Sylwia Sitkowska

Sylwia Sitkowska to autorka, której książki skupiają się tematyce związanej z psychologią oraz socjologią. Napisała wiele poradników, które pomagają uporać się z problemami z dzieciństwa i życia dorosłego. Pozycje wspierają w trudnych sytuacjach, tłumaczą mechanizmy poszczególnych zachowań, oswajają traumy i uczą je akceptować. 


Sylwia Sitkowska z wykształcenia jest psychologiem oraz psychoterapeutką. Studia ukończyła na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Szkołę Terapii Poznawczej i Behawioralnej w CBT EDU oraz wiele innych kursów, które poszerzały jej wiedzę i rozwijały umiejętności. Posiada także poradnię psychologiczną oraz udziela porad online. Pierwszym poradnikiem, którym zadebiutowała, był "Niekochalni. Lęk przed bliskością" we współpracy z Andrzejem Gryżewskim i opublikowanym przez wydawnictwo Rebis. Pozycja została bardzo ciepło przyjęta przez Czytelników. Autorka dzieliła się w niej przyczynami będącymi podłożem problemów w stworzeniu szczęśliwego i satysfakcjonującego związku. 


W 2021 roku wydała drugi poradnik pod tytułem "Dzieciństwo do poprawki", w którym poruszała złożone tematy dotyczące błędów rodzicielskich i ich wpływie na aktualny światopogląd, odczuwanie emocji oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych. W tym samym roku wraz z innymi autorami stworzyła wyjątkowy poradnik "Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół" skierowany dla prowadzących warsztaty z dziećmi na temat emocji. 


Najnowsze książki Sylwii Sitkowskiej to pozycje "Kobiety, które starają się za bardzo", "Odbuduj bliskość w związku" oraz "Przytul swoje wewnętrzne dziecko".


Sylwia Sitkowska to ceniona ekspertka, która prowadzi audycje radiowe oraz od kilku lat współpracuje z magazynem "Twój styl". Jest także częstym gościem w programach telewizyjnych.