Wydawnictwo Sensus

Sensus to jedno z polskich wydawnictw, które skupia się na tematyce psychologicznej. Jest częścią Grupy Helion.

W ramach wydawnictwa publikowane są poradniki psychologiczne. Zwykle są to książki, które skupiają się na sferze emocjonalnej, a także analizują rozwój osobowości. Mowa w nich także o samoświadomości, która okazuje się niezwykle ważną kwestią. W wielu przypadkach stanowią zachętę do zgłębiania tajników ludzkiej psychiki.

Wśród książek z wydawnictwa Sensus znajdują się typowe poradniki, dotyczące sfery ludzkiej psychiki. Wśród nich można natrafić na takie pozycje, jak: "Depresja, czyli gdy każdy oddech boli" Moniki Kotlarek, która skupia się na jednym z bardzo powszechnych ostatnio schorzeń, zwłaszcza wśród młodych osób. Bez problemu można też natrafić na propozycje dla osób nieradzących sobie z tempem współczesnego życia, takie jak chociażby "Slow life w wielkim mieście" Natalii Kraus.

Propozycje tej oficyny dotyczą także samorozwoju. Do tej kategorii należą książki takie jak: "Poradnik skutecznego działania. Jak nie przekładać spraw na potem w obliczu prokrastynacji" Rafała Albińskiego i Magdaleny Kuszewskiej, "Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi" Jarosława Gibasa, "Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia" Fryderyka Karzełka czy "Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie" Moniki Janiszewskiej i Adriany Kłos.