Ósmy cud świata

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,71 zł
Nasza cena: 27,79 zł 36,90 zł Taniej o: 25%

Niezwykle urocza, zabawna i ciepła opowieść o tym, jak przewrotny los potrafi zmienić nasze życie. "Ósmy cud świata" Magdaleny Witkiewicz to literatura romantyczna z górnej półki!

Anna jest samotną kobietą po trzydziestce. Dawno już minęły jej szalone, studenckie czasy. Coraz mocniej zdaje sobie sprawę z tego, że marzy o posiadaniu dziecka. Gdy wyjeżdża na wakacje do Wietnamu, nie przypuszcza nawet, że kilka romantycznych chwil odmieni na zawsze jej życie. Spotyka mężczyznę, który jest chyba właśnie tym upragnionym; tym, który dać jej może dozgonne szczęście. Pod wpływem wakacyjnych przeżyć podejmuje nagłą decyzję, która pogmatwać może także i losy innych ludzi. Niestety jednak owo upragnione szczęście, które już zdawało się być w zasięgu jej ręki, wymyka się nagle i niespodziewanie.

"Ósmy cud świata" to romans autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Autorka stawia tu pytanie, czy zasłyszana przed laty, zupełnym przypadkiem i to na drugim końcu świata historia może wpłynąć na nasze losy? Odpowiada na nie w sposób przewrotny i pełen uroku snując przed nami opowieść, od której wprost trudno się oderwać. Fabuła powieści skupia się na losach Anny, kobiety będącej w wieku, który pierwsze szaleństwa młodości ma już za sobą. Anna jest jednak singielką. Zdążyła już zaakceptować ten fakt. Pragnienia o znalezieniu szczęścia budzą się w niej nagle z całą swoją uśpioną przez lata mocą. Pragnie znaleźć właściwą drogę, zaspokoić swój temperament i w końcu zostać mamą. Tu właśnie dochodzimy do sedna sprawy, bowiem "Ósmy cud świata" to przede wszystkim opowieść o tym, że niekiedy, aby dojść do świetlistej polany, trzeba pobłądzić w ciemnym i strasznym lesie. W lesie, gdzie zapewne nie jeden raz z naszymi ścieżkami skrzyżują się ścieżki innych ludzi, którzy w przyszłości mogą okazać się dla nas niezwykle ważni... To pięknie napisana historia o nadziei, marzeniach i dążeniu do ich realizacji. Czyta się ją jednym tchem, lecz przecież w przypadku tej autorki w ogóle nie powinno to nikogo dziwić.

Magdalena Witkiewicz to autorka powieści dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych oraz (jak sama dodaje) dla jedynie dorosłych Czytelników. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości, a także Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Sama siebie określa mianem Matki Polki Pisarki. Sławę przyniosły jej przede wszystkim powieści obyczajowe i romanse. Należą do nich między innymi "Szkoła żon", "Pierwsza na liście" oraz "Cześć, co słychać".
Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Całe życie rysujemy na ziemi ślady naszych stóp...

  Anna narysowała już wiele takich ścieżek. Jedne ledwie widoczne, inne wyraźnie zaznaczone. Każda z tych dróg stanowi część jej historii. A o czym będzie opowiadać ta, która rozpoczęła się w chwili podjęcia przez Anie decyzji o wyjeździe do Wietnamu? Jakimi słowami zapełnią się białe karty jej życia w magicznym Hanoi? Co przyniosą jej głośne cykady z zatoki Ha Long? Czy kilka upojnych chwil spędzonych w Azji przyniesie rozwiązanie problemów, od których tak bardzo chciała uciec? A może pomoże w podjęciu najważniejszej decyzji w życiu?  Magdalena Witkiewicz- autorka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla mnie jest to pisarka, po której powieści mogę sięgać w ciemno. Owszem, każda z napisanych przez nią histori jest inna. Jedne są rewelacyjne, inne po prostu bardzo dobre, ale jeszcze nigdy na żadnej się nie zawiodłam.

  Z "Ósmym cudem świata" nie mogło być inaczej. Chociaż myślałam, że będzie zupełnie inaczej...

  Pamiętam jak swego czasu ja, osoba kompletnie antyprasowa, specjalnie dla opowiadania pani Magdaleny, kupiłam jedno z czasopism. Byłam zachwycona historią głównej bohaterki.

  Teraz, kiedy byłam przekonana, że ta opowieść nie wywrze już na mnie tak ogromnego wrażenia (w końcu mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać) sięgnęłam po tę powieść licząc na przyjemne czytadło; na miłą, książkową podróż u boku Anny. Tymczasem w dłoniach trzymałam, według mnie, najlepszą książkę w dorobku autorki!  Co mnie w niej aż tak zachwyciło?

  Nie będę ukrywać, że Pani Magdalena oczarowala mnie Wietnamem 🌍 Ale nie opisami przyrody, których oczywiście w książce nie zabrakło, i które były przepiękne, ale kulturą. Rozdziały rozpoczynają się w większości krótkimi, wietnamskimi przysłowiami, które idealnie odzwierciedlają charakter każdego rozdziału. Poza tym w "Ósmym cudzie świata" możemy przeczytać o zwyczajach Wietnamczyków, ich codzienności, a nawet poznać kilka... legend. Opowieść o tym, skąd się wzięły komary skradła moje serce. Coś niesamowitego. Aż chce się wsiąść w samolot i polecieć w azjatycką podróż życia! Mimo tego, że ja tak bardzo kocham ciszę 😉

  Nie myślcie, że nie polubiłam Anny (i innych bohaterów, w tym drugiego narratora). Wręcz przeciwnie ☺ Przecież każdy wie, że Anki to są fajne babki 😉, prawda?

  Bardzo jej kibicowalam, chociaż przez chwilę myślałam, że jednak podąża nie w tym kierunku, w którym powinna. Że jej historia powinna pozostawiać ślady zupełnie gdzie indziej.

  Jak się okazuje, każdemu jest coś przeznaczone. A może to jednak przypadek decyduje o naszej przyszłości? Tego nie wie nikt, nawet Anna.

  "Czasami zastanawiam się, kiedy moja - a raczej nasza - historia miała swój początek. Kiedy los zdecydował, że będzie właśnie tak, a nie inaczej. Czy to w ogóle był los? A może przypadek wskazał drogę, którą powinnam podążać, by moje życie ułożyło się w określony sposób? "

  Kto, lub co, zdecydowało zatem o jej Ósmym cudzie świata?  Bo o tym właśnie jest ta powieść. O prywatnym, najwspanialszych, Ósmym cudzie świata. O ile z pierwszymi siedmioma, nie bardzo możemy dyskutować, ósmy leży tylko i wyłącznie w naszej gestii. Tylko i wyłącznie my możemy zdecydować czym lub kim ON będzie. Może to być świadomy wybór, a może pewnego dnia po prostu pojawia się w naszym życiu wywracając je o 180 stopni?

  I to jest najpiękniejsze na świecie 💜

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię książki Magdy Witkiewicz i kiedy potrzebuję dawki optymizmu, to z przyjemnością po nie sięgam. A wszystko zaczęło się od Lilki, czyli książek dla dzieci, które teraz ponownie zostały wydane. Teraz czyta jej powieści obyczajowe, które trafiają do serca kobiet i rozgrzewają je jak ciepła herbata i pokazują, że życie może być piękne, tylko trzeba cierpliwie poczekać na swoją chwilę :)

  Anka, moja imienniczka, również poszukuje swojej szczęśliwej chwili w życiu. Jest singielką, ma świetną pracę, mieszkanie, pieniądze i mężczyznę "na dochodne", ale coraz bardziej pragnie swojej drugiej połowy i dziecka. Nawet jej matka znalazła swoją drugą miłość i ponownie wyszła za mąż, a Anka ciągle jest sama. Jej koleżanki biorą ślub, rozwodzą się , mają dzieci, a ona jest sama... I zależy jej na dziecku, bardzo chce być matką. Koleżanki mówią - zrób sobie, jaki problem? A Anka ma problem...

  Pod wpływem impulsu i promocji, kupuje bilet lotniczy do Wietnamu i postanawia samotnie zwiedzić ten piękny kraj i poukładać sobie wszystko w głowie, a może uda się jej przywieźć i dziecko... Leci najpierw do Paryża, gdzie na lotnisku spotyka Polaka, który pomaga jej z uszkodzoną walizką. Rozchodzą się w przeciwne strony i... ponownie spotykają podczas zwiedzania. Tomasz zaprasza Ankę na dalsze wspólne zwiedzanie Wietnamu, poznają się, zaprzyjaźniają, coś zaczyna między nimi kiełkować, kiedy Anka musi już wracać. Faks, który czyta w recepcji hotelu sprawia, że nie chce kontynuować tej znajomości, w przeciwieństwie do Tomasza. Czy ich drogi połączą się w kraju? W kocu oboje są z Gdyni....

  Ósmy cud świata to ciepła i wzruszająca opowieść, o tym, co w życiu jest ważne. Niby zwyczajna opowieść, a jednak magiczna. Takich Anek wokół jest wiele, ale nie każdej udaje się znaleźć swoją drugą połowę i poukładać sobie życie.

  Magda Witkiewicz pisze lekko, bardzo plastycznym językiem, a jej książki czyta się błyskawicznie i z dużą przyjemnością.

  "Ósmy cud świata" to kawał dobrej, babskiej literatury, która uprzyjemni nam zimne popołudnia i wieczory. Polecam!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie ma go na liście cudów świata, a mimo to nierzadko matka natura wpisuje go plan podróży. Bywa, że jest pamiątką z wycieczki. Żywą, piękną i wymagającą poświęceń. Zdarza się i tak, że możliwość zachwycania się nim wydaje się być nieosiągalna, bo kobieta przespała odpowiedni moment życiowej wędrówki, lub nie trafiła na właściwą osobę, z którą mogłaby wkroczyć na drogę rodzicielstwa. Zwykle to właśnie ona zdaje sobie sprawę z tego, że "Ósmy cud świata" to cud miłości. Cud narodzin. Do czego jest zdolna, by go zobaczyć? Co jest w stanie zrobić, by móc się nim zachwycić?

  Anna szukała szczęścia. Szukała spełnienia i miłości. Momentami głośno tykający zegar biologiczny zagłuszał jej moralność i logiczne myślenie. Presja otoczenia podsuwała niezgodne z jej zasadami rozwiązania. Wszelkie wątpliwości rozwiać chciała patrząc na nie z dystansem, z innego zakątka świata, który okazał się wyjątkowo mały. Setki kilometrów od domu na jej życiowej mapie pojawiła się nowa droga. Nie do końca nieznana, momentami ciemna i trudna. Anna nie umiała jednak wsłuchać się w to, co dyktowało serce. Z owianej legendą Azji wróciła z bagażem doświadczeń, sznurem perłowych "łez aniołów" i swoich własnych. Nie ona jedna płakała. Nie ona jedna czuła się zagubiona na swoim kawałku świata.

  "Całe życie rysujemy na ziemi ślady naszych stóp. Cienkie linie życiowych podróży. Gdyby zobaczyć mapę kroków, które w życiu zrobiliśmy, w jednym miejscu byłoby gęsto, w innym, tam gdzie byliśmy tylko raz, narysowana zostałaby jedynie cienka linia. Pewnie po śmierci nasze dusze oddalają się i możemy zobaczyć tę porysowaną mapę, każdy krok w przyspieszonym tempie, kreślony niewidzialnym ołówkiem naszego losu."

  "Ósmy cud świata" autorstwa Magdaleny Witkiewicz to literacka perełka wywołująca łzy i skłaniająca do refleksji. To bilet w emocjonalną podróż do miejsca, gdzie potrzeba kochania kłóci się momentami z człowieczeństwem, zasadami i zdrowym rozsądkiem. To bilet do świata ludzkich dylematów, kobiecej psychiki, życiowej drwiny i niesprawiedliwości.

  Moim zdaniem, jest to jedna z najpiękniejszych "wycieczek" w jaką zbiera Autorka. Nieco ponad trzysta stron zapisuje w głowie historie, która sprawia, że widzimy nie tylko czerń i biel, ale i wszystkie odcienie szarości, które momentami podbarwione są niedomówieniem, a innym razem nadzieją.

  Blog wypisz - wymaluj

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To pierwsza książka tej autorki którą miałam okazję przeczytać - typowa obyczajówka, bardzo przyjemna i prosta w lekturze, bez skomplikowanej fabuły, jednak posiadająca to coś co przyciąga i wciąga jednocześnie :) Książka z tzw duszą - elektryzująca od początku do końca :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Ósmy cud świata" to jedna z wcześniejszych książek w dorobku autorki, w których Azja miała odgrywać sporą rolę.

  Anna zawsze była wybredna jeśli chodzi o mężczyzn. Z czasem jednak doszła do wniosku, że chciałaby mieć chociaż dziecko. Nie chciała jednak wykorzystać pierwszego lepszego mężczyzny do tego, by począć potomka. Niezobowiązująco spotykała się ze swoim szefem. Czy miała znaleźć w życiu czas na miłość?

  Miałam względem tej książki naprawdę spore oczekiwania i chyba właśnie z tego powodu czuję się nieco zawiedziona. Dla mnie za mało było tutaj Wietnamu, Azji, tej egzotyki. W książce szczególnie podobały mi się ostatnie strony, ale tak to niestety bez szału.

  ,,Ósmy cud świata" Magdaleny Witkiewicz to powieść, która zbiera różne opinie. Może akurat Wy będziecie nią oczarowani.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nadzieja na końcu świata 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nadzieja na końcu świata

Porywająca historia miłosna z dramatycznym tłem historycznym pióra autorki licznych bestsellerów Sarah Lark. Persja, obóz uchodźców w okolicy Isfahanu, 1944: Tu właśnie znalazła się osiemnastoletnia Polka ze swoją młodszą siostrą Lucyną, najpierw po deportacji całej rodziny ze Lwowa na Syberię i...
Koniec świata 5/5 Nasza cena:
25,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec świata

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie...
Nowiny ze świata 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowiny ze świata

Gdzie jest skała, na której zostałam zbudowana? Rok 1870. Kapitan Jefferson Kyle Kidd, siedemdziesięcioletni wdowiec, weteran kilku wojen, przemierza północny Teksas, urządzając w miasteczkach odczyty dla spragnionej wieści ze świata publiczności. Pewnego dnia jego znajomy Britt Johnson zwraca się...
Piąta strona świata 0/5 Nasza cena:
31,00 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piąta strona świata

Debiutancka powieść Kazimierza Kutza Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych,...
Strych świata 3/5 Nasza cena:
21,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strych świata

W tej książce nie ma takiego scenariusza, który nie mógłby się zrealizować. Tajne służby większych i mniejszych mocarstw, zakonnice, żołnierze, oficerowie i generałowie wojsk, muzułmanie, celebryci, artyści - oni wszyscy są bohaterami nowej, szalonej powieści wybitnego prozaika Piotra...
Kobieta która nie odmieniła losów świata 4/5 Nasza cena:
22,93 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobieta która nie odmieniła losów świata

Prosty język, wielowątkowa intryga i dużo czarnego humoru przyniosą ulgę wszystkim zestresowanym. Benita jest dziennikarką medialnej korporacji. Wyczerpana coraz gorszą jakością uprawianego fachu porzuca pracę, ale nie wie jeszcze, że firma ma wobec niej plany, które pomieszają jej szyki. Będzie...
Koniec świata, umyj okna 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec świata, umyj okna

Nie rozumie, co się z nią dzieje; ma niepijącego męża, wystarczająco dobrą pracę i wspierającą rodzinę. Skąd zatem biorą się te stany? Alicja ukrywa swój koszmar, próbując żyć „normalnie”, w końcu jednak traci grunt pod nogami, a kto nie ma kontroli nad życiem, ten przestaje widzieć w nim sens....
Majorka na końcu świata 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Majorka na końcu świata

Życie nawet pod majorkańskim słońcem bywa równie piękne, co nieznośne. Bestsellerowa seria o powrotach pod majorkańskie niebo. Magda znowu zbliża się do życiowej krawędzi – nadchodzą kolejne urodziny, do których tak panicznie bała się dobić. Jednak nie daje się zwariować, wszelkie wątpliwości...
Na koniec świata 5/5 Nasza cena:
18,29 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na koniec świata

Gdzie jest koniec świata? I czy warto go szukać? Prawie trzydziestoletnia Barbara stoi na życiowym rozdrożu. Niewierny narzeczony zmusza kobietę do podjęcia trudnej decyzji, a jedyna krewna wcale jej w tym nie pomaga. Zdesperowana rzuca wszystko i opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania....
Do końca świata 5/5 Nasza cena:
26,03 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do końca świata

To opowieść o miłości i różnych jej odcieniach. A może o stracie i jej oswajaniu? Na pewno o czymś istotnym. Niebanalna historia bycia i niebycia jednocześnie. Kobieta uciekająca przed samotnością - i dwaj mężczyźni, z których każdy odmiennie postrzega miłość. Ojciec i syn uzupełniający się...
Życie szczęśliwe saga pokolenia końca świata Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,09 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie szczęśliwe saga pokolenia końca świata Tom 1

Seria "Pokolenie końca świata" to przejmujący portret pokolenia, wchodzącego w dorosłość u progu nowego tysiąclecia. Świat nadal trwa, a jego obrazem są ludzie opisani w misternie skonstruowanych historiach, będących słodko gorzką esencją życia w nowym tysiącleciu. Bohaterowie - mieszkańcy...
Saga Pokolenia końca świata T.2 Mężczyzna idealny 0/5 Nasza cena:
26,09 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga Pokolenia końca świata T.2 Mężczyzna idealny

Pełna zaskakujących wydarzeń powieść ukazuje stany świadomości inteligentnego dorobkiewicza, który uciekł z prowincji, znalazł się na szczycie, a potem został z niego boleśnie strącony. Inteligentny i przystojny może wtopić się w luksusowe życie na XIV piętrze apartamentowca, ale czy ucieczka od...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula