Wioletta Sawicka

Wioletta Sawicka to powieściopisarka tworząca przede wszystkim romanse i literaturę społeczno-obyczajową. Autorka "Wyjdziesz za mnie, Kotku?"

Wioletta Sawicka jest autorką powieści obyczajowych, przede wszystkim romansów. Ma w swoim dorobku takie tytuły, jak "Wyjdziesz za mnie, kotku?", "Będzie dobrze, kotku" "Jeśli się odnajdziemy, kotku" i "Dzień cudu". Akcja powieści z cyklu "Wiek miłości, wiek nienawiści" rozpoczyna się w 1913 roku, a jej tłem jest dramatyczna historia polskich Kresów Wschodnich w XX wieku.

Pisarka przyszła na świat na Warmii i tam też mieszka obecnie. Kilka lat spędziła na emigracji, dokładnie zaś w Szwecji. Ukończyła studia pedagogiczne, jednak nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Jest dziennikarką prasową, radiową i telewizyjną. Pisze reportaże, przeprowadza też wywiady z ciekawymi ludźmi. Prywatnie to szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci. Jej ogromną pasją jest literatura. Uwielbia czytać, najlepiej kilka książek naraz. Często wyrusza na rowerowe wycieczki, najlepiej w odludne miejsca, czyli zazwyczaj do lasu.

Pomysł na pierwszą książkę narodził się w jej rodzinnym Olsztynie. Wydane w 2014 roku "Wyjdziesz za mnie, kotku?" to pełna ciepła historia o miłości, trudnych, życiowych wyborach i o tym, czy zawsze warto wybaczyć. "Dzień cudu" to z kolei opowieść o niecodziennym układzie dwojga skrajnie różnych ludzi. Ona pragnie odejść na swoich warunkach; on ma jej to umożliwić i zyskać w zamian temat na książkę. W powieściach Sawickiej często przewija się motyw wychodzenia z traumy po bolesnych doświadczeniach oraz trudnych, intymnych relacji.

W roku 2020 ukazała się "Oleńka: Panienka z Białego Dworu". To pierwszy tom wspomnianego wyżej cyklu "Wiek miłości, wiek nienawiści". Jego dalsze części noszą tytuły "Franka: W obcym domu" oraz "Maria: Dziewczyna z kwiatem we włosach". Powieści te ukazały się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.