Teraz cię rozumiem, mamo!

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 27
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Nasza cena: 22,36 zł 39,90 zł Taniej o: 44%

Jak mówi psychologia, relacja matki z córką może determinować, przyszłość córki i jej zdolności do tworzenia udanych relacji z rówieśnikami. Nie zawsze jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Relacja matki z córką często jest pełna starć, a wzajemna miłość sprawia, że wcale się do siebie nie zbliżają, a wręcz oddalają. Jak sprawić, aby córka wreszcie mogła powiedzieć "Teraz Cię rozumiem, mamo!"?

Książka ta nie jest poradnikiem, który wskaże pewne fakty i skupi się na tym, czego trzeba unikać. Jest to bardziej forma spowiedzi wielu matek, które często otaczały swoje córki miłością, która mogła przytłaczać, przez co niszczyła ich relacje. Jednocześnie jest to historia o sile matczynej miłości również w pozytywnym sensie, jak i o sztuce bycia matką i córką, która jest niezwykle trudnym zadaniem.

Książka zawiera dużą dawkę emocji i przemyśleń, które często nigdy do tej pory nie wyszły na światło dzienne. Znajdziemy tutaj osiem historii, a każda zawiera w sobie nowe doznania, jak i wiedzę, którą możemy wykorzystać w naszym życiu.

Autorkami tej książki są wszystkie osoby, które opowiadały swoje historie - będą to Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda oraz Sabina Waszut. Wszystkie one spisały swoje myśli ze szczerością, aby pomóc każdemu, kto zmaga się z podobnym problemem.
Recenzje (27)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  MAMA to dla wielu z nas pierwsze wyraźnie wypowiedziane słowo. To właśnie nasze rodzicielki są z nami od zawsze- z przyczyn oczywistych przez 9 miesięcy ciąży, ale i potem- gdy z noworodka stajemy się małymi dziećmi, nastolatkami, aż w końcu osiągamy wiek dojrzały. Wiemy także doskonale, że relacja matka-córka ma w sobie coś magicznego. To matki nie muszą nas widzieć, by czuć, że coś się dzieje- raz dobrego, a raz złego. To matki znają swoje córki na wylot, doradzają, są nierzadko najlepszymi przyjaciółkami. Czy jednak zawsze jest tak magicznie, kolorowo, bajowo? Oczywiście, że nie! Świat jest o wiele bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje, a cykl ośmiu opowiadań znanych polskich pisarek doskonale może nam ten fakt uświadomić, podkreślić i potwierdzić.

  Gdy czytałam antologię pt. „Teraz Cię rozumiem, mamo”, tworzyłam sobie szereg różnych pytań, a także próbowałam nakreślić motywy, jakimi kierowały się stworzone przez pisarki postaci. Raz zauważałam, że niekiedy matki wręcz muszą ukrywać pewne niewygodne fakty przed córkami. Nie jest to ucieczka, zamiatanie problemów pod dywan. Wręcz przeciwnie- matka, która zataja coś niekoniecznie dobrego, tworzy swojej córce niejako płaszcz ochronny, odgradza ją od złego. Czy jest to dobre posunięcie? Każda sytuacja jest inna, nie można tego z góry ocenić.

  Innym znowu razem mamy do czynienia z problemami genetycznymi- nie jest tak, że każda kobieta chce być matką. Brak instynktu macierzyńskiego nie może być jednak potępiany- jesteśmy wszak tylko ludźmi, na dodatek ze zmiennymi odczuciami. To, że w danej fazie życia kobieta nie pragnie urodzić dziecka, nie jest przecież stanem permanentnym.

  Podczas lektury jeszcze innego opowiadania moje myśli były bardzo sprzeczne, bo co jest lepsze: zbytnia nadopiekuńczość ze strony matki, czy może totalna oziębłość, brak zainteresowania dzieckiem? Przez tak zwane zagłaskiwanie kota na śmierć często dochodzi do scysji między matką a córką, a nawet do całkowitego zerwania kontaktu. Nie doszłam do konkretnych wniosków, to bardzo trudny temat, ale o wiele potworniejsza jest chyba stuprocentowa oziębłość…

  Pamiętajmy także o tym, że matka to nie tylko ta kobieta, która nas urodziła. Ważne jest bowiem, kto dał nam miłość, kto naprawdę nas kocha, zna i rozumie nasze potrzeby. Gdybym nawet dziś dowiedziała się, że ktoś inny jest moją matką biologiczną- cóż- teraz w ogóle by mnie to nie obchodziło. Sama nie jestem już dawno nastolatką, a moja mama ma zawsze piękną odpowiedź:

  ” dla mnie zawsze będziesz moim ukochanym dzieckiem”.

  Ach, tyle myśli urodziło się w mej głowie podczas czytania tej antologii, ale nie żałuję lektury. Na specjalne wyróżnienie zasługują teksty Ilony Gołębiewskiej i Sabiny Waszut. Pomysły obu pań były wzruszające, a przy tym i wstrząsające. Każdy czytelnik zrozumie, że nie można od razu poddać kogoś oceniać, a to, co o matkach mówią osoby trzecie, bywa nieprawdziwe. Oba teksty niezwykle mną poruszyły i długo ich nie zapomnę. Pierwszej z wymienionych pisarek, Ilonie Gołębiewskiej, dziękuję dodatkowo za wprowadzenie do tekstu listów- mam ogromny sentyment do papierowych wspomnień czy listowej korespondencji, sama kolekcjonuję papeterię. Szkoda, że niemal nikt już listów nie pisze, a mail to nie to samo...

  Nie chcę zdradzać treści wyróżnionych opowiadań - wolałabym, aby czytelnicy sami do nich dotarli- zapewniam, że warto to zrobić.

  Konkludując- antologia jest bardzo ciekawa, każda z pisarek zaproponowała czytelnikowi inny rodzaj relacji matki z córką. Chciałabym także, aby powstał cykl opowiadań o ojcach. Oni także są ważni w życiu rodzinnym, a ich osobę nierzadko się pomija. To niesprawiedliwe. Dzień Matki, a także Dzień Ojca i Dzień Dziecka, jest tak naprawdę codziennie, pamiętajmy o tym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie będę wyjątkiem i napiszę, iż jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej. Jednak każde miało inne ważne przesłanie, które pokazywało relacje matki i córki.

  Przy niektórych opowiadam uśmiechałam się a jednych skończyć nie umiałam, bo tak mną wstrząsnęły i trafiły prosto do serducha.

  Najbardziej spodobały mi się opowiadania dwóch autorek @ilona_golebiewska oraz @magdaknedler . Były to wyjątkowe historie, które zapamiętam na długo.

  Jeśli zastanawiasz się jaką książkę wziąć na wakacje to polecam tę. Będzie odpowiednia dla każdego 😊 ja sobie dawkowałam opowiadania, ale czyta się je bardzo szybko. Każda historia inna i zarazem wyjątkowa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Teraz Cię rozumiem mamo!” możecie tu znaleźć osiem przejmujących historii, którymi podzieliły się z nami popularne i cenione autorki literatury obyczajowej. Są tu opowiadania, których myślą przewodnią jest coś tak oczywistego, a zarazem kruchego jak miłość pomiędzy matką i córką. Miłość bezwarunkowa, która jednocześnie potrafi zranić i spowodować, że dwie tak bliskie sobie istoty będą z każdym dniem oddalać się od siebie coraz bardziej.

  Czytając różne antologie rzadko zdarza mi się, żeby wszystkie opowiedziane w nich historie w równym stopniu skradły moje serce, a tak właśnie zadziało się w przypadku tego zbioru. Znajdziemy tu historie matek, które z miłości do swoich dzieci nieustannie ranią je. Próba otoczenia swojej córki parasolem bezpieczeństwa często doprowadza do stawiania swojemu dziecku zbyt wygórowanych wymagań, doprowadza do nieporozumień, bólu i cierpienia. Jednak jak pisze Pani Natasza Socha między matką i córką „ciągle powstają jakieś tarcia, ale tarcia przecież generują ciepło”. Ciepło, które powoduje, że nawet najbardziej poranione dusze muszą się do siebie zbliżyć, spróbować zrozumieć punkt widzenia drugiej strony i kochać.

  Ta książka jest dla każdej z nas, bo jeśli nawet nie wszystkie jesteśmy mamami to każda z nas jest córką i choć zdarzało się, że nasze stosunki z tą najważniejszą w naszym życiu osobą nie zawsze należały do najlepszych to doskonale wiemy, że więź jaka jest pomiędzy matką i córką jest niezniszczalna. Przecież każda z nas, niezależnie jaką rolę ma przypisaną, popełnia w życiu błędy. Ważne jest, żeby potrafić się przemóc, wyjść naprzeciw drugiej osobie i opowiadając o swoich uczuciach spróbować zrozumieć jej punkt widzenia.

  Zachęcam Was żebyście przeczytały tę książkę razem ze swoimi mamami i wzajemnie przeżyły wszystkie emocje, które zrodzą się podczas lektury tego zbioru opowiadań.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na okładce widzimy uspokajającą zieleń oraz dwie kobiety, starszą i młodszą. Najpewniej jest to matka z córką. Satynowa w dotyku, z wytłuszczonymi elementami. Posiada skrzydełka, które chronią ja przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka opisów opowiadań, a na drugim dwie inne antologie wydane przez Wydawnictwo Muza, które również miałam okazję czytać i recenzować dla Was. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla naszego oka. Marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Literówka gdzieś się pojawiła, ale nie przeszkadzało to w lekturze. Każda historia ma piękną wstawkę z liści, które moim zdaniem urozmaica całość.

  Magdalena Witkiewicz rozpoczyna tę antologię. Ta opowieść jest banalna i nie wierzę, że nie spotkaliście się nigdzie wcześniej z takową historią, że komuś się przytrafiła. Jakże banalna, ale tak prawdziwa, realna, która cały czas ma miejsce w naszym życiu. Dla mnie nie stanowiła zaskoczenia, było ono dobre.

  Kolejne kilkadziesiąt stron przejęła Agnieszka Krawczyk, która już raz mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Byłam ciekawa czy i tym razem tak właśnie będzie. Nie było zachwytów szczególnych nad tym opowiadaniem, niemniej jednak pokazuje nam, jak kontakty z naszymi rodzicami potrafią wpłynąć na nas i na nasze zachowanie w przyszłości.

  "Twoja Emi" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Główna bohaterka ma nadopiekuńczą matkę i Kochani, to opowiadanie zrobiło na mnie wrażenie. Jednocześnie współczułam Emi takiego zachowania przez rodzicielkę, niemniej jednak czułam, że będzie to niosło ze sobą przeszłość i tajemnicę. I w końcu, gdy dowiedziałam się, skąd wzięła się ta nadopiekuńczość... No uwierzcie mi, to opowiadanie jest naprawdę bardzo dobre.

  Natasza Socha również mnie zaskoczyła. Napisana przez nią opowiastka również zapisała się na dłużej w mojej głowie i przez cały dzień towarzyszyła mi. Była ze mną w pracy i po pracy. Niestety, i takie sytuacje mają miejsce w naszym życiu...

  Dotarłam w końcu do mojej jednej z najulubieńszych polskich autorek. Ilona Gołębiewska. Zatytułowane kilkadziesiąt stron "Listy z przeszłości" zawiera ogrom smutku. Jednak jest na tyle to wzruszająca, że zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i moim zdaniem jest najlepszym opowiadaniem w całym tym zbiorze. Zresztą, nie mogło być inaczej, autorka podbija moje serce z każdą kolejną powieścią...

  Z Magdą Knedler nie mam zbyt często do czynienia, ale to, co zawarła w swojej historii również jest piękne, wzruszające i niezwykle trudne zważając na czasy, w jakich postawiła naszych bohaterów. Myślę, że może się ono Wam spodobać, nawet bardzo.

  "Dom w lesie" Małgorzaty Wardy również jest trudną historią. Na samym początku byłam zirytowana zachowaniem mamy głównej bohaterki, bo przecież tak się nie postępuje! I spodziewam się, że Wasza reakcja może być podobna. Jest to kolejna opowieść inna od pozostałych, która zapisuje się w głowie na dłużej.

  Ostatnie opowiadanie Sabiny Waszut jest specyficzne - zresztą każde opowiadanie w tej antologii jest inne i ta inność jest zdecydowanie powodem, by sięgnąć po nie. Tutaj nasza postać jest mamą, w nieco innym rozumowaniu i to również jest piękne. I warte Waszej uwagi, ale zrozumiecie to sami, sięgając po nie.

  Jest to naprawdę dobry zbiór opowiadań, każde z nich łączy się z matką, ma znaczenie i zawiera prawdy pomiędzy wersami. Myślę, że spodoba się nie tylko Waszym mamom, ale i Wam. Śmiało mogę ją Wam polecić, chociaż najlepszym moim zdaniem opowiadanie jest napisane przez Ilonę Gołębiewską czy Agnieszkę Lingas-Łoniewską.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie ma idealnych rozwiązań, bo wtedy świat byłby rajem. Człowiek musi się potykać, popełniać błędy, próbować je naprawiać, a potem znowu nie do końca dobrze wybierać."

  Macie ochotę się trochę powzruszać? Jeżeli tak to ten zbiór opowiadań nadaję się wprost idealnie. "Teraz Cię rozumiem, mamo" to opowieści o relacjach matka-córka, relacjach niełatwych ale ważnych, pięknych ale rownież niezwykle skomplikowanych i bolesnych, które często nieodwracalnie wpływają na nasze życie. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że poruszą mnie one aż tak mocno. Największą zaletą tych historii jest ich autentyczność, to właśnie ona sprawia, że nie sposób się od nich oderwać, chociaż tak jak wspomniałam wcześniej, to nie jest łatwa lektura. Wbrew pozorom, ta wydawałoby się, niepozorna książka ma w sobie ogromną wartość i mądrość. Jak dla mnie totalne zaskoczenie, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 22 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Splątane ścieżki

  Splątane ścieżki

  Agnieszka Krawczyk – krakowska Fannie Flagg i jej najnowsza powieść! Pełna ciepła historia o potędze życzliwości. Bohaterowie „Splątanych ścieżek” udowadniają, że sąsiedzka współpraca i serdeczność mogą przenosić góry Kraków. Spokojna, zielona dzielnica i urokliwa pasmanteria prowadzona przez nieco...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,36 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Arabska Żydówka. Arabska saga. Tom 11

  Arabska Żydówka. Arabska saga. Tom 11

  Marysia Salimi, pół-Polka, pół-Libijka po rozwodzie z saudyjskim milionerem staje przed trudnym wyborem - załamać się i żyć w cieniu dawnego luksusu czy wziąć sprawy we własne ręce i zawalczyć o swoją przyszłość. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia do Polski, gdzie poznaje swą babkę, która odkrywa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,12 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -38%
  Rzeki płyną, jak chcą

  Rzeki płyną, jak chcą

  Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  Ekstremista

  Ekstremista

  Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,46 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Niegrzeczne last minute

  Niegrzeczne last minute

  Spontaniczne, zaskakujące, ekscytujące – jak najlepsze wakacje last minute! Opowiadania napisane przez autorów, którzy dobrze wiedzą, jak rozpalić wyobraźnię czytelników. Antologia wakacyjna to zbiór dziesięciu historii pozwalających poczuć atmosferę gorącego lata. Zabawne, poruszające, momentami...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,24 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Sprawa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,24 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Miasto z mgły

  Miasto z mgły

  Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,49 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Koronkowa suknia

  Koronkowa suknia

  Tosia stara się rozwinąć swoją firmę i niecierpliwie czeka na pierwsze zlecenie. W trudnych początkach wspiera ją graficzka Kama i Siergiej „złota rączka”. Tymczasem Łucja, aby pomóc siostrze spotyka się z tajemniczym mężczyzną. Kim jest ten człowiek i jak wpłynie na losy Tosi? Dlaczego pierwsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,11 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Chechło

  Chechło

  Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,33 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Wizjer

  Wizjer

  Nowa ekscytująca powieść Magdaleny Witkiewicz, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. „Wizjer” to znakomity, trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, nie raz zaskoczy i sprawi, że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość – zarówno tę...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,45 zł 41,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda 0/5 Nasza cena:
23,08 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda

Transformacja ustrojowa w Polsce, której 30. rocznica przypada w 2019 r., była złą zmianą dla robotników przemysłowych. Zlikwidowano miejsca pracy m.in. dla górników kopalni z Wałbrzycha i robotnic dolnośląskich fabryk, dla górników i hutników z Katowic, dla stoczniowców z Gdyni i Gdańska, dla...
Mamo tato a gdzie jest Bóg czyli jak wychowywać dziecko w wierze i nie zwariować 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mamo tato a gdzie jest Bóg czyli jak wychowywać dziecko w wierze i nie zwariować

Każde dziecko ma swoją drogę do Boga Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się na mszy? Autorzy są rodzicami czwórki dzieci. Posługując się przykładami...
Piąty wymiar - przyszłość tu i teraz 0/5 Nasza cena:
48,38 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piąty wymiar - przyszłość tu i teraz

W książce, którą trzymasz w ręku autor stara się odpowiedzieć na kilka pytań, które od tysięcy lat zaprzątają najwybitniejsze umysły zarówno naukowców jak i zwykłych ludzi:Kto i dlaczego zbudował Wielką Piramidę w Gizie i wiele innych piramid na świecie?Czy budowniczowie Wielkiej Piramidy...
Teraz jesteście Niemcami 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz jesteście Niemcami

Książka jest zapisem losów polskich dzieci, które w czasie II wojny światowej padły ofiarą zaplanowanej już w 1938 roku przez Reichsführera-SS Heinricha Himmlera akcji rabunku i bezwzględnej germanizacji.Uprowadzane przemocą i często z użyciem podstępu były kierowane na badania, a następnie do...
Teraz oto jestem. Edward Stachura we wspomnieniach 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz oto jestem. Edward Stachura we wspomnieniach

Ponad 30 wspomnień o Stachurze - ludzi dobrze go znających i takich, którzy zetknęli się z nim raz lub dwa razy. Ulotne wrażenia, głębsze analizy, zaskakujące konstatacje, czasem nawet sprzeczne oceny. Obraz poety widziany z różnorodnych perspektyw, odkrywający nieznane aspekty jego osobowości....
Teraz 43 losy 0/5 Nasza cena:
36,44 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz 43 losy

Fotograficzne montaże Marcina Dziedzica sprawiają, że żydowska Warszawa znów pojawia się tam, gdzie dziś już jej nie ma. A opowieści Magdaleny Kicińskiej o ludziach i miejscach, po których nie został najmniejszy ślad, uprzytomniają nam, jak bardzo byliśmy razem i jednocześnie osobno....
Teraz Rowley. Ahoj, przygodo! 5/5 Nasza cena:
16,55 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz Rowley. Ahoj, przygodo!

Rowley Jefferson, najlepszy przyjaciel Grega Heffleya, zaczyna pisać swoją pierwszą książkę. Na maksa przygodową! Znajdziecie tu WSZYSTKO: i złego czarownika, i piękną elfkę, i nieszczęśliwego wampira, i magiczną dłoń, i ducha dziadka, i maga z jednym okiem, i nieokrzesanego barbarzyńcę, i Małą...
Elementarz przyrodniczy poczytam ci mamo 5/5 Nasza cena:
23,18 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementarz przyrodniczy poczytam ci mamo

„Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki: - duża, czytelna czcionka, - ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej...
Dziś idę walczyć, Mamo 5/5 Nasza cena:
29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziś idę walczyć, Mamo

Książka, nawiązująca tytułem do wiersza młodego poety i żołnierza, Józefa Szczepańskiego Zbitka poległego w Powstaniu Warszawskim, przedstawia wybrane postaci z Panteonu Polskich Dzieci, czyli tych najmłodszych Polaków, którzy z miłości do Ojczyzny stawali w obronie ojczystego języka, wiary i...
Mamo co by było gdyby jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy 4/5 Nasza cena:
24,48 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mamo co by było gdyby jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy

Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy Zna to każdy rodzic kilkulatka. Wystarczy fragment rozmowy dorosłych czy wiadomości w radiu i już się pojawiają. Trudne pytania. Całkiem niedziecięca z pozoru chęć rozmowy na tematy, które wydają się nam zupełnie nieodpowiednie dla kilkulatka. O...
Wszystko umiem bo czytam i rozumiem 0/5 Nasza cena:
8,24 zł 11,49 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko umiem bo czytam i rozumiem

Wszystko umiem! ...bo czytam i rozumiem Trening czytania ze zrozumierniem dla klas IV-VI szkoły podstawowej - opis produktu: Niniejsza publikacja zawiera 15 zestawów zadań, których celem jest trening czytania ze zrozumieniem treści. Czytanie to proces złożony. Osiągnięcie w nim sprawności stanowi...
Poznaję i rozumiem świat część 3 0/5 Nasza cena:
35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poznaję i rozumiem świat część 3

Jest to jedna z części serii Poznaję i rozumiem świat. Cała seria składa się z 4 teczek i przewodnika dla nauczyciela. Komplet Poznaję i rozumiem świat zaplanowany jest na jeden rok szkolny. Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością...
Wybrane bestsellery
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
75,77 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 43,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
49,48 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
27,63 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,26 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula