduje...
Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć 4/5 Nasza cena:
26,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 6. Ta, która musi umrzeć

Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje...
Śnieżka musi umrzeć 5/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śnieżka musi umrzeć

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy,...
Nie pozwól mi umrzeć 0/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie pozwól mi umrzeć

Z jednej strony potężny koncern farmaceutyczny. Z drugiej troje obcych sobie ludzi. Damian Saran zgłasza na policji zaginięcie żony, która nie wróciła do domu z pracy w agencji reklamowej. Dalia Chyba przeżywa trudne chwile po rozwodzie będącym efektem rodzinnej tragedii. Komisarz Ryszard Grodzki...
Audiobook CD MP3 Śnieżka musi umrzeć 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Śnieżka musi umrzeć

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy,...
Starszy pan musi umrzeć 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Starszy pan musi umrzeć

Drugi tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej i roztrzepanej adeptce medycyny sądowej. Połączenie kryminału, powieści obyczajowej i romansu. Dowcipne i nietuzinkowe.Życie Alice Allevi nie jest usłane różami. Co prawda poradziła sobie jakoś z nieprzychylnymi jej kolegami i rozwiązała...
Do trzech razy śmierć 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy śmierć

Do trzech razy śmierć – opis wydawcy"Pokochałam Różę Krull od pierwszego rozdziału. Szalona babka! Czuję się tak, jakbym znała ją od dawna!" - Magdalena Witkiewicz„Alek Rogoziński ze znaną sobie swadą, uszczypliwością i poczuciem humoru opisuje świat, w którym miłośnicy literatury – nie tylko...
Wybrane bestsellery
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
25,86 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,05 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula