Martyna Raduchowska

Martyna Raduchowska urodziła się w 1987 roku we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Jeleniej Górze, chociaż przez pewien czas żyła na emigracji, głównie ucząc się i studiując. Jest autorką powieści science-fiction pełnych magii, wiedźm i czarownic, a jej twórczość za każdym razem pełna jest elementów fantasy i tajemniczości. Bohaterzy natomiast stanowią wyraźnie napisane i pełne ludzkich wad i zalet postacie. Sama mówi o sobie, że jest ambitnym leniem i dość wredną osobą, która uwielbia pisać i czytać.

Debiutowała w 2007 roku antologią "Kochali się, że aż strach" którą tworzyli również, między innymi: Aleksandra Janusz, Daniel Greps i Andrzej Sawicki.

Pierwszą samodzielnie wydaną książką, która od razu przyniosła Martynie Raduchowskiej wielk sukces, była "Szamanka od umarlaków" z 2011 roku. Jest to zarazem pierwszy tom serii o tym samym tytule, drugi pojawił się w 2014 roku pod nazwą "Demon luster". W 2015 roku wydana została książka "Czarne światła: Łzy Mai", której akcja rozgrywa się w fantastycznym, cyberpunkowym świecie, a główny bohater Jared Quinn musi odnaleźć się w zupełnie nowym, obcym dla niego świecie pełnym nowoczesnej technologii, gdzie kontrola nadzoru mieszkańców stoi na porządku dziennym.