Magda Stachula

Magda Stachula jest polską pisarką specjalizującą się w thrillerach psychologicznych. Jej książki są porównywane do prozy Pauli Hawkins. Urodziła się w 1982 roku

 

Debiutem literackim Magdy Stachuli była powieść “Idealna” wydana w 2016 roku. Zdobyła nią rzesze fanów, którym spodobało się jej podejście do thrillera psychologicznego. Często określa się ją jako pionierkę gatunku domestic noir na rodzimym rynku.

 

Już w dzieciństwie Stachula marzyła o tym, by rozpocząć karierę pisarską, jednak wraz z wiekiem porzuciła swoje zamierzenia. Nie miała czasu na realizację swoich planów, a pomysł pierwszej książki narodził się w niej podczas urlopu macierzyńskiego. Napisała ją w niespełna trzy miesiące. Po szybkim podpisaniu umowy i sukcesie wydanej pozycji autorka postanowiła zrezygnować z pracy na etacie, by poświęcić się wyłącznie pisaniu, ponieważ z tym związała swoją przyszłość.

 

Wśród książek Magdy Stachuli znalazły się do tej pory takie tytuły jak: “Idealna”, “Trzecia”, ‘W pułapce” oraz “Oszukana”. Pierwsza z nich nierzadko jest porównywana do “Dziewczyny z pociągu”. Głównymi bohaterami, o których opowiada w tej książce autorka, są Anita i Adam, którzy tylko pozornie stanowią szczęśliwe małżeństwo. Od lat starają się o dziecko, jednak ich działania nie przynoszą pożądanego skutku. Anita w wolnych chwilach poświęca się śledzeniu przez kamerkę nieznajomej osoby. Jej niecodzienne hobby przyniesie konsekwencje, które wstrząsną światem pary.