Alicja w krainie czasów. Tom 1. Czas zaklęty

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,10 zł
Nasza cena: 31,37 zł 36,90 zł Taniej o: 15%

Jest rok 1880. Płomienny romans hrabiego Jana Księgopolskiego ze służącą Natalią sprawia, że na świat przychodzi owoc tego związku ? Alicja. Natalia za wszelką cenę chce sprawić, by arystokrata uznał ich dziecko, a ją samą pokochał. On jednak z niecierpliwością oczekuje narodzin prawego potomka. Aby osiągnąć swój cel, Natalia ucieka się do pomocy magii. Tymczasem syn hrabiego z prawego łoża umiera, a ojciec zabiera do dworu jedynie malutką Alicję. Otoczy ją tam dostatek, lecz i kompletny brak miłości ze strony ojca i przybranej matki. Odprawione przez Natalię czary nie pozostaną jednak bez echa. Sprawią, iż Alicja żyć będzie tak, jak nie żył jeszcze dotąd żaden człowiek?

Powieść "Czas zaklęty" jest pierwszym tomem cyklu "Alicja w krainie czasów" zaplanowanego jako trylogia. Na cykl ten składają się jak do tej pory następujące tytuły:
1. "Czas zaklęty",
2. "Czas opowiedziany".

W powieści Ałbeny Grabowskiej przenosimy się w czasy zaborów, do malowniczo położonego szlacheckiego dworku pod Warszawą. Narracja snuje się powoli, spokojnie, stopniowo wprowadzając czytelnika w świat tak różny od naszego. A świat to pełen magii, wiary w zjawiska nadprzyrodzone, pełen duchów i pachnący tajemniczymi ziołami.

Śledząc losy głównych bohaterów poznajemy też specyfikę polskiego społeczeństwa pod koniec XIX wieku. Widzimy zatem, jakie różnice panują między mieszkańcami wiosek, a mieszczaństwem. Różnice przejawiające się zarówno w wykształceniu, jak i światopoglądzie. Poznajemy zakłamanie i obłudę panujące wśród arystokracji, gdzie dobre obyczaje, maniery i konwenanse przykrywają kłamstwa i zdrady. Jest to więc dobra propozycja książkowa zarówno dla miłośników romansu, jak i powieści o czasach dawno już minionych.

Ałbena Grabowska dała się już poznać polskim czytelniczkom jako autorka bestsellerowej sagi "Stulecie winnych". Stworzyła również takie tytuły jak: "Coraz mniej olśnień", "Lady M." czy "Lot nisko nad ziemią". Pisze również książki dla dzieci ? np. "Julek i Maja w labiryncie". Prywatnie jest matką trójki dzieci, a zawodowo ? lekarzem neurologiem-epileptologiem. Swoje imię, oznaczające kwitnącą jabłoń zawdzięcza bułgarskim korzeniom.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Ałbena Grabowska ma bardzo lekkie pióro i fantastyczne pomysły na swoje książki. Skąd pani doktor je bierze? Nie wiadomo, ale oby jej się nie skończyły :)

  "Czas zaklęty" otwiera nową trylogię "Alicja w krainie czasów".

  Autorka przenosi nas w czasie do roku 1880, do majątku hrabiego Jana Kręgopolskiego. Hrabia poślubił Elżbietę, delikatną i cudną istotę, z którą niestety nie znajduje spełnienia w łóżku. Jako pan na włościach korzysta więc z otwartych ramion, i nie tylko, dziewek służących. Nie łączy go z nimi nic, prócz chwili uciechy - potem wraca do swej pięknej żony.

  Natalka, podkuchenna, ma wobec niego swoje plany - owija sobie hrabiego wokół palca i zachodzi z nim w ciążę. Ma wielkie marzenia i już widzi się panią na włościach. Okazuje się jednak, że i żona hrabiego jest w ciąży. Obie jednocześnie oczekują na jego dziecko. Dziewczyna odwiedza wiejską szeptuchę i z jej pomocą chce sprawić, aby jej dziecko zajęło miejsce obok swego ojca.

  Nic dobrego z tego wyjść nie mogło... Jednak malutka Alicja okazała się cudownym stworzeniem i zajęła miejsce koło swego ojca - niestety, nie w taki sposób, jak wymarzyła sobie jej matka. Jaki los jest jej pisany? Przeczytajcie sami :)

  "Czas zaklęty" to fascynująca opowieść, która porywa czytelnika w swe ramiona i nie wypuszcza do ostatniej strony powieści. Genialnie pomyślana i świetnie napisana, wręcz baśniowa, a na pewno "nie z tej ziemi". To niezwykłe połączenie powieści obyczajowej, z nutą fantastyki i wierzeń ludowych. Niezwykle malownicza i klimatyczna, opowiedziana z polotem i pasją. Czytelnik odnosi wrażenie, że sam spędza czas z małą dziewczynką pośród pól i lasów, rozmawiając z otaczającymi ją zwierzętami i roślinami. To niezwykle uzdolnione, ale bardzo samotne dziecko, obdarzone instynktem i bardzo spostrzegawcze. Stara dusza ukryta w małym dziecku. Co jej los przyniesie? Jak potoczy się jej dalsze życie? Te pytania krążą mi po głowie i już nie mogę doczekać się kolejnych tomów opowieści o Alicji.

  Niesamowita opowieść - polecam serdecznie! Na pewno się nie zawiedziecie :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miara człowieczeństwa w tym właśnie się ustoi, kto dla najprostszych jaki będzie."

  Cudowna, magiczna, pełna emocji podróż czytelnicza. Trudno oderwać się od książki, mocno przykuwa naszą uwagę, oczarowuje pięknym stylem, dużą wrażliwością i zmysłowością. Natychmiast wciągamy się w niezwykłą fabułę, poddajemy fantastycznie wykreowanemu światu, wyjątkowej atmosferze, wyrazistym i przekonywującym postaciom, również tym drugoplanowym. Spokojna dynamika akcji, dopracowane dialogi, robiące wrażenie opisy, zachowany duch epoki i mentalność ludzi. Wszystko świetnie ze sobą współgra, uzupełnia się, współtworząc cenną wartość dodaną powieści. Interesująca mieszanka historyczno-obyczajowa, zgrabnie, wdzięcznie i z lekkością usnuta, dająca możliwość pełnego zaangażowania się w towarzyszenie bohaterom w ich nietuzinkowych ścieżkach życia, odbioru najdrobniejszych detali powieści i odczuwania dużej satysfakcji czytelniczej.

  Przenosimy się pod koniec dziewiętnastego wieku, do malowniczego podwarszawskiego dworku, gdzie na świat przychodzi dwoje dzieci hrabiego Jana Księgopolskiego, pana na Kodorowie. Chłopiec Gustaw i dziewczynka Alicja rodzą się z piętnem wypełniającym ich przeznaczenie. Czy można oszukać los, skorzystać na jego przewrotności, przeciwstawić się siłom fatum? Jaką mamy moc zmieniania biegu zdarzeń i stawiania czoła konsekwencjom podejmowanych decyzji? Czyż wszystko to, co dajemy światu od siebie, nie wraca później do nas ze zdwojoną siłą? Bardzo podobało mi się wykorzystanie w powieści nuty guseł, zabobonów, czarów, uroków i zaklęć, kontrastu wiary i nauki, wiejskiego i miejskiego klimatu. Ciekawie ukazane przywary, słabości i podwójna moralność wybranych postaci, również rozterki, niepewność, niezrozumienie, nienawiść, oddanie, miłość i ufność. Znajdziemy wiele odwołań do poszukiwania własnej tożsamości, miejsca w świecie, dążenia do samookreślenia, zbudowania silnego poczucia własnej wartości, ale także walki z uprzedzeniami, fałszywymi obietnicami, upokorzeniem, odrzuceniem i samotnością. Powieść podbiła moje serce, pozostawiła w mocno niecierpliwym wyczekiwaniu na drugi tom i możliwość śledzenia dalszych interesujących losów niezwykłej Alicji.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prowincjonalny dworek. Hrabia . Młoda dziewczyna . I owoc potajemnych spotkań , których nie można nazwać miłością - Alicja. Niezwykła dziewczyna - wymarzona przez matkę. I jeszcze rozmowy z Sienkiewiczem...To wszystko znajdziemy w epickiej opowieści Ałbeny Grabowskiej .Mistrzyni Grabowskiej !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  '' Alicja w krainie czasów '' Cykl: Alicja w krainie czasów (tom 1) to pierwsza czytana przeze mnie powieść autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej, w której to czytając, ją byłam obserwatorką życia codziennego bohaterów, a w którym los każdego z nich opisywany jest z osobna.

  Każdy z występujących w tej powieści bohaterów posiadał swój indywidualny, mocny charakter, który co prawda bywał zmienny, a dzięki temu Czytelnik będzie mógł dokonać oceny z wszelkiego rodzaju ich postępowań, które nie zawsze były one dla mnie zrozumiałe.

  Nie zabraknie, w tej powieści w trakcie czytania nagłych zwrotów akcji, ciekawie opisanych wątków, z delikatną nutką tajemniczości, którą chce się ją chętnie odkrywać.

  Powieść ta składa się z 13 rozdziałów podzielonych na II części.

  Zdecydowanie czytało mi się szybciej II część ze względu na szybszy przebieg całościowy tej powieści oraz mogłam poznawać zachowania występującej w niej bohaterów, w tym Alicji, która to skradła mi serce swoją niezwykłą wrażliwością oraz pewnością siebie w kwestii zadawania odważnych pytań.

  Po głębszym zapoznaniu się z treścią tej niezwykle napisanej powieści mogę stwierdzić, że dla wielu z nas będzie ona może stanowić wskazówki czy słusznie postępujemy w kwestiach wychowawczych dotyczących dzieci, ale nie tylko własnych, lecz dla tych, co jest dla nich obce w miejscu, w którym poznając nowy i nieznajomy świat własnej przeszłości.

  Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Ałbeny Grabowskiej uważam za udane.

  Polecam przeczytać tę powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natalia pracuje w kuchni na dworze Księgopolskich. To prosta, miła i ufna dziewczyna. Natka nawiązuje romans z hrabią, nie wiedząc, że jest tylko jedną z jego licznych kochanek. Dziewczyna zachodzi w ciążę i naiwnie wierzy, że kochanek opuści żonę i zwiąże się z nią. Niestety, okazuje się, że Jan będzie miał również dziecko z prawego łoża. Natalia załamuje się i zaczyna dziwnie się zachowywać. Ludzie się jej boją. Uważają, że rzuca klatwy, a w sobie nosi diabelski pomiot. Natalia i Elżbieta rodzą dzieci w tym samym czasie. Niestety dziecko Elżbiety i Jana umiera. W tej sytuacji Alicja - córka Natki zostaje jej odebrana i oddana hrabiostwu.

  .

  Druga część osób książki skupia się na dorastaniu Alicji. Dziewczyna nie ma pojęcia o swoim prawdziwym pochodzeniu. Jest bystra, inteligentna oraz wszechstronnie uzdolniona: fizyka, chemia i matematyka, a także literatura i język obcy nie sprawiają jej żadnego problemu. Alicja nie doznaje rodzicielskiego ciepła. Przybrani rodzice nie zwracają na nią większej uwagi, nie okazują miłości.

  .

  Akcja książki toczy się w pięknym, typowym, staropolskim dworku. Cudownie było wrócić do takich klimatów w książce, która nie jest obowiązkową lekturą szkolna. 😅 Książka bardzo dobrze oddaje ówczesne realia życia w dworze i na wsi ukazując zarówno jego blaski jak i cienie. Bohaterowie są świetnie wykreowani i wyraziści. Zakończenie mnie zachwyciło. Jest takie, jakiego często szukam w książkach. Niby wszystko jasne ale jednak jest kilka niedopowiedzeń, więc od razu chce się poznać dalsze losy bohaterów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet: Alicja w krainie czasów. Tom 1-3 0/5 Nasza cena:
54,08 zł 89,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Alicja w krainie czasów. Tom 1-3

Jaka przyszłość czeka nieślubne dziecko hrabiego i niepiśmiennej służącej? Czy możne odwrócić los? A może nawet zatrzymać czas? Okazuje się, że wiara w możliwości szeptuchy może zdziałać cuda. Alicja, dziecko z nieprawego łoża trafia do dworu i jest wychowywana w arystokratycznej rodzinie. Nie...
Alicja w krainie czasów. Tom 2. Czas opowiedziany 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja w krainie czasów. Tom 2. Czas opowiedziany

Dalszy ciąg opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Nastoletnia Alicja zostaje wysłana do Wiednia, aby w tamtejszej klinice leczyć rozpocząć leczenie. Z początku nieufna, nieznająca języka, ignorowana przez lekarzy, stopniowo zaskarbia sobie sympatię innych pacjentek i personelu. ...
Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek...  Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z...
Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
22,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli

Ci, którzy wierzyli - 3 Tom sagi W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi  - Julia i Urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie ,,tu i teraz" oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez...
Stulecie Winnych. Tom 2. Ci, którzy walczyli 5/5 Nasza cena:
22,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Tom 2. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach - w czasach współczesnych. Ci, którzy walczyli - 2 Tom sagi 1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa...
Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli 5/5 Nasza cena:
22,30 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach - w czasach współczesnych. Ci, którzy przeżyli - 1 Tom sagi Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek - Marii i Anny - umiera ich...
Stulecie Winnych. Opowiadania 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Opowiadania

Powrót do frapującego świata rodziny Winnych. Stulecie Winnych. Opowiadania to książka m.in. o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku, w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża...
Stulecie Winnych. Tomy 1-3 5/5 Nasza cena:
53,40 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Tomy 1-3

Stulecie Winnych bez wątpienia pretendować może do tytułu najlepszej sagi ostatnich lat.  Dowodem uznania czytelniczek jest nagroda Pióra, przyznana przez nie Ałbenie Grabowskiej, autorce tej fascynującej trylogii. Opowieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozgrywa się na tle...
Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,74 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił. Tom 1

Bogumił Korzyński, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Wilnie, rozpoczyna pracę na oddziale chorób wewnętrznych warszawskiego Szpitala im. Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego eter, doprowadzając nieszczęsnego wynalazcę do szaleństwa i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula