Ilona Gołębiewska

Ilona Gołębiewska to autorka poczytnych powieści obyczajowych, tworząca o kobietach i dla kobiet. Jej książki poruszają wiele tematów i skłaniają do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi. Urodziła się w 1987 roku. Dzieciństwo spędziła na mazowieckiej wsi, przeżywając w gronie rówieśników największe przygody swego życia. W jej rodzinnym domu było wiele książek, które od najmłodszych lat pochłaniała z wypiekami na twarzy.

Już w wieku pięciu lat oświadczyła rodzicom, że zamierza zostać nauczycielem i pisać książki. W obu przypadkach słowa dotrzymała. Ukończyła studia, łącząc je z różnymi pracami dorywczymi, a w wieku 26 lat napisała doktorat. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi sesje terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, szkoli dorosłych i seniorów. Swoje doświadczenie zawodowe, zwłaszcza pedagogiczne i psychologiczne, traktuje jako inspirację do pisania powieści. Jest pisarką, poetką, autorką artykułów, prac naukowych, baśni, bajek i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

Debiutowała w 2012 roku tomikiem poezji "Traktat życia". Jej wiersze to poezja wzruszeń i wrażliwości na świat. Tomik podzielony został na pięć części: "Liryka istnienia", "Karty pamięci", "Nieznane ja", "Portrety " oraz "Zadane do przemyślenia".

Pierwszą opublikowaną przez Ilonę Gołębiewską powieścią była książka "Powrót do starego domu", wydana w 2017 roku. Jej bohaterką jest Alicja Pniewska, która w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń w swoim życiu powraca do domu rodzinnego w Pniewie, jednak nie udaje się jej odnaleźć tam ukojenia i spokoju. Dalsze losy Alicji opisuje Gołębiewska w książce "Tajemnice starego domu", a trylogię zamyka "Pamiętnik ze starego domu".

Kolejne powieści Ilony Gołębiewskiej to wzruszająca historia "Miłość ma twoje imię", przejmująca opowieść "Teatr pod Białym Latawcem" oraz saga "Dwór na Lipowym Wzgórzu", na którą składają się: "Podaruj mi jutro", "Pozwól mi kochać" i "Zaczekaj na miłość". Pisarka ma również w swoim dorobku książkę z zakresu językoznawstwa i nauki o literaturze - "Obraz starości w prozie Marii Kuncewiczowej".