Małgorzata Falkowska

Małgorzata Falkowska to polska autorka powieści obyczajowych, zdobywających sympatię wśród czytelniczek. Jest również twórczynią bajek dla najmłodszych. Urodziła się trzeciego kwietnia 1989 roku. Pochodzi z Włocławka.

Małgorzata Falkowska jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działa jako pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji im. Brata Alberta. Pracuje również jako surdopedagog, pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy oraz oligofrenopedagog. W 2017 roku otrzymała wyróżnienie literackie, zostając laureatką nagrody Gąska Debiutanta "Polacy nie gęsi". Jest szczęśliwą mężatką, mogącą liczyć na wsparcie ukochanego Wojciecha.

Małgorzata Falkowska jest autorką kilku wciągających książek obyczajowych. Wśród nich, znajdują się publikacje takie, jak: "Mąż potrzebny od zaraz" (2016), "Gorzej być (nie) może" (2016), "Poszukiwani, poszukiwany" (2017), "To nie jest twoje dziecko" (2018), "Paleta marzeń" (2018), "Wyspa singli" (2018), "Ilias" (2019). Ponadto, w 2017 roku ukazało się również świąteczne opowiadanie autorki, zatytułowane "Bieda bogactwem zwana", które zostało wydane w zbiorze pt. "Czas cudów pod jemiołą".

Prócz książek obyczajowych, dedykowanych dorosłym czytelnikom, wśród twórczości Małgorzaty Falkowskiej można również odnaleźć historię skierowaną do małego odbiorcy. "Po co komu biała kredka?" to pouczająca i przyciągająca uwagę opowieść o małej Zuzi, jej cioci i białej kredce, wydana w 2017 roku.