Grupa znanych polskich pisarek łączy siły, by wspólnie stworzyć zestaw dwunastu opowiadań miłosnych. Każde z nich prezentuje inną historię, osadzoną w danym miesiącu i opisującą perypetie różnych bohaterów. Opowiadania przedstawiają kalejdoskop odcieni miłości, która przydarza się bohaterom w rozmaitych okolicznościach i życiowych zawirowaniach. Wszystkie opowieści to ogromna dawka emocji i wartka akcja, połączone z lekkością prowadzenia narracji.
Przeczytamy tu między innymi historię o rodzącej się wakacyjnej namiętności, a także o zabawnie toczącej się relacji, która połączy dwójkę nieznajomych w sylwestrowy wieczór. Poznamy moc zakazanego uczucia, które przekornie budzi się w okolicach prima aprilis, a także osadzoną w malowniczym maju historię o miłości, która nieoczekiwanie powraca po latach. Przeżyj cały rok z miłością - bo ona zawsze znajduje odpowiednią porę, by nagle wkroczyć do czyjegoś życia.
O autorkach
Autorkami antologii są polskie pisarki znane z bestsellerowych romansów i literatury erotycznej. W "Grzesznym roku" przeczytamy między innymi teksty Pauliny Świst, Anieli Wilk, Małgorzaty Falkowskiej, Marty Matulewicz, Darii Skiby, Joanny Gajewczyk czy Anny Crevan Sznajder.