Agnieszka Krawczyk

Agnieszka Krawczyk, znana także jako Iga Horn, to polska pisarka specjalizująca się w literaturze obyczajowej oraz kryminalnej. Jej książki docenione zostały przez wiele czytelniczek w naszym kraju.

Krawczyk przyszła na świat dwudziestego szóstego lipca 1972 roku w Krakowie. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach sprawdziła się w zawodzie dziennikarki, współpracując z krakowską prasą, później natomiast została redaktorką w branży wydawniczej. Z czasem zdecydowała, że sama spróbuje swoich sił w pisaniu. Długo jednak nie była w stanie doprowadzić żadnej ze swoich książek do końca. Ostatecznie zadebiutowała w 2009 roku powieścią "Napisz na priv". Prywatnie autorka lubi czytać, chętnie sięga też po kawę.

Wśród jej powieści znalazły się zarówno pozycje obyczajowe, jak i kryminały. Do pierwszej grupy należy zaliczyć jej sagi "Magiczne miejsce" ("Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" oraz "Jezioro szczęścia"), "Czary codzienności" ("Siostry", "Przyjaciele i rywale", "Słoneczna przystań" oraz "Magiczny wieczór"), "Przylądek wichrów" ("Lato wśród wydm" i "Róża wiatrów") i "Ulica wierzbowa" ("Najmilszy prezent", "Zawsze w porę", a także "Marzenia, które się spełniają").

W drugiej grupie książek Krawczyk znalazły się natomiast pozycje, takie jak "Noc przesilenia zimowego" oraz "Ciało". Pierwsza z nich zgrabnie łączy wątki sensacyjne i kryminalne, ukazując Kraków w 1941 roku, natomiast druga przedstawia makabryczną intrygę, która swój początek ma w Wiedniu.