Odwet

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
640
Rok wydania
2019
Inne wersje (4)
Książka, op. twarda
za 42,49 zł
eBook, mobi, epub
za 33,99 zł
Audiobooki mp3
od 33,99 zł
Nasza cena: 30,35 zł 44,99 zł Taniej o: 33%

Filmy Hitchcocka zazwyczaj rozpoczynają się od swego rodzaju “trzęsienia ziemi”, po którym następuje właściwa akcja.

W przypadku “Odwetu” Vincenta V. Severskiego takim “trzęsieniem ziemi” jest tajemnicza śmierć dwójki polskich agentów. Sprawie zaczyna przyglądać się pułkownik GRU Arsen Fiedotow.

“Odwet” to niebezpieczna książka dla czytelnika. Mimo że ma ponad 600 stron, wciąga i trzyma w napięciu do ostatnich kartek. Autor osiągnął taki efekt dzięki genialnym, barwnym opisom. To one sprawiają, że z łatwością przenosimy się do świata stworzonego przez Severeskiego. Umiejętne posługiwanie się językiem pobudza całą paletę emocji, które prowadzą nieuchronnie do zakochania się w powieści.
 
Nie samym językiem czytelnik żyje. Nie mniej ważne są tu postacie. Warto dokładnie się im przyjrzeć, ponieważ występuje ich na kartach powieści wiele i każda się czymś wyróżnia. Pozwala to nie tylko zapamiętać bohaterów, ale także znaleźć swoich ulubieńców, którym kibicuje się przez całą książkę.
 
Nie można również zapomnieć o fascynującej fabule “Odwetu”. Historia toczy się w zimnym świecie polityki. Bohaterowie wplątani są w liczne intrygi i tajemnice. Czytelnik czuje narastającą presję, która dotyka postacie. Z przerażeniem śledzi kolejne emocjonujące zwroty wydarzeń. To one napędzają akcję opowiadania. Na żadnym etapie nie sposób jest przewidzieć, co wydarzy się dalej.
 
Książka opowiada o śledztwie, które przeprowadza pułkownik Arsen Fiedotow. Sam motyw rozwiązywania zagadki śmierci dwóch polskich agentów jest wystarczająco intrygujący. Autor na tym nie poprzestaje. Wzmacnia panujące emocje zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Okazuje się, że oba wątki się łączą, co prowadzi do kulminacji tej historii.


O autorze

Vincent V. Severski napisał także “Zamęt”, czyli poprzedniczkę "Odwetu". W przeszłości był pułkownikiem polskiego wywiadu. To doświadczenie sprawia, że jego historie są wyjątkowo realistyczne. Inne tytuły autora to: “Niewierni”, “Nielegalni” i “Niepokorni” pochodzące z cyklu “Trylogia Szpiegowska”.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Wyglądali, jakby bali się ruszyć czy oddychać, bo choć od tego zdarzenia upłynęło już dużo czasu, czuli się, jakby na żywo byli świadkami śmierci.”, czyli polski wywiad znowu w akcji.

  Odwet to drugi tom z serii Zamęt i moje pierwsze spotkanie z autorem. Jeśli nie czytaliście poprzedniej części to i tak spokojnie możecie zapoznać się z Odwetem. Z autorem spotkałam się jedynie przy oglądaniu serialu CANAL+ Nielegalni. Vincent V. Severski był pułkownikiem polskiego wywiadu, teraz swoją wiedzę wykorzystuje w swoich książkach.

  Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę. W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca. Tymczasem w Polsce trwają przygotowania do wyborów parlamentarnych. Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka – zbliżają się wybory parlamentarne. Wkrótce okazuje się, że sprawy są ze sobą połączone.

  W Odwecie zostajemy wrzuceni w wir działań wywiadowczych. Severski bardzo dokładnie opisuje funkcjonowanie organizacji szpiegowskiej, jak i samych szpiegów. Sam kiedyś pracował w polskim wywiadzie, więc ma wiedzę na ten temat. Autor wprowadza wielu bohaterów, ale im dalej, tym łatwiej ich zapamiętać. W Odwecie mamy do czynienia z polityką, kłamstwami i sekretami oraz kryzysami na skalę światową.

  Przez ponad 600 stron śledzimy zmagania polskiego wywiadu oraz polityków. Nie jest to łatwa lektura i jej przeczytania zajmuje trochę więcej czasu, ale mimo to jest warta uwagi. Odwet to powieść sensacyjna, więc nie brak tutaj morderstw, porwań oraz pościgów i chęci przejęcia władzy, ale mamy tutaj też problemy życia codziennego takie jak zdrady, łapówki i dramaty rodzinne.

  Odniosłam wrażenie, że Odwet mógłby być scenariuszem filmowym. Kto wie, może kiedyś? Jak na razie musimy zadowolić się książką. Nietuzinkowe postacie i fantastyczne opisy, które pobudzają wyobraźnię. Sprawa, która trzyma w napięciu do ostatniej strony i niezwykle wciąga czytelnika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Premiera: 19.06 "Sprawa niejasna, trwa dochodzenie, wiem tylko, że stało się to wczoraj w ich mieszkaniu, i że mają podcięte gardła..." Śmierć kilku polskich agentów w bardzo dziwnych i tajemniczych okolicznościach wzbudza zainteresowanie, i podejrzliwość ze strony rosyjskiej. Pierwsza ofiarą pada oficer polskiego wywiadu, który ginie w trakcie misji związane z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego w Algierze. Kolejna ofiara zostaje kolejny oficer, lecz tym razem jest to oficer wywiadu, który umiera w bardzo dziwnych okolicznościach, a mianowicie na stałe serca, który nastąpił po spotkaniu z rosyjskim dziennikarzem i szpiegiem w jednym.

  Przedstawione śmierci wzbudzają zainteresowanie u rosyjskiego pułkownika. Jest ON niemal przekonany, że jeśli zacznie się przyglądać obu zgonom bliżej, dojdzie do tych samych nazwisk. W związku z zaistniała sytuacją, rosyjski pułkownik GRU sądzi, że zagrożone są zbliżające się wybory do parlamentu.

  Czy nagle i niespodziewanie zgony mają związek ze zbliżającymi się wyborami?

  Czy ofiar będzie więcej?

  Czy morderca zostanie znaleziony zanim zechce zaatakować kolejny raz?

  Książkę mimo ponad 600str czyta się bardzo, ale to bardzo szybko. Jest bardzo wciągająca, przepełniona bardzo dopracowanymi opisami, przez co nasza wyobraźnia działa tak, jakbyśmy oglądali film. Znajdziemy w niej dużo tajemnic, kręcenia, mataczenia, chęci przejęcia władzy. Tylko czy plan działania zabójcy zadziała? Kto zostanie zwycięzca? Morderca, czy grupa poszukująca mordercy?

  Porywająca i interesująca!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Człowiek niedoinformowany skazany jest na wolę innych."

  Z przyjemnością zagłębiałam się w książkę, swobodnie wciągnęła w świat służb wywiadowczych, znakomicie sportretowała uwarunkowania i realia działalności, dostarczyła sporo emocji, pożądanej niepewności i niecierpliwego wyczekiwania. Powieść charakteryzuje pierwszorzędna narracja, uszczegółowiona, znakomicie wpływająca na wyobraźnię czytelnika, podsuwająca intrygujące obrazy, a przy tym dająca echo wielokulturowego brzmienia. Sensacja, którą nie tylko pochłaniamy z zainteresowaniem i zaangażowaniem, ale również delektujemy się sprytnym zawiązaniem wątków, okoliczności, postaci i miejsc.

  Różnorodni bohaterowie, rewelacyjnie sportretowani, wiele wnoszący do fabuły, poznajemy ich z kilku perspektyw i zależności, a to sprawia, że wydają się mocno przekonujący. Spodobało mi się odkrywanie kolejnych warstw spisków, kłamstw, matactw, manipulacji i korupcji. Nic nie jest tym, czym na pierwszy rzut oka wydaje się. Wszystko kręci się w dynamicznych rytmach. Solidnie przygotowana i atrakcyjnie podana dawka adrenaliny, ciekawego materiału do refleksji, impuls do poszukiwania zbieżności z realnymi wydarzeniami i osobami, intelektualna rozrywka z solidnym zakończeniem. Przygodę z cyklem zaczęłam od drugiego tomu, ale i pierwszy wciągam już na listę must read, poznam go w klimatycznej celebracji zaparzania herbaty, zamyślonym wzrokiem spoglądając na portret ambasadorów, dostosowując się niejako do nawyków kluczowej postaci.

  Czarne fatum dotyka polskich oficerów wywiadu, niewyjaśnione okoliczności śmierci i zniknięć. Fakty tylko pozornie wskazujące na nieszczęśliwe wypadki wzbudzają zainteresowanie świata szpiegów, rządów i dziennikarzy. Natomiast opinia publiczna wydaje się zupełnie nieświadoma podgrzanego do czerwoności napięcia za kulisami konspiracyjnych akcji tajnych służb. Gdzieś tam w tle pojawia się aspekt politycznych przepychanek, przygotowań do wyborów i personalnych rozgrywek. Fantastyczna postać kluczowa, Roman Leski szef sekcji specjalnej otrzymuje zadanie wzbudzające niechęć i sprzeciw. Czy uda się dotrzeć do odpowiedniej wersji prawdy, a może jest ich zbyt wiele, aby w pełni zrozumieć i właściwie zinterpretować pojawiające się fakty, ułożyć z nich logiczny wzór i obiektywny obraz? Książka na pełne wrażeń i emocji zaczytanie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna wyczekiwana przeze mnie kontynuacja „Zamętu” to druga seria powieściowa Severskiego obrazująca pracę polskiego wywiadu w kraju i poza nim. Cześć bohaterów poznali już ci, którzy czytali pierwszą serię szpiegowską autora.

  Wartka akcja i często nieprzewidziane koleje losów bohaterów sprawiają, że książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Tych wszystkich, którzy czytali już Severskiego nie trzeba zachęcać, pozostałym mogę obiecać, że nie będą zawiedzeni.

  Wszystkim, którzy oglądali ekranizację mogę powiedzieć tylko to, że serial nie oddaje książki nawet w 50%. Czytając wchodzi się w ten zupełnie inny i nieznany świat, a kolejne części powieści zawsze ukazują się dużo za późno... 😉

  Gorąco polecam!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie małą, drobną, filigranową blondyneczkę o zielonych oczach, kompletnie nieogarniającą polityki i zasad rządzących naszym krajem, nie posiadającą żadnej wiedzy o szpiegach, agencjach wywiadowczych i wszelkich akcjach tego typu na międzynarodową skalę. Wyobraźcie sobie, że ta dziewczyna siedzi nad ponad 600 stronicową książką o takiej tematyce i jest w niej zaczytana bez reszty. Tym samym myślę, że odpowiedziałam właśnie na nurtujące Was pytanie: czy warto czytać tę pozycję jeśli teoretycznie jesteście kompletnie zieloni w temacie.

  „Odwet” Vincenta V. Severskiego to pierwsza książka tego autora, z którą miałam okazję się zapoznać, w dodatku stało się to dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Owca. Powieść swoją premierę miała w dniu 19 czerwca bieżącego roku. To drugi tom i kontynuacja „Zamętu”. Jeśli ktoś z Was czytał pierwszą część to uważam, iż z automatu znajduje się w lepszej pozycji niż ja. Dlaczego ? Ponieważ mógł poznać naszych bohaterów i zapewne wie o nich więcej niż ja. Gdybym zatem teraz po przeczytaniu książki miała Wam coś doradzić, to zapewne doradziłabym Wam rozpoczęcie czytania cyklu od początku. Jednak nie jest to w żadnym razie wymagane. Fabuła w „Odwecie” została tak skonstruowana byście obie te książki mogli czytać niezależnie. I jak najbardziej jest to możliwe i fakt, że wcześniejszej części się nie czytało w niczym tu nie przeszkadza. Jednak autor stworzył tak ciekawych bohaterów i przedstawił takie relacje między nimi, że powiem Wam szczerze, iż ja wciąż czuję ich niedosyt i żałuję, że nie mogłam poznać ich wcześniej. I z tego punktu widzenia moim zdaniem warto by było zacząć cykl od pierwszego tomu.

  O czym w ogóle „Odwet” opowiada? Nie będę streszczała Wam tutaj całej książki, bowiem w Internecie możecie sami zapoznać się opisem fabuły, wspomnę tylko pokrótce, że jest to powieść szpiegowska i jej tematem są zmagania tajnych agentów polskiej komórki wywiadowczej, którzy zostają wplątani w polityczną rozgrywkę na arenie międzynarodowej, oczywiście rozgrywkę, w której giną ludzie, notabene polscy oficerowie wywiadu, a w obu przypadkach ich śmierci pojawiają się te same nazwiska, co chyba raczej nie może być czystym przypadkiem?

  Powieść na samym początku, jeszcze przed lekturą, budziła we mnie sceptycyzm i dużo wątpliwości. Nie byłam przekonana co do tego, czy mnie, będącej kompletnym laikiem w temacie szpiegowania i polityki, uda się w pełnym zrozumieniu ją przeczytać i co najważniejsze - czy jej lektura mnie wciągnie. Cóż mogę Wam powiedzieć teraz kiedy jestem już bogatsza o to nowe doświadczenie? Na pewno nie jest to lektura łatwa, powiedziałabym nawet, że wybitnie ciężka. „Odwet” nie jest lekką, przyjemną książką wakacyjną. Nie nadaje się na zabranie na plażę, poza tym kto z Was chciałby targać ze sobą ponad 600 stronicową cegłę – nazwijmy rzecz po imieniu. Wymaga skupienia na treści i uwagi, poukładania sobie wszystkich faktów i zdecydowanie jest to lektura bardziej czasochłonna niż lekka powieść science-fiction, którą czyta się bez większego zastanowienia w jeden wieczór. Mimo tych drobnych uwag – czyta się go dość sprawnie, przyjemnie, fabuła wciąga, początkowo można mieć problem z pogubieniem się wśród bohaterów, zwłaszcza kiedy na scenę wchodzą Rosjanie, a ich nazwiska wydają się nam podobne, ale z czasem, w miarę czytania wszystko zaczyna się układać.

  Severski, który sam przez lata pracował jako agent polskiego wywiadu pod przybranym nazwiskiem, bardzo dobrze orientuje się w poruszonej przez siebie tematyce, w końcu zna ją z autopsji i powolutku, zrozumiałym językiem wprowadza Czytelnika w świat intrygujących szpiegowskich rzeczywistości, politycznych rozgrywek, w świat, w którym uczciwość, lojalność i patriotyzm mieszają się z egoizmem, chciwością, rządzą pieniądza i władzy, a wręcz jej obsesją. Po drugiej stronie tego świata znajdują się nasi głównie bohaterowie – sekcja Romana. Autor świetnie zarysowuje ich sylwetki, powiązania między nimi, ich życie prywatne i problemy. Pokazuje, że w obecnym świecie pełnym zła, wyzysku i obłudy nadal mogą znaleźć się jeszcze ludzie, którzy bezinteresownie będą nas wspierać, troszczyć się o nas. Sekcja Romana to grupy ludzi, która dla siebie nawzajem jest w stanie zaryzykować własne życie i w której prym wiedzie całkowite zaufanie do drugiego człowieka. To właśnie powiązania miedzy tymi ludźmi tak bardzo mnie ujęły w całej powieści Severskiego i sprawiły, że na pewno sięgnę do pierwszego tomu i przeczytam „Zamęt”.

  Podsumowując: zdecydowałam się przeczytać „Odwet”, ponieważ jego tematyka kompletnie odbiega od tego, co czytam zazwyczaj. Spotkałam się z bardzo różnorodnymi opiniami na jego temat i sama chciałam się przekonać co kryje w sobie ta powieść szpiegowska. Na pewno nie jest to lektura łatwa i na jeden wieczór, jednak historia jest świetnie wykreowana, a bohaterowie budzą w nas sympatię i wszelkie inne ciepłe odruchy. Wszystkie wplecione wątki i cała akcja tworzą razem spójną całość, która mimo braku głębszej znajomości tematu pozwala Czytelnikowi w pełni zrozumieć przedstawioną przez autora opowieść. „Odwet” łączy w sobie cechy kryminału, sensacji i powieści więc na pewno przypadnie do gustu Czytelnikom tychże gatunków. To do czego ja mogłabym się przyczepić to grubość tego tomu. Preferuję z reguły książki grubsze, bo im grubsza książka tym więcej przyjemności z jej czytania, jednak gdy zmierza się ku końcowi „Odwetu” lekko bolą już dłonie od jego trzymania. Gabaryty sprawiają też, że raczej ciężko będzie nam zabrać książkę na wyjazd czy gdziekolwiek indziej poza zacisze własnego domu. Przy opisie bohaterów bardzo często też powtarzały się niemalże identyczne opisy czynności jakie wykonują, jednak gdyby nie one, autor nie byłby w stanie pokazać nam pewnych nawyków bohaterów i odpowiednio wykreować dane postaci, z ich przyzwyczajeniami i rutyną, zatem być może te opisy rzucają się w oczy lecz można powiedzieć, że taki zabieg był tu niezbędny. Zatem jak widzicie – są to drobne uwagi raczej techniczne. Większych zastrzeżeń nie mam. Styl pisania Severskiego bardzo przypadł mi do gustu i na pewno sięgnę po jego kolejne pozycje oraz jak już wspominałam wrócę do „Zamętu”. Was pozostaje mi namówić do zapoznania się z kunsztem literackim autora i mam nadzieję, że moja recenzja choć w małym stopniu się do tego przyczyni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Odwet. Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
35,54 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwet. Audiobook mp3

Kontynuacja powieści „Zamęt”. Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę. W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem –...
Odwet oceanu 5/5 Nasza cena:
47,92 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwet oceanu

Jak wiele ingerencji człowieka może znieść natura? Co się wydarzy, gdy żywioł w końcu się zbuntuje? Peruwiański rybak ginie bez śladu na morzu. U wybrzeży Norwegiieksperci od odwiertów naftowych odkrywają na dnie zagadkowekolonie robaków. Potem wydarzenia następują jedno po drugim.Wieloryby i delfi...
Odwet Kryminały przedwojennej Warszawy 0/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwet Kryminały przedwojennej Warszawy

W tajemniczych okolicznościach ginie kat pracujący dla wymiaru sprawiedliwości. Sierżant Ran, młody urzędnik Centrali Służby Śledczej, zaczyna podejrzewać, że ta śmierć nie była przypadkowa. Późniejsze wydarzenia wstrząsające miastem przynoszą coraz więcej zagadek. Co łączy ofiary domniemanych...
Nielegalni 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nielegalni

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu. „Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.” Klaus Fuchs Oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju, pod przybraną tożsamością, pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski, odsłania warsztat pracy służb...
Zamęt 5/5 Nasza cena:
26,70 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamęt

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się...
Nieśmiertelni 0/5 Nasza cena:
39,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieśmiertelni

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu...
Nielegalni 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nielegalni

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu. „Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.” Klaus Fuchs Oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju, pod przybraną tożsamością, pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski, odsłania warsztat pracy służb...
Niepokorni 0/5 Nasza cena:
31,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepokorni

Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q. Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu – ktoś...
Nieśmiertelni 0/5 Nasza cena:
21,08 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieśmiertelni

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula