Kinga Litkowiec

Kinga Litkowiec jest polską pisarką, specjalizującą się w literaturze obyczajowej z silnie zarysowanym wątkiem romantycznym. Wśród opowiadanych przez nią historii dominują te odważne, które nierzadko wzbudzają pewne kontrowersje.

Litkowiec pochodzi z Lubelszczyzny, gdzie urodziła się dwudziestego trzeciego grudnia 1994 roku. Swoją pisarską karierę rozpoczęła w 2019 roku, a tworzenie kolejnych historii prędko urosło do miana jej pasji. Poza tym chętnie słucha muzyki, a także czyta książki. Prowadzi profil lifestylowy na Instagramie "rhythm_of_my_life". To właśnie za jego sprawą zapałała ogromnym uczuciem do literatury. W jej książkach zwykle ścierają się ze sobą bardzo silne osobowości, które jednak zmieniają się pod wpływem nieprzewidzianego uczucia. Nie brakuje tam silnych mężczyzn i kobiet, niedających się stłamsić i dzielnie stawiających im czoła. Większość z powieści Kingi Litkowiec nie ma charakteru romantycznych opowieści, dlatego Czytelniczki muszą się nastawić na bezpośredni, nierzadko ostry język.

Jednym z najpopularniejszych cykli powieściowych Kingi Litkowiec są "Demony z Los Angeles", w skład którego wchodzą książki: "Nie mój dług", "Nowy Układ", a także "W imię zemsty". Prócz niego rozpoczęła też cykl "W mroku zmysłów" oraz "Miasto mafii". Napisała również powieść "Naomi", opowiadającą o dziewczynie, tytułowej Naomi, mającej zginąć z rąk Mateo Terrona, płatnego zabójcy. Mężczyzna jednak darował jej życie, czym sam wplątał się w poważne kłopoty w przestępczym świecie, ściągając siebie gniew bardzo niebezpiecznych ludzi. Naomi natomiast sama nie wie, komu powinna zaufać i czy w ogóle jest osoba, która na to zasługuje.