Anna. Gorzki smak miodu. Wiek miłości, wiek nienawiści. Tom 4

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Wiek miłości, wiek nienawiści
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 400
Opis

Następna pozycja z cyklu "Wiek miłości, wiek nienawiści". Sięgnij po tę lekturę i przekonaj się, jak niebezpieczne było życie dzieci, które musiały walczyć o przetrwanie, gdy ich miasta terroryzowali Sowieci.

"Anna. Gorzki smak miodu" to czwarty tom w książkowej serii "Wiek miłości, wiek nienawiści". Tytułowa bohaterka, po skończonej wojnie, ma niemal trzynaście lat. Obecnie pozostaje w Tilsti, w domu krewnych jej biologicznego ojca. To oni nadali jej nowe imię: Elise. Choć nie dzieje jej się krzywda, otoczenie dziewczynki dokonuje wszelkich starań, by przejęła jak najwięcej niemieckich wzorów i całkowicie zapomniała o przeszłości, jaką miała w Polsce. Spokój odchodzi jednak w zapomnienie zimą 1945 roku, kiedy to na Prusy najeżdża Armia Czerwona.

Rodzina Hoffenbergów zostaje wybita, Annie jednak udaje się przetrwać. Wie, żeby żyć dalej, musi być bardzo ostrożna, kierować się sprytem i zawsze mieć bezpieczne schronienie. Musi też skupić się na zdobywaniu pożywienia, o które w obecnej sytuacji nie jest łatwo. Jej główny cel stanowi Wilno, jednak przedarcie się tam w pojedynkę graniczy z cudem. Ma nadzieję, że na miejscu dotrze do członków swojej polskiej rodziny bądź natrafi na ciocię Ester.

Wioletta Sawicka przyszła na świat na Warmii i tam też mieszka do dziś. Posiada wykształcenie pedagogiczne, jednak zajmuje się głównie dziennikarstwem radiowym i prasowym. Niejednokrotnie przygotowywała reportaże oraz przeprowadzała wywiady z interesującymi osobami. Z czasem zaczęła także pisać powieści.

Szczegóły
  • Tytuł: Anna. Gorzki smak miodu
  • Autor: Wioletta Sawicka
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Seria Wiek miłości, wiek nienawiści
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 400
  • Format: 12.5 x 19.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383910369
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383910369
  • EAN: 9788383910369
  • Wymiary: 12.5 x 19.5 cm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Anna. Gorzki smak miodu. Wiek miłości, wiek nienawiści. Tom 4 (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna S. w dniu 2021-09-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Cykl stworzony przez Wiolettę Sawicką zatytułowany Wiek miłości, wiek nienawiści uważam za jeden z ciekawszych, od momentu pojawienia się na rynku Cukierni pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk. Z niecierpliwością więc oczekiwałam kolejnego tomu dziejów polskiej rodziny z wileńskich Kresów – rodu Ostojańskich.

    Maria cały czas uparcie i wytrwale poszukuje uprowadzonej córki. Nie daje za wygraną, choć czasem miewa już momenty zwątpienia. Tymczasem dziewczynka ma już lat 13. Po śmierci niemieckich opiekunów wraca do polskiego imienia Anna, które pamiętała z czasów wczesnego dzieciństwa. Czasy sowieckiej okupacji nauczyły ją, by przeżyć, musi być silna, wytrwała, sprytna. Na pierwszym miejscu musi stawiać znalezienie czegokolwiek jadalnego, by mieć siły na wędrówkę i ewentualną ucieczkę przed oprawcami oraz znaleźć bezpieczne schronienie, by nie zostać zgwałconą przez sowieckich żołnierzy. W takich ciężkich warunkach ryzykując życie własne oraz tych, którzy zdecydowali jej się pomóc, zaradna dziewczynka próbuje dotrzeć do Wilna, ponieważ pamięta, że powinna mieszkać w mieście jej prawdziwa rodzina. Czy uda jej się zrealizować plan? Czy połączy się w końcu z Marią?

    „[…] trudne czasy tworzą silnych ludzi, a silni ludzie tworzą dobre czasy”.

    Styl i język Autorki jest tak klarowny, tak plastyczny, że wraz z bohaterami odczuwałam chłód, głód, upokorzenie, rozgoryczenie, tęsknotę, strach. Bardzo dobrze skonstruowana fabuła sprawiała, że strony się pochłaniało garściami jak ulubione owoce (w moim przypadku – borówki!) a apetyt na opisywaną historię rósł w miarę czytania.

    „Anna. Gorzki smak miodu” to przejmująca historia o kolejnej niesamowitej kobiecie z rodu Ostojańskich. Niebywała zdolność adaptacji do ciężkich i trudnych warunków, niezłomna wiara w możliwość przetrwania, pragmatyzm, wielka odwaga, szybkość w podejmowaniu decyzji, szlachetność i ogromny hart ducha sprawia, że postacią Anny nie sposób się nie zachwycać. Podejrzewam, że ja na jej miejscu niejednokrotnie załamywałabym ręce, wpadła w ciężką depresję i poddała się losowi. Pozostałe kobiety znane z poprzednich części również wyróżniają się siłą charakteru, ale według mnie to postać Anny zdecydowanie zdominowała je wszystkie w tym tomie. Magiczna, choć niełatwa i smutna historia! Ileż to rodzin i znajomych rozsypało się po świecie jak jesienne liście przez wichry wojny? Nikt nie zliczy rozbitych rodzin, cierpienia i bólu, z którym musieli zmierzyć się ludzie w tych powojennych czasach. Strasznie musiało się żyć, gdy człowiek człowiekowi nie był człowiekiem.

    Wioletta Sawicka jak żadna inna pisarka potrafi zirytować i wyprowadzić mnie z równowagi. No jak, jak tak można pisać zakończenia grzecznie pytam? Znowu otwarte, pozostał nie tylko niedosyt, co rozpaczliwe poganianie czasu, by dorwać się jak najszybciej do kolejnego tomu. „Wiktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” ukaże się w 2022 roku.

    Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz K. w dniu 2021-08-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    „Anna. Gorzki smak miodu” to czwarta część cyklu „Wiek miłości, wiek nienawiści”. Wioletta Sawicka rysuje historię prawie trzynastoletniej Anny Różyckiej. Dziewczyna wraz z rodziną biologicznego ojca mieszka w Tilsti. Rodzina nadała jej imię Elise. Zmiana imienia nie sprawiła jednak, że młoda dziewczyna wyparła się polskich korzeni.

    Wojenna zawierucha sprawiła, że wraz z rodziną zmuszona była ukrywać się w lesie. Historię poznajemy zimą 1945 roku, kiedy to na ziemie pruskie wchodzi Armia Czerwona. Niestety rodzina Hoffenbergów nie zdołała uciec. Zgwałcona przez sowietów żona Klausa umiera, a rodzeństwo nie powróciło z wyprawy po żywność. Ciągłe uczucie głodu i poczucie niebezpieczeństwa sprawiły, że Anna mimo młodego wieku musiała dojrzeć, by przeżyć.

    Historia ta uświadamia mi, jak bardzo cenna jest wolność, że uczucie niezależności ma dla człowieka fundamentalne znaczenie. Czasy, w których żyła Anna były dramatyczne. Powieść Wioletty Sawickiej ukazuje dramat ludzi, którzy zmuszeni byli uciekać, ukrywać się.

    Autorka porusza również temat „wilczych dzieci”. Poznajemy historię sierot zmuszonych ukrywać się w lasach. „Anna. Gorzki smak miodu” to powieść do cna poruszająca. Autorka ukazuje brutalność Armii Czerwonej, która dopuszczała się grabieży oraz gwałtów. Pani Wioletta opisuje ogrom ludzkiej tragedii, uświadamiając nam, że karty historii ludzkości splamione są krwią.

    Często czytając tę powieść zatrzymywałem się, niedowierzając temu, że człowiek może być tak okrutny, tak bezwzględny wobec drugiego człowieka. Nie potrafiłem pojąć, że człowiek jest w stanie wyrządzić taką krzywdę.

    „Anna. Gorzki smak miodu” to powieść, którą polecam nie tylko czytelnikom książek z historią w tle. To książka obowiązkowa dla każdego z nas. Myślę, że nie przesadzę twierdząc, że powinna ona znaleźć się na liście lektur szkolnych. Każdy z nas powinien poznać tę historię. A już na pewno każdy z nas powinien wynieść z niej lekcję.

    Pani Wioletto, z całego serca dziękuję za opowiedzenie tej historii. Historii smutnej, opowiedzianej w wyjątkowym dla Pani stylu. Historii, która swym przesłaniem powinna być przestrogą. „Anna. Gorzki smak miodu” to powieść, która na zawsze pozostanie w mej pamięci, to książka, którą biorę sobie głęboko do serca. Dziękuję.

    To dla mnie zaszczyt, że mogę napisać – Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

    „Anna. Gorzki smak miodu” to czwarta część cyklu „Wiek miłości, wiek nienawiści”. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po wcześniejsze części („Oleńka. Panienka z białego dworu”, „Franka. W obcym domu”, „Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach”) to warto nadrobić te zaległości bowiem w przyszłym roku pojawi się piąty tom pt. „Wiktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny”.

    Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka [Adres usunięty]

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Beata C. w dniu 2021-09-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czwarta część sagi ”Wiek miłości, wiek nienawiści"

    Powieść inspirowana losami kresowej rodziny autorki. Dogłębne i rzeczowe fakty, tło historyczne, ówczesny realizm przeplata fikcja literacka.

    Rok 1947 radość z zakończenia wojny i tysiące dzieci ukrywających się w lasach. "Wilcze dzieci" tak nazywano niemieckie sieroty, które uciekły z Prus, gdy tereny zajęła Armia Czerwona.

    Doświadczyły przemocy, rzeczywistości która ukształtowała ich życie.

    Przerażone, skazane na poniewierkę, niewyobrażalnie głodne, błąkały się po Litwie niejednokrotnie ocierając się o śmierć. Niektóre z nich zostały przygarniete przez litewskie rodziny, przekazane NRD, wiele zmarło z wycieńczenia, choroby lub zginęły z racji pochodzenia.

    Śledzimy losy 13 letniej Anny, która jako 7 latka zostaje rozdzielona z matką. Niewiele pamięta, czas skutecznie pozacierał wspomnienia.

    Razem z nią przeżywamy, głód, poniżenie, rozpacz, pierwszą miłość i rozczarowanie.

    Poznajemy wstrząsająca prawdę o jej życiu i rodzinie.

    „Droga do prawdy bywa wyboista i nie zawsze rosną przy niej kwiaty, ale daje mocniejsze oparcie dla stóp"

    Przemoc, kanibalizm, gwałty, głód w zderzeniu z którym zanika poczucie godności.

    Autorka w bardzo autentyczny i odczuwalny sposób przedstawia realia, dramat i cierpienie niewinnych ofiar wojny.

    To właśnie im poświęcona jest ta powieść, której klimat przenika, porusza i zostaje w pamięci.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina K. w dniu 2021-08-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Wioletta Sawicka to autorka 10 książek, w tym także ciepło przyjętej sagi ,,Wiek miłości. Wiek nienawiści". Jak wypada najnowszy tom?

    ,,Gorzki smak miodu" to czwarta część cyklu, którą można czytać jako odrębną całość, ponieważ nie będziemy zagubieni w wydarzeniach. Dla miłośników sagi, to publikacja obowiązkowa. O czym właściwie jest? Obecnie poznajemy Elise von Hoffenberg, a właściwie Annę Różycką, pół Polkę, pół Niemkę, która po klęsce Niemców zmuszona jest razem z ciotką, macochą i braćmi ukrywać się w lesie. Nie ma jedzenia, opału, jedynym ratunkiem jest przeprawianie się na litewską stronę, by zyskać choć trochę pożywienia. Litwinom jednak grożą konsekwencje za pomoc Niemcom. Dodatkowo w czasie przepraw za Niemen nie wszyscy wracają...

    Wioletta Sawicka pokazuje ogrom wojennych zniszczeń, to, do czego zmuszani byli Niemcy, jeśli chcieli przeżyć. Nie brak brutalnych opisów wspomnień zadanych gwałtów na kobietach przez Rosjan. Szczególnie zapadła mi w pamięć scena polowania sowieckich sołdatów ,,na wilki". Elise jako najstarsza wychowana rygorystycznie, ale z miłością przejmuje dowodzenie w rodzinnym przeżyciu w ukryciu. Pomaga jej poznany przy okazji przerzutów po jedzenie Marcus. Tymczasem Maria Różycka pochodząca z wileńskich Kresów, matka Anny, szaleje z niepokoju, wciąż wierząc, że jej córka wróci do domu. Czy doczekają ponownego szczęśliwego spotkania?

    Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Wioletty Sawickiej, jednak muszę przyznać, że lektura wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czyta się ją bardzo płynnie, emocjonująco, nie jest napisana na siłę i da się to wyczuć. Autorka wzorowała się poniekąd na historii własnej rodziny, zaś w przygotowaniu na 2022 rok znajduje się V tom sagi. Ja do tego czasu z pewnością nadrobię pozostałe historie rodu Ostojańskich. Kobiety niezłomne, z pasją, niełatwo poddające się losowi. Gorąco polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Co przeczytać po zakończeniu Anna. Gorzki smak miodu. Wiek miłości, wiek nienawiści. Tom 4

  1. 1. Nasze miejsce, nasz czas. Opowieść warmińska. Tom 6, Wioletta Sawicka

    Finał uwielbianej sagi, która wciąga czytelników w świat emocji, miłości i przyjaźni, odbywa się w czasach, gdy ludzie zmagają się z konsekwencjami II wojny światowej. Historia koncentruje się na Lizce, która po spotkaniu z Gustavem w Paryżu zaczyna przeżywać wewnętrzny konflikt. Z jednej strony, pojawiają się wątpliwości dotyczące jej uczuć do nowego partnera, a z drugiej – nieustanna tęsknota za Franzem, który pozostaje w jej sercu. Chociaż Gustav pragnie zbudować wspólną przyszłoś...

  2. 2. Unique. Students. Tom 4, Aleksandra Negrońska

    Poznaj dalsze fascynujące losy Zaydena i Rosie! Sięgnij po książkę "Unique. Students. Tom 4" i rozpocznij przygodę, o której długo nie będziesz w stanie zapomnieć.Życie Zaydena i Rosie zawsze było zawiłe i skomplikowane - od pierwszych kroków, gdy toczyli ze sobą nieustającą walkę, aż do teraz, kiedy to wspólnie muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu. Z więzienia wkrótce ma wyjść ojciec chłopaka, który trafił do aresztu w wyniku działań podjętych przez jego syna. Zayden jest pewien, że to nie m...

  3. 3. Clone. Students. Tom 1, Aleksandra Negrońska

    Aleksandra Negrońska, autorka bestsellerowej kilkutomowej powieści "Friends", powraca z nową książką! "Clone", powieść dla młodzieży, na pewno poruszy serca młodych czytelniczek.Rosanna ma 19 lat. Jej rodzina rozpadła się dawno temu. Matka z siostrą bliźniaczką Rosanny przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, bohaterka została w Stanach. Dziewczyna pragnie studiować. Aby móc to zrobić, musi przenieść się do Anglii. Nie znosi matki, nie widziała jej od kilku lat, jednak decyduje się na ten kro...

  4. 4. Do trzech razy miłość, Krystyna Mirek

    Do trzech razy miłość to powieść, która przenosi czytelnika do małej miejscowości Bobrówka, gdzie życie toczy się w rytmie nieustannych plotek i tajemnic. W tej atmosferze napięcia i intryg, poznajemy trzy kobiety, które pomimo wspólnego dachu, skrywają swoje uczucia i sekrety. Klara, młoda studentka, marzy o wielkiej miłości, ale życie stawia na jej drodze wyzwania, które mogą zmienić wszystko. Ania, nauczycielka z pasją, zmaga się z własnymi demonami, a Łucja, twardo stąpająca po ziemi, ...

  5. 5. Zaręczyny, Krystyna Mirek

    W świecie, gdzie każdego dnia pisane są nowe historie, a ludzkie serca poszukują spełnienia, książka "Zaręczyny" Krystyny Mirek jawi się jako ciepła i niezwykle wnikliwa powieść obyczajowa, która porusza najdelikatniejsze struny duszy. To opowieść o marzeniach, odwadze i przeznaczeniu, ukazująca, że na prawdziwe uczucie nigdy nie jest za późno, a miłość potrafi zaskoczyć w najbardziej nieoczekiwanych momentach. W tej historii poznajemy trzy kobiety, które pewnego słonecznego jesiennego porank...

  6. 6. Dziewczyna lotnika, Nina Zawadzka

    Dziewczyna lotnika to wzruszająca powieść, która przenosi czytelników w czasy pełne niepokoju i niepewności. Akcja rozgrywa się w 1937 roku, kiedy to Iza oraz Janek, młodzi zakochani, marzą o wspólnej przyszłości. Niestety, ich plany zostają brutalnie przerwane przez wybuch II wojny światowej, która wprowadza chaos do ich życia i zmienia wszystko, co było do tej pory pewne. Zawirowania wojenne i ich wpływ na życie bohaterów W obliczu nadciągającej wojny, Janek decyduje się na walkę...

  7. 7. Twoja wina. Trylogia winnych. Tom 2, Mercedes Ron

    Książka "Twoja wina" autorstwa Mercedes Ron jest drugą częścią bestsellerowej, gorącej trylogii, która zdobyła uznanie setek milionów czytelników na całym świecie. Czy bohaterowie, którzy różnią się od siebie pod każdym względem, w końcu odnajdą szczęście? Różnice między nimi nie są zresztą jedynymi przeszkodami, z którymi muszą się zmierzyć. Noah kończy 18 lat i nie może doczekać się tego, aż w końcu zacznie podejmować samodzielne decyzje. Zdane egzaminy w szkole wkrótce zawiodą ją n...

  8. 8. Miłość w czasach wojny, Nina Zawadzka

    "Miłość w czasach wojny" to emocjonująca opowieść o zakazanym uczuciu, które rozkwita w obliczu nadciągającej katastrofy.Zofia Buchowska, główna bohaterka naszej historii, żyje ze świadomością, że jej czas nieubłaganie ucieka. Cierpi na tajemniczą chorobę, która z każdym dniem coraz bardziej ją osłabia. Zofia jest przekonana, że przyczyna jej choroby jest dziedziczna, dlatego tak bardzo chce poznać sekret swojego pochodzenia. Podczas poszukiwań odkrywa historię Stefanii Obieckiej, młodej hrab...

  9. 9. Julia. Kresowa opowieść. Tom 2, Edward Łysiak

    Julia i Natalka osiedlają się na Ziemiach Zachodnich. Julia, przekonana o śmierci Michała, próbuje bezskutecznie układać swoje uczuciowe życie. Michał wraca niespodziewanie w 1956 roku. Oboje próbują odnaleźć dawne uczucie, ale okazuje się to niemożliwe. Wieś, w której mieszkają, jest podzielona z powodu konfliktu z proboszczem. W 1967 roku Julia wyjeżdża do sanatorium, a Michał udaje się w Beskid Niski. Te wyjazdy pozwalają obojgu zrzucić brzemię przeszłości. Rok 1996. W willowej dzielnic...

  10. 10. Siedem ślubów mojej siostry. Duże Litery, Edyta Kochlewska

    Co dzieje się, gdy kobieta zaczyna dojrzewać? Jakie myśli pojawiają się w jej głowie? Przed tobą niepowtarzalna okazja do zagłębiania się we wciągającą historię. Weź do ręki "Siedem ślubów mojej siostry" i przeżyj z główną bohaterką nietypową miłosną podróż po Europie, pełną niespodziewanych zwrotów akcji!Główna bohaterka powieści, Zośka, to nietuzinkowa postać. Naładowana energią, od najmłodszych lat Zośka przyciąga mężczyzn. Początkowo opowieściami uwodzi ją dziadek. Wraz z wiekiem zmienia ...

  11. 11. Ostatnia gejsza z Gion (barwione brzegi), Magdalena Buraczewska-Świątek

    W sercu tętniącego życiem Kioto, za fasadą przepięknych kimon i misternych rytuałów, kryje się historia Hany - kobiety, która musiała nauczyć się latać, by odnaleźć siebie. Magdalena Buraczewska-Świątek zaprasza w niezwykłą podróż do Japonii, gdzie każdy uśmiech ma swoją cenę, a pragnienie wolności staje się siłą napędową do walki o własne ja. "Ostatnia gejsza z Gion" to głęboko poruszająca opowieść obyczajowa, która z czułością i wnikliwością ukazuje złożoność ludzkiego losu w świecie pełnym...

  12. 12. Burza przed ciszą. Córka cieni. Tom 3 (Duże Litery), Ewa Cielesz

    Przedstawiamy trzeci tom poruszającej sagi "Córka cieni", zatytułowany "Burza przed ciszą" - niezapomniane dzieło Ewy Cielesz, które zabierze Cię w głąb burzliwej historii Polski, widzianej oczami niezwykłej kobiety, Juliany. To kontynuacja opowieści o losach tytułowej Córki cieni, której życie, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i głębokich emocji, zapisane zostało na kartach odnalezionego pamiętnika. Przygotuj się na podróż przez czas, w której osobiste dylematy i poszukiwanie szczęścia s...

  13. 13. Alfabetyczny zbiór opowiadań rozmaitych, Antoni Dorogusz-Doroszkiewicz

    Przenieś się w świat, gdzie wyobraźnia splata się z rzeczywistością, a każda opowieść staje się lustrem odbijającym ludzkie doświadczenia. "Alfabetyczny zbiór opowiadań rozmaitych" Antoniego Dorogusza-Doroszkiewicza to zaproszenie do literackiej podróży przez szesnaście unikalnych historii, które zręcznie łączą w sobie codzienne obserwacje z nutką fantazji i głębokiej refleksji. Autor, znany ze swojej wrażliwości i umiejętności snucia wciągających narracji, w tym tomie prezentuje zbiór, który...

  14. 14. Ten, którego kochały, Paige Toon

    "Ten, którego kochały" Paige Toon to powieść, która zabiera czytelnika w intrygującą podróż przez labirynt ludzkich uczuć, gdzie miłość i skomplikowane relacje rodzinne stają się siłą napędową niezwykłej historii. To głęboka, poruszająca powieść obyczajowa o trzech identycznych siostrach, których losy, pomimo fizycznego podobieństwa, toczą się zupełnie innymi ścieżkami, aby w końcu splotły się wokół jednego mężczyzny. Czy siostrzana więź, tak silna od najmłodszych lat, przetrwa próbę wspólneg...

  15. 15. Killer's Mind. Made to Burn. Tom 2, Natalia Rossa

    A jeśli śmierć to dopiero początek największej gry o miłość i przetrwanie? Imani Cruz próbuje poskładać swoje życie po tragedii, która złamała jej serce. Kaden Clay – mężczyzna, który ją oszukał, a mimo to poświęcił się, by ją ocalić – odszedł. A wraz z nim wszystko, co dawało jej siłę. Praca w klubie Golden Fight ma pomóc jej odzyskać równowagę, lecz zamiast ukojenia przynosi nowe lęki. W jej życiu pojawia się Ryan Evans – bokser o przenikliwym spojrzeniu i tajem...

  16. 16. Spark, Vi Keeland

    „Spark” to kolejna powieść Vi Keeland – prawdziwej mistrzyni gorących romansów. Poznaj historię, w której aż iskrzy! Autumn dowiedziała się kilku ciekawych faktów na temat Donovana, jeszcze zanim się w ogóle poznali. Wiedziała, że nosi bardzo drogie buty w bardzo dużym rozmiarze oraz że podbiera darmowe kosmetyki z hotelu. W następnej kolejności dowiedziała się, że ma głęboki, rozbrajający głos, którego mogłaby słuchać bez końca. Jednak dopiero wtedy, kiedy ich spojrz...

  17. 17. Zadzwoń, jak dojedziesz, Jakub Bączykowski

    Czy na dzieciach spoczywa obowiązek opieki nad rodzicami? W książce "Zadzwoń, jak dojedziesz" autor Ryszard w poruszający sposób ukazuje złożoność relacji rodzinnych w obliczu straty. Trzy lata po odejściu żony, Ryszard staje twarzą w twarz z własnymi dziećmi, które przybywają do jego skromnego wrocławskiego mieszkania, by wspólnie wspominać matkę. Ta pozornie prosta kolacja, która miała być chwilą ciepła i wspólnoty, przeradza się w intensywną dyskusję, w której nieprzyjemne wspomnienia z ...

  18. 18. Narzeczona nazisty, Barbara Wysoczańska

    W obliczu wielkich wydarzeń historycznych, miłość może przyjąć różne oblicza, często stając się źródłem skrajnych emocji i moralnych dylematów. W powieści autorstwa Barbary Wysoczańskiej, czytelnik przenosi się do Polski lat 30. XX wieku, gdzie Hania Wolińska, studentka germanistyki, prowadzi życie, które z pozoru wydaje się beztroskie. Jako dama do towarzystwa zamożnej hrabiny, ma okazję poznać świat niemieckiej arystokracji i wkrótce nawiązuje relację z hrabią Johannem von Richter, wnukiem ...

  19. 19. Tell me in secret. Seria Tell me. Tom 2, Mercedes Ron

    Powieść obyczajowa "Tell me in secret" to kontynuacja losów Kamili Hamilton, która ponownie staje przed wyzwaniami serca i trudnymi decyzjami. Życie potrafi zaskoczyć, a młodość często bywa pełna skomplikowanych wyborów. Kamila Hamilton powraca, a wraz z nią wir emocji, trudnych decyzji i sekretów, które czekają na ujawnienie. Autorka, Mercedes Ron, z wirtuozerią prowadzi czytelnika przez labirynt uczuć, gdzie granice między przyjaźnią, pożądaniem a lojalnością zacierają się w niebezpiecznej ...

  20. 20. Pani Doliny, Monika Magoska-Suchar

    Namiętność, zdrada i walka o władzę. Czy książę Doliny odzyska to, co mu odebrano?  Po dekadzie spędzonej na krucjacie w Ziemi Świętej Bastian Hamilton, książę Doliny, powraca do Anglii. Jest przekonany, że lata walk nieodwracalnie go zmieniły i przygotowały na każde wyzwanie. Największy cios czeka go jednak dopiero na ojczystym brzegu, gdzie otrzymuje druzgocące wieści: jego żona i syn zostali zamordowani, gdy ich ziemie przejął wróg.   Na zamku Hamiltona panuje ob...

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula