Alicja Skirgajłło


Alicja Skirgajłło jest polską pisarką, autorką literatury obyczajowej, ale także romansów i powieści erotycznych. Najbardziej znaną jej książką jest debiutancka powieść "Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę".

Alicja Skirgajłło przyszła na świat w 1986 roku w Wałbrzychu. Jest absolwentką tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej. Po ukończeniu studiów pracowała na stanowisku kontrolera jakości w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją części do samochodów.

Jest osobą wesołą, zawsze uśmiechniętą i nieco zwariowaną. Unika niezdrowej rywalizacji, brzydzi się kłamstwem i zazdrością. Interesuje się tańcem, filmem i muzyką, uwielbia czytać książki. Jako dziecko dużo tańczyła, brała udział w konkursach tanecznych, zdobywając nagrody. Pisanie jest jej nałogiem, gdy zacznie, to nie jest w stanie przestać. Jak sama przyznaje, bywa upartą perfekcjonistką, co nie jest cechą lubianą przez osoby z jej otoczenia. Jest rzetelna w wykonywaniu swoich obowiązków i odpowiedzialna, jak również odporna na stres.

Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od witryny internetowej wattpad, skupiającej amatorów pisania. Zadebiutowała w 2019 roku książką "Prawictwo utracone. Biorę cię za żonę". Jest to komedia erotyczna opowiadająca o niezwykle przystojnym seksuologu Macieju, który choć jest mężczyzną po trzydziestce, wciąż pozostaje prawiczkiem. Misji wyleczenia Macieja z lęku przed kobietami podejmuje się jego kuzyn, Alan, znany jako łamacz kobiecych serc. Okazuje się, że jest to zadanie nad wyraz trudne.

Kontynuację losów bohaterów swej debiutanckiej książki autorka zatytułowała "Ojcostwo spełnione. Życie wywrócone". Prócz tego ma na swoim koncie serię "Romans mafijny" oraz takie tytuły, jak "Niegrzeczna miłość", "Pokonany" czy "Sposób na Francuza". Choć w swojej twórczości przedstawia gorące sceny seksu, to podejmuje także tematykę politycznych intryg, narkotyków, zabójstw czy też działalności mafijnej. Jej książki odznaczają się dynamiczną akcją oraz ciętym i wyrazistym językiem.