Nasza cena: 25,44 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych.

Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia.

Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo.

„Awers” to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Witajcie Kochani🌲

  Zapraszam
  was na recenzję 12 historii napisanych przez 12 czołowych polskich autorów kryminalnych „Awers”. Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona i Czwarta Strona Kryminału.🥰😘

  Niektóre opowiadania wciągnęły mnie bardziej inne mniej, ale i tak jestem pod ogromnym wrażeniem. Wielkie brawa dla wszystkich autorów. Stworzyliście niesamowite dzieło.

  A oto niesamowita 12:

  🌲Adrian Bednarek– „Nieznajoma”. To jest sztos. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Zaskoczenie szok. Do tej pory nie mogę się pozbierać… Rewelacyjna historia. Waszym zdaniem zemsta jest słodka czy gorzka?

  🌲Ryszard Ćwirlej – „Niebiański dom”. Babcia Matylda to cudowna kobieta. Uwielbiam ją. Złota rada dla was – jeżeli oddajecie dziadków, rodziców do domu spokojnej starości – sprawdźcie dobrze tą instytucję. „Anioł śmierci” czuwa. Gratuluję pomysłu.

  🌲Hanna Greń – „Czarne niebo”- Podinspektor Robert Gredtke i jego wendeta… Czy odnajdzie swoją córkę? Kto i dlaczego ją porwał. Bardzo dobra, wciągająca historia. Gratuluję.

  🌲Marta Guzowska – „Maryjka” – Do czego zdolna jest matka, żeby ochronić swoją córkę? Co się dzieje na plebani? Mocna historia. Brawo.

  🌲Izabela Janiszewska – „Cała prawda o kłamstwie” – Czy Natalia Jarosz kłamie? Kto zamordował ordynatora chirurgii Jana Woźniaka? Całą prawdę próbuje odkryć dziennikarz Szymon Berent. Kim ON jest? Zakończenie wbija w fotel.. Brawo.

  🌲Robert Małecki – „Ciernie” – Naga , martwa kobieta znaleziona w ogrodzie… Kim była, kto i dlaczego ją zabił? Niesamowicie przerażająca historia… Zakończenie to prawdziwa bomba. Wielkie brawa.

  🌲Marta Matyszczak – „Telefon z zaświatów” – Piękna willa „Adelia” położona przy sopockiej plaży, przyciąga klientów.. Trzech braci… i tyle tragedii… Poczytajcie do czego może doprowadzić zawiść, nienawiść, szykanowanie i faworyzowanie wśród rodzeństwa…. Co zrobilibyście, gdyby wasz zmarły brat pewnej nocy do was zadzwonił? Poczytajcie. Gratuluję opowieści.

  🌲Małgorzata Rogala – „Usługa” – Tajemnicze morderstwo, czy raczej samobójstwo? Kto nienawidził wiceprezesa banku? Wszystko wskazuje na to, że to było samobójstwo… Jednak sprawę trzeba wyjaśnić… Kto ją poprowadzi i jaki będzie finał?Musicie przeczytać sami. Brawo.

  🌲Magda Stachula – „Praga” – Jak dobrze znasz swojego męża? Ufasz mu? Tajemnicze smsy o strasznej treści, Mazaci tramwaj, zgon– to tylko namiastka tego, co dostaniecie czytając tą historię. Brawa dla autorki.

  🌲Bartosz Szczygielski – „Przystawka” – Czytając to opowiadanie miałam w pewnym momencie wrażenie, że znalazłam się w filmie „Piła” . Przerażająca historia… Uważajcie z kim umawiacie się na randki w ciemno…. Brawo za ten szok.

  🌲Mariusz Zielke – „W Kampinosie nie ma żmij” - Oszukujecie ludzi na duże pieniądze? Uważajcie, żeby was nie spotkał podobny los, co bohatera tej historii… Brawo.

  🌲Przemysław Żarski – „Desperacja” – Ze stacji benzynowej znika auto, w którym spał malutki synek Grzegorza Wielgusa. Kto i dlaczego uprowadził samochód? Dobra historia. Brawo 🙂

  Gratuluję Czwarta Strona Kryminału za wybór autorów, oraz wydanie tej książki. Jak dla mnie 9/10

  Kochani polecam 🙂 Książka idealna dla osób, które lubią mocne kryminały. Doskonały prezent pod choinkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Awers” to zbiór dwunastu kryminalnych opowiadań. Jedne z nich podbiły moje serce bardziej, inne mniej. Najbardziej w pamięć zapadło mi opowiadanie Adriana Bednarka, które kryło w sobie nie tylko świetnie opisane krwawe sceny, ale także zaskakujące zakończenie. Drugim opowiadaniem jest to napisane przez Magdę Stachulę. Nawiązanie do “Idealnej”, czy “Strach, który powraca”, przywołało we mnie miłe wspomnienia i wzbudziło uczucia, które ogarniały mnie podczas tych lektur. Coraz bardziej cenię sobie antologie. To świetny sposób, aby poznać styl autora, jego pomysł na kryminalną zagadkę i być może zostać zachęconym do sięgnięcia po jego pełnowymiarową powieść. “Awers” zebrał próbki naprawdę kultowych pisarzy. Każda historia jest inna i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Emocje, szokujące zwroty akcji, krwawe sceny, psychologiczne rozterki… Spędziłam z “Awersem” kilka przyjemnych godzin, dozowałam sobie opowiadanie po opowiadaniu, czując, że wyciągam z nich to, co najlepsze. Polecam sięgnąć po tę książkę szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryminałem, ale nie tylko! Fani gatunku również odnajdą tu naprawdę ciekawe smaczki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Awers" to antologia, dzięki której możemy znaleźć się w dwunastu miejscach, w których króluje zbrodnia. Dzięki czołowym autorom powieści kryminalnych i ich opowiadaniom poznajemy aż dwanaście historii, które są różnorodne pod względem tematu, a także stylu. Ten tytuł jest wręcz idealny aby poznać lepiej styl poszczególnych autorów, dostać próbkę ich twórczości w formie opowiadań.

  Książki kilku autorów miałam okazję wcześniej poznać, ale cieszę się, że znaleźli się tu także Ci, których wcześniej nie czytałam. Pośród dwunastu opowiadań znalazły się takie, które bardzo mi się podobały, ale było także kilka takich, które nie zrobiły na mnie dużego wrażenia. Najbardziej podobały mi się opowiadania Adriana Bednarka, Ryszarda Ćwirleja, Izabeli Janiszewskiej i Przemysława Żarskiego. W ich przypadku żałowałam, że tak szybko się skończyły. Te historie mogłyby być materiałem na całą książkę.

  Muszę przyznać, że początkowo obawiałam się, że opowiadania nie przypadną mi do gustu, ale bardzo miło się zaskoczyłam. Moje obawy mogły wynikać z faktu, że rzadko sięgam po opowiadania, ale te różnorodne kryminalne historie czytało się wspaniale. W każdej z nich znaleźli się ciekawi bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja i zakończenia, które w kilku przypadkach nas zaskakiwały. To tytuł obowiązkowy dla fanów kryminału, ale podesłałabym ten tytuł także tym, którzy dopiero chcą odkryć ten gatunek. Jak wspomniałam na początku, mamy tu opowiadania aż dwunastu autorów, więc to świetna okazja, aby zobaczyć, co mają do zaoferowania. Zapisałam sobie nazwiska, które wcześniej nie były mi znane i będę sięgać po kolejne tytuły od tych autorów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kilka lat temu na rynku pojawił się ,,Rewers". Teraz przyszedł czas na ,,Awers".

  Już z okładki możemy dowiedzieć się, że opowiadania napisało 12 znamienitych autorów kryminałów. Mimo tego, że obawiałam się objętości, bardzo szybko zapoznałam się z całością. Historie są różne objętościowo, więc spokojnie w wolnej chwili można czytać po jednym z opowiadań.

  W kilku z nich bardzo mocno uwypuklony został wątek religijny, niektórzy pisarze postawili także na dalsze/pośrednie losy swoich śledczych, co jest ciekawe, jeśli zna się twórczość danego autora.

  ,,Awers" Praca zbiorowa to opowiadania, które z całą pewnością są zaskakujące, aczkolwiek obawiam się, że na zbyt długo nie zostaną w mojej pamięci. Mimo wszystko, przyjemnie spędziłam czas z tym zbiorem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hej, hej 🖐🏻

  Czytacie antologie? Jakie są Wasze wrażenia co do takich lektur?

  ⭐RECENZJA⭐

  Jeszcze nigdy nie czytałam książki, która ma tak wielu pisarzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tu zastałam. Każde opowiadanie mnie urzekło i kupiło. Styl i język autorów jest tak niesamowicie lekki, że przez lekturę się "płynie" i nie czuć, że co jakiś czas pisarz, bądź pisarka się zmienia. Z niektórych opowiadań mogłaby powstać rewelacyjna książka! Ale to może innym razem 🙈 A teraz po krótce o każdym opowiadaniu 😃 Zapraszam poniżej ⬇️

  ◼️

  @adrian_bednarek_autor - "Nieznajoma"

  Nader krótkie opowiadanie, a czułam tyle emocji - przede wszystkim szok i niedowierzanie! Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy! Zakończenie świetne!

  ◼️

  @cwirlej - "Niebiański dom"

  W tej historii na początku zniesmaczyło mnie to, że była mowa o kościele, o księżach. Jednak nie powiedziałam "stop" i brnęłam dalej. Powiem Wam, że końcówka wymiata! Nie spodziewałam się takiego zakończenia!

  ◼️

  @[Adres usunięty]ka - "Czarne niebo"

  Na początku nie mogłam się wkręcić w to krótkie opowiadanie, lecz z każdą stroną szło mi coraz lepiej. Jestem w szoku! Akcja i jej zwroty przyprawiają o zawrót głowy!

  ◼️

  @martaguzowska_pisarka - "Maryjka"

  Bóg, kościół, ksiądz - no kurcze, dlaczego? - pomyślałam w pierwszej chwili, potem mi już to absolutnie nie przeszkadzało! Jestem zaskoczona i tak naprawdę nie spodziewałam się, że autorka w taką stronę pociągnie fabułę. Bardzo ciekawie to wyszło!

  ◼️

  @[Adres usunięty]ka - "Cała prawda o kłamstwie"

  Sztos! Takie słowo przyszło mi do głowy po przeczytaniu treści tego tekstu. Jestem w szoku! Czułam ciarki na całym ciele i emocje bohaterki. Z tego jakże krótkiego opowiadania byłaby niezła książka! Fabuła wciąga od razu i chce się wiedzieć więcej i więcej. Po raz kolejny zakończenie mnie zaskoczyło! Brawo!

  ◼️

  @[Adres usunięty] - "Ciernie"

  Fabuła opowiadania interesująca. Te zagmatwania, ta niewiedza - kto, co i dlaczego? A zakończenie - tego też się nie spodziewałam! Ja zostałam kupiona! I chcę więcej!

  ◼️

  @martamatyszczak - "Telefon z zaświatów"

  Tytuł mówi sam za siebie, lecz ta niewiadoma daje wiele. Przede wszystkim nutkę szoku, niedowierzania. Można w krótkim opowiadaniu porwać czytelnika? Można!

  ◼️

  @[Adres usunięty]ka - "Usługa"

  Ciekawe! Bardzo ciekawe! Autorka w niebywały sposób zdobyła me serce. To opowiadanie to petarda! Morderstwo, śledztwo, podejrzani, pytania bez odpowiedzi. To uwielbiam! I to dostałam! Dziękuję!

  ◼️

  @magdastachula - "Praga"

  No powiem Wam, że mnie zatkało 😅 Nie wiedziałam, że przez około 30 stron można tak nakręcić akcje i jej zwroty 🙈 Szczękę nadal zbieram z podłogi! Jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu pisarki!

  ◼️

  @bartosz_szczygielski - "Przystawka"

  Matko jedyna 🙈 Co tu się nie działo, no kurde 🙊 Takiego popaprania to ja dawno nie czytałam! 😅 Petarda! 😁

  ◼️

  @mariuszzielke - "W Kampinosie nie ma żmij"

  Autor w interesujący i intrygujący sposób pociągnął to opowiadanie. Niby krótkie, a tyle się dzieje! Niepewność, zagmatwanie - o to chodzi!

  ◼️

  @przemyslawzarski - "Desperacja"

  Zakończenie zwaliło mnie z nóg! No ja piernicze 🙊 żeby nie napisać brzydziej 😅 Spodziewałam się totalnie czegoś innego, a co dostałam? Pełne napięcia, niewiedzy jakże krótkie opowiadanie! Mega!

  ◼️

  Podsumowując! Przy tej lekturze bawiłam się świetnie! Każde opowiadanie ma to coś w sobie! Czekam na więcej! 😁 Mam również w planach książkę "Rewers" 😁 Jestem jej bardzo ciekawa 😃 a może ktoś z Was już ją czytał? 😏

  ◼️

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @czwartastronakryminalu 🖤🖤🖤

  ◼️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wyrok diabła 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyrok diabła

"Nigdy nie możesz być pewien, czy sprawujesz władzę nad swoim demonem, czy może to on kontroluje ciebie. Wyrok diabła to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Kubie Sobańskim, wziętym krakowskim adwokacie, jednocześnie seryjnym mordercy, który właśnie dochował się następczyni. Czy Sonia...
Kopia doskonała 4/5 Nasza cena:
23,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kopia doskonała

Nowa seria polskiej mistrzyni kryminału psychologicznego! Dominika otrzymuje zlecenie wyjazdu do Lyonu w celu skopiowania jednego z obrazów. Po skończonej pracy obraz znika, a kopistka nie wraca do Polski. Gdy jej babcia otrzymuje zdjęcie wnuczki na tle słynnego lyońskiego muralu, jest przekonana,...
Zagadka zbuntowanego robota 5/5 Nasza cena:
18,78 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagadka zbuntowanego robota

Czwarty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga są na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Nie mogą się już doczekać przedstawienia słynnego teatru robotycznego – adaptacji bajki Stanisława Lema. Ku zdumieniu publiczności podczas spektaklu ginie jednak...
Wada 5/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wada

Są sprawy pogrzebane dawno temu i świeże ślady świadczące o zbrodni. Tylko ciała brak. Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi....
Tylko umarli wiedzą 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko umarli wiedzą

Ekscytująca powieść mistrza kryminału z burzliwą historią z pierwszej połowy XX wieku w tle.Lipiec 1932 roku. Europa pogrążona jest w głębokim kryzysie ekonomicznym. Z każdym dniem przybliżającym termin wyborów do Reichstagu społeczeństwo niemieckie coraz bardziej się radykalizuje. Tymczasem...
Morderstwo w hotelu Kattowitz. Kryminał pod psem. Tom 5 5/5 Nasza cena:
20,22 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderstwo w hotelu Kattowitz. Kryminał pod psem. Tom 5

Pewnej grudniowej nocy w hotelu Kattowitz zostaje zamordowana DJ Dzidzia rodzima gwiazdka pop, która na skutek zaskakującego zbiegu okoliczności była zmuszona zakwaterować się w podrzędnym hotelu tuż przed swoim niedoszłym koncertem. Rusza dochodzenie, które zaprowadzi detektywa Szymona...
Ostatni skok 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni skok

By odkryć prawdę, najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości. Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności, wykorzystując sytuację na parkingu przed halą, kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią. Świadkiem rabunku jest świeżo...
Lobbysta 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lobbysta

"Lobbysta" to powieść sensacyjna zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Książka w sposób bezkompromisowy obnaża mechanizmy polskiego biznesu, polityki, kulisy działań służb specjalnych, największych afer i operacji finansowych. To jednak przede wszystkim wciągająca i trzymająca w napięciu...
Chodzi lisek koło drogi. Śmiertelne wyliczanki 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chodzi lisek koło drogi. Śmiertelne wyliczanki

Kiedy do gry wkracza zespół bielskich policjantów, oznacza to, że zabawa się skończyła. W okolicach Bielska-Białej ktoś w niezwykle brutalny sposób morduje prostytutki. Narzędziem zbrodni okazuje się skórzany pas z ciężką klamrą, jednak tym, co szczególnie zwraca uwagę podkomisarz Marioli...
Ostra jazda. Aneta Nowak. Tom 2 4/5 Nasza cena:
26,86 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostra jazda. Aneta Nowak. Tom 2

Jest rok 2015. Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że...
Proces diabła 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces diabła

Jestem diabłem w ludzkiej skórze.Jestem seryjnym mordercą broniącym innego mordercy...Kilka lat temu na ulicach Krakowa siał terror Rzeźnik Niewiniątek. Został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Dzieło kontynuował bowiem człowiek...
Zagadka ducha Chopina 5/5 Nasza cena:
18,32 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagadka ducha Chopina

Piąty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) są na wycieczce w Żelazowej Woli. Piotrek wcale się z tego nie cieszy – uważa, że nie ma nic ekscytującego w zwiedzaniu starego dworku pełnego zakurzonych pamiątek....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula