Paulina Hendel

Paulina Hendel to polska autorka science fiction i fantasy. Ma w swym dorobku cykl powieściowy "Żniwiarz", na kartach którego przywołuje zrodzone w dawnych słowiańskich wierzeniach demony.

Przyszła na świat w 1987 roku. Pochodzi z Miastka, niewielkiej miejscowości na Pomorzu. Pasjonuje się dawnymi wierzeniami, zabobonami i tradycyjnymi metodami leczenia, o których potrafi rozprawiać godzinami. Jest miłośniczką dzikiej przyrody i podróży (najlepiej bez przewodnika).

Paulina Hendel zaczęła parać się literaturą fantasy i science fiction na skutek własnych czytelniczych zainteresowań. Od lat bowiem fascynuje ją polska proza fantastyczna i przygodowa oraz twórczość znanego prześmiewcy gatunku, Terry'ego Pratchetta. Ponadto w chwilach wolnych od pracy autorka zajmuje się tak zwaną rekonstrukcją historyczną.

Największą popularność przyniosły jej jak dotąd powieści składające się na cykl "Żniwiarz". Zaliczyć je można do literatury fantasy, choć nie przenoszą nas one do kolejnej wariacji tolkienowskiego Śródziemia. Ich akcja rozgrywa się w naszym współczesnym świecie, w którym jednak demony rodem ze słowiańskich mitów i legend mają zaskakująco dużo do powiedzenia... Początek tej zapierającej dech w piersiach opowieści znajdziemy na kartach książki "Pusta noc".

W swym literackim dorobku Paulina Hendel ma również młodzieżowy cykl science fiction pod tytułem "Zapomniana księga". Składają się na niego powieści "Strażnik", "Tropiciel" i "Łowca". To historia Huberta, który wyjeżdża na wycieczkę do Francji i w szklanej piramidzie stojącej u stóp Luwru ulega tajemniczemu wypadkowi. Gdy się budzi, ze zdumieniem odkrywa, że od tamtej chwili minęło już siedem lat, a świat dookoła jest już zupełnie inny...